Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Isto kao sto se zna uticaj na te lokalne kripse i sl paramilicije. Da su hteli , gadafi je mogao da zavrsi u hagu ili necemu slicno, ovako su ga prepustili lokalcima. Jedino ako mislis da su ocekivali da ce lokalci da mu demokratski sude  :fantom:

Link to comment

Pa nisu ga zarobili 'moralno superiorni hegemoni', vec lokalni Bloodsi i Cripsi iz nekog kozojebackog Zintana ili sta god.

 

Da ga je navatao RAF, ostao bi ziv.

 

Sadam je zarobljen na američkoj okupiranoj teritoriji, u akciji kojom je direktno rukovodila američka vojska. Marionetsku vladu koja mu je sudila, direktno su kontrolisale SAD.

 

Što se tiče McLadena, mogli su npr. da odu kod Izraelaca, ovi bi verovatno bili radi da ih pro bono poduče veštinama tihih likvidacija terorista bez zvanične pompe i medijskog hajpa.

 

Gadafi, to ajde da kažemo da se desilo stihijski i nekontrolisano, s tim da oni naravno nisu propustili priliku da dosole čorbu. Ko je ono beše isplanirao i koordinisao juriš rebela na Tripoli, pa se još puvao time u medijima?

 

Nekada prosto ima smisla i treba raditi stvari sa stilom a ne kao na seoskoj proslavi u Teksasu.

Link to comment

Ili ih van zakona stavlja...

van zakona je Gadafi stavio i sebe i svoje okruženje, onog trenutka kada je odlucio da svoj božanski status brani po svaku cenu. pa su mu, u skladu sa tim, heloti presudili.

 

nakon svega učinjenog, i više nego zasluženo. u nekom za koju nijansu boljem svetu, i Asad bi skončao slično. Sic semper tyrannis.

Edited by Gandalf
Link to comment

Somoza

Somoza was assassinated near his exile home on September 17, 1980. He was 54 years old. Somoza Debayle was ambushed by a seven-person Sandinista commando team.

Edited by Gandalf
Link to comment

Gandalfe mislio sam na tata somozu koga su ameri drzali i pumpali parama jer je  na vreme skapirao kuda plovi brod, odrekao se nacizma i osudio nemacku,msm i objavio joj rat iako nebitan  u svemu(a imao svoje braon kosulje, i bio diktator i to krvav po svim parametrima) a ameri  ga tolerisali, jer je "njihov" . I otuda ta anegdota sa ruzveltom, kada ga neko pita za somozu, zar on nije kuckin sin, jeste, ali je nas kuckin sin.

Link to comment

van zakona je Gadafi stavio i sebe i svoje okruženje, onog trenutka kada je odlucio da svoj božanski status brani po svaku cenu. pa su mu, u skladu sa tim, heloti presudili.

 

nakon svega učinjenog, i više nego zasluženo. u nekom za koju nijansu boljem svetu, i Asad bi skončao slično. Sic semper tyrannis.

Da ipak nisi malo odlutao?

Ili sebi prisvojio pravo da sudis?

Ako je tako:, izvoli, nemam nista protiv, samo imaj na umu jedno: definicija tirana/diktatora narocito u modernom svetu je do bljutavosti relativizovana: pominjes Asada, nemam nista protiv ali samo ako mi objasnis sledece:

Nije ON taj koji se koprca ovoliko dugo, cak i pre dolaska Rusa, da njih kao cinilac obidjemo: kurac bi se koprcao da na svojoj strani nema glasackotm telo u vise nego pristojnom procentu, govorim naravno o podrsci jednog - znacajnog - dela stanovnistva.

Pazi: nikakve price o njegovom diktatorstvu ovde ne mogu da prodju, bas kao ni price da on silom primorava svoje da se bore protiv pobunjenika.

Svako od tih njegovih bi te, verovatno, upucao momentalno kad bi krenuo da ga ubedjujes da mu je gazda diktator, 1 zlo koje treba zbrisati sa lica zemlje, itd, itd...

