Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Marvin Gadafi ga banovao? Ne verujem - nije objavljeno na logu. Meni ce biti najzanimljivije da li ce se ovo prosiriti izvan arapskog sveta - Iran je delimicno zahvacen ali ne jos u toj meri dok su pravo pitanje druge diktature u Aziji i Africi.Takodje, kljucan igrac je Saudijska Arabija ali oni naravno u osnovi imaju nesto drugaciju drzavnu organizacija. To je i formalno privatna drzava.
Link to comment

vrlo nejasna situacija u tripoliju.cele noci je bilo pucnjave.btw. Sudanese President Omar al-Bashir will not stand in the next presidential election due in four years, a ruling party official has said. The move is part of a package of reforms aimed at democratising the country, Rabie Abdelati said.

Edited by Bane5
Link to comment
...........btw. Sudanese President Omar al-Bashir will not stand in the next presidential election due in four years, a ruling party official has said. The move is part of a package of reforms aimed at democratising the country, Rabie Abdelati said.
Da, i ovo je zanimljivo mada ne spada u ovu temu. Ali, cak i ovaj lik/zlocinac je prakticki priznao secesiju citavog juznog dela Sudana koji obuhvata i neke bogate izvore nafte bez obzira na sveti princip nacionalnog suvereniteta i integriteta koji je kao sto znamo glavni stub svetskog uredjenja. Kuda ide ovaj svet ...
Link to comment

Šta će jadan kad je morao. Nužda zakon i svete principe menja, znaš kako se kaže.A vest proguglajte pa vidite gde se sve javlja. Ali dobro, ako čekate obavijest na logu, ok što se mene tiče.

Link to comment
A vest proguglajte pa vidite gde se sve javlja. Ali dobro, ako čekate obavijest na logu, ok što se mene tiče.
ja cekam neku ozbiljnu agenciju, za sada nema nijedne koja to potvrdjuje.
Link to comment
Chavez nije nacionalizirao naftu, to je učinjeno još 1976., a ipak američke kompanije i dalje rade tamo i poslije njegove re-nacionalizacije (pojedinih bušotina) na nekim bušotinama. Gdje se tvoje lupetanje gasi? Ima neki taster za to?
Раде, али не под својим условима.
Link to comment
Раде, али не под својим условима.
USA je najveći kupac Venecuelanske nafte. 60% Venecuelanske proizvodnje nafte ide u USA (10% US uvoza nafte). Sasvim dobro se oni slažu, ne brini. Edited by Eraserhead
Link to comment
×
×
  • Create New...