Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Da zaključam, nakon Saifa, ne znam zašto neki vjeruju u one lude vijesti od prije par stranica (kakvih je bilo i u Egiptu). Te glasine šire spretniji lideri vapijućih za slobodom po twitteru, mobiteladi, fejsiću i od usta do usta da bi se izmamili neodlučni u samoubilačku borbu za svoja demokratska politička prava, i eventualno, eventuAlno, unijela neka sitna pomutnja u kotačiće režima (luda sreća je ta eventualnost).To su vijesti iste klase kao one glasine koja je dobra stara služba™ prastare Juge širila među vojskom u Aprilskom ratu - da je oslobođen Zadar, pao Pečuh i Skadar, u Sofiji revolucija..

Link to comment
u nasim medijima(sad gledam sajt b92) nisam nasao nista o ovome...
Kako nema, naši građani tamo nisu uopšte ugroženi.A i Šutanovac pojačava vojnu saradnju sa Libijom, izvozni posao veka (ovo nije sa B92).
Link to comment
Problem s tim generalizacijama tipa naseg Rudjera je sto su toliko skliske da se svako moze okliznuti na njih. I sad covek mora da se dvaput ustine kad hoce da suvereno prokomentarise prekomorsku ratnicku politiku svoje 'rodjene' zemlje (nerazdvojnu od US-ine). "Da nisam ja Rusofil?" "Cekaj, mozda jesam, citao sam onoliko Dostojevskog, Lava Sestova, cak i Berdjajeva". Pocne covek da sumnja da ima ko zna kakvu bolezan, sve na osnovu Rudjerovog blood testa. [/off]
Ne kapiram. Kaj ja generaliziram? Koja je ovo vrsta pravovjernosti i pravolinije tu nastala gdje se ni za najočitiji slučaj bulšita (Gadafi je naprasno promoviran u klijenta mlakih natoatlantista, Rusi, zasluženo, nowhere to be seen on the field of blame) ne smije reć da je bulšit? Ja sam nešto generalizirao? Kaj? Daj mi nacrtaj tu moju generalizaciju.Što je sljedeće? Ako se dignu protiv Chaveza, pa ih on malo pobije, opet će sjevernotlantisti najebat ko žuti jer su mlaki prema svojem najdražem prijatelju? Ili, oh dare I say, Myanmar, čiji režim samo gola sila Australije drži na vlasti?edit: da još dometnem da je reakcija Obame na iranske prosvjede bila frazeološki i intenzitetno identična s reakcijom na ostale prosvjede. Ja se tom čovjeku divim, jer se kladim da mu Carterova posljednja godina lebdi pred očima. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ne podmeći. Kad je bio Tunis, Egipat, Yemen, Bahrain, nemam ništa protiv, tamo sugestije i fetwe iz Beltwaya i imaju neku težinu. Ali spočitavati pukovnika Qjua 'Zapadu' i 'čija je to nafta' (rasejani™), na to ću, da prostiš, popizdit.
Попижђавај колико те воља, али на том питању су омрзли и Персијанце и Садама и Чавеза... све оне који су национализовали нафту. Садам им је некад био добар, док није то урадио.
Link to comment
Попижђавај колико те воља, али на том питању су омрзли и Персијанце и Садама и Чавеза... све оне који су национализовали нафту. Садам им је некад био добар, док није то урадио.
Chavez nije nacionalizirao naftu, to je učinjeno još 1976., a ipak američke kompanije i dalje rade tamo i poslije njegove re-nacionalizacije (pojedinih bušotina) na nekim bušotinama. Gdje se tvoje lupetanje gasi? Ima neki taster za to?
Link to comment
×
×
  • Create New...