I - bio bi u pravu. Bas koliko i ti kad tvrdis suprotno, tako da bih ja bio veoma oprezan sa slicnim kvalifikacijama, zajebane su to rabote, pogotovo kad su gradjanski ratovi u pitanju.

Ovde pre svega - jebe mi se za Asada, Gadafija, itd, itd..- govorimo o napustenim, negde usput izgubljenim uzansama civilizovansti koje nalazu da se barem formalno, najformalnije sto se moze, osude ovakvi nacini egzekucije.

I to u ime zakonitosti, jednake pravde za sve, itd, itd, pa, ako hoces, i dobrog ukusa radi.

Izgleda sasavo, ali deluje.

 

U suprotnom, a glede tvog posta, dovodis stvari do subjektivnog apsurda: iz njeva naprosto kulja netrpeljivost prema Asadu koja podrazumeva da je on los, zao, bitanga.

Sta ako ja slucajno tvrdim da nije.

Ili, nije bas tolika?  :)

Link to comment

Pa nisu ga zarobili 'moralno superiorni hegemoni', vec lokalni Bloodsi i Cripsi iz nekog kozojebackog Zintana ili sta god.

 

Da ga je navatao RAF, ostao bi ziv.

 

I dolazimo do zaključka da tehnička superiornost te ne pravi apriori moralno superiornim. Te da pre-2011 Libija nija ništa moralno gora ili nedajbože bolja od država čiji su avioni zujali toga dana iznad Zintana i direktno podržavali mad max bande na tlu. Inače Gadafi je upravo i uhvaćen nakon što je RAF gađao njegovu kolonu. Imao je "sreće" što nije bio u jednom od tih 10-20 od 75 automobila koji su bili odmah uništeni, pa je tako izbjegao visokosofticiranu smrt.

Link to comment

On je vas, jebiga... :fantom:

 

Što bi rekla baba Vesna - "s jedne strane mi, s druge ostala bagra". :fantom:

 

 

....

Pazi: nikakve price o njegovom diktatorstvu ovde ne mogu da prodju, bas kao ni price da on silom primorava svoje da se bore protiv pobunjenika.

Svako od tih njegovih bi te, verovatno, upucao momentalno kad bi krenuo da ga ubedjujes da mu je gazda diktator, 1 zlo koje treba zbrisati sa lica zemlje, itd, itd...

I - bio bi u pravu. Bas koliko i ti kad tvrdis suprotno, tako da bih ja bio veoma oprezan sa slicnim kvalifikacijama, zajebane su to rabote, pogotovo kad su gradjanski ratovi u pitanju.

...

 

Taj neki bi bio u pravu kad bi upucao Gandalfa jer ga Gandalf ubeđuje da je Asad diktator?  :puke:

 

I upucati je paralela sa tvrditi suprotno, jednake kategorije?

 

I još si stao na branik forumske diskusije pa junačkim prsima ne daš da prođe priča o Asadovom diktatorstvu?

Link to comment

Gandalfe mislio sam na tata somozu koga su ameri drzali i pumpali parama jer je  na vreme skapirao kuda plovi brod, odrekao se nacizma i osudio nemacku,msm i objavio joj rat iako nebitan  u svemu(a imao svoje braon kosulje, i bio diktator i to krvav po svim parametrima) a ameri  ga tolerisali, jer je "njihov" . I otuda ta anegdota sa ruzveltom, kada ga neko pita za somozu, zar on nije kuckin sin, jeste, ali je nas kuckin sin.

očigledno je bilo šta si mislio. njegovom časnom nasledniku su presudili kada je pao sa vlasti.

 

pri tome, Somoza stariji je skončao na vlasti. atentat.

Edited by Gandalf
Link to comment

 

I još si stao na branik forumske diskusije pa junačkim prsima ne daš da prođe priča o Asadovom diktatorstvu?

Eto, znao sam da ce stvar da se svede na za ili protiv Asada i primerene pripadajuce kvalifikacije, od politickih do medicinskih.

 

Nije bas da sam ocekivao od tebe, ali 'ajde, svi smo mi u pravu  :sleep:

 

 

@Prospero: upravo tako :D

Link to comment
×
×
  • Create New...