Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Значи сада морамо да се одлучимо да ли да навијамо за њихове антиционистичке комуњаре (овај блогер), њихове исламске екстремисте ("Муслиманска браћа") или њиховог одртавелог диктатора. :isuse: Није ни чудо што протести немају вођу, нити што Обама има оне смути па проспи изјаве.

Link to comment
ovako. bilo je slicnih u socrealizmu.
Ma znam, nego originalni citat je govorio o EU, pa ja po sistemu EU=EUropa.Mada je Mubarak malo presisao i realsocijaliste (ej obesio neke uhapsenike za ruke i tako ih drzao nedeljama... pa mislim, srednji vek da mu pozavidi).
Link to comment
Nista ne moze da dovede do neke "ozbiljne promene u svetu" (to ne postoji). Sigurno ne preko noci.
14. juli 1789oktobarska revolucijapad Berlinskog zidane moze bas nista preko noci?
Link to comment
14. juli 1789oktobarska revolucijapad Berlinskog zidane moze bas nista preko noci?
Pa, pretpostavljam sto sam hteo reci je da se svet nije u stvari sustinski promenio posle tih dogadjaja. (Ne znaci da nikakvih promena nema, naravno da ima, ali one su dosle vrlo postepeno). Mislim da je svaki od pomenutih dogadjaja, ukljuciv i taj 5.oktobar iz naslova, ostavio ljude nezadovoljnim. (A neke i vise od toga).
Link to comment
Pa, pretpostavljam sto sam hteo reci je da se svet nije u stvari sustinski promenio posle tih dogadjaja. (Ne znaci da nikakvih promena nema, naravno da ima, ali one su dosle vrlo postepeno). Mislim da je svaki od pomenutih dogadjaja, ukljuciv i taj 5.oktobar iz naslova, ostavio ljude nezadovoljnim. (A neke i vise od toga).
Ne mogu nikako da se slozim s tobom. Svaki od ovih dogadjaja je ostavio trajne posledice na svet, posle njih vise nista nije bilo isto.Ako Mubarak ode u narednih nekoliko dana, mislis da se protesti nece ponovii u nekoj drugoj zemlji? Zamisli situaciju za sest meseci, recimo, da se revolucija izvezla u desetak zemalja u regionu? Indija? Pakistan? Ja bas mislim da upravo zivimo istorijski momenat. Posle ovoga vise nista nece biti isto.
Link to comment
Zamisli situaciju za sest meseci, recimo, da se revolucija izvezla u desetak zemalja u regionu? Indija? Pakistan?
(Nevezano sa ovim o cemu pricamo, ali da pitam - sto Indija, oni nemaju diktatora? )Ja ne verujem u te istorijske momente... a isuvise sam se naslusao onoga "sve je isto, samo njega nema".
Link to comment

Mozda to, Indy ide sa godinama, ;) Mladi ljudi su obicno revolucionari, a kako covek stice iskustva polako shvata da se drustvo tesko moze preko noci promeniti.

Link to comment
(Nevezano sa ovim o cemu pricamo, ali da pitam - sto Indija, oni nemaju diktatora? )Ja ne verujem u te istorijske momente... a isuvise sam se naslusao onoga "sve je isto, samo njega nema".
Za Indiju sam vise lupio, mada kad imas kriticnu masu nezadovoljnih mladih ljudi koji ne vide perspektivu... Otkud znamo da se nece preneti i u Evropu? Srbiju?"sve je isto, samo njega nema" je samo parola, veruj mi, u poslednje vreme idem vise puta godisnje u Srbiju, i stvarno se vidi razlika, svaki put
Link to comment
Za Indiju sam vise lupio, mada kad imas kriticnu masu nezadovoljnih mladih ljudi koji ne vide perspektivu... Otkud znamo da se nece preneti i u Evropu? Srbiju?"sve je isto, samo njega nema" je samo parola, veruj mi, u poslednje vreme idem vise puta godisnje u Srbiju, i stvarno se vidi razlika, svaki put
Na bolje ili na gore? Ovde mnogo ljudi gladuje, da ne pricamo da dobar deo gradjana ne moze da plati svoje racune.
Link to comment
Mozda to, Indy ide sa godinama, ;) Mladi ljudi su obicno revolucionari, a kako covek stice iskustva polako shvata da se drustvo tesko moze preko noci promeniti.
Ma Indy i ja smo tu negde generacijski, mozda je covek iskusniji
Link to comment

Ma ja sam samo postavio tezu, a i zna se da ljudi kako sticu iskustva, da ne kazem stare, postaju konzervativnijiUsput, pa i ja sam u vasem drustvu po godinama :DI nekad davno sam mislio da mogu menjati svet :D Sad mnogo, mnogo drugacije razmisljam, a to je valjda i normalno

Edited by Diabolic
Link to comment
Na bolje ili na gore? Ovde mnogo ljudi gladuje, da ne pricamo da dobar deo gradjana ne moze da plati svoje racune.
Na bolje, po meniznam da je daleko od idealnog, da se ide dva koraka napred, jedan nazad, i ja sam veoma veoma razocaran rezultatima ove ekipe koju nekako smatram za "svoju"
Link to comment
Ma ja sam samo postavio tezu, a i zna se da ljudi kako sticu iskustva, da ne kazem stare, postaju konzervativnijiUsput, pa i ja sam u vasem drustvu po godinama :DI nekad davno sam mislio da mogu menjati svet :D Sad mnogo, mnogo drugacije razmisljam, a to je valjda i normalno
Naravski da si generacija, mlad svet spava subotom ujutru... a mi ustajemo ko navijenijel skiljis kad citas nesto sitno?
Link to comment
×
×
  • Create New...