Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Jbg, drugari, nemojte mi reći da niste u stanju da odvojite parčence svog frižidera/špajza i konstantno ga popunjavate novim zalihama? To je 1 lepa navika i dobra vežba iz upravljanja resursima.
ja živim u pančevu, najbolja drugarica u zemun polju, jedan drugar u žarkovu, drugi drugar u železniku. centar beograda je svima prihvatljivo udaljen, i zašto bi morali da zavisimo od skupih kafića ako hoćemo da ostanemo posle 10 u gradu, ako je već lepo vreme i može da se sedi napolju? ni jedan jedini razlog mi ne pada na pamet.
Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Nista fankice ostaje ti samo da se uvalis kod mene na gajbu. Vis kako ove odluke podsticu zblizavanje muskog i zenskog sveta :wub:

Edited by Shan Jan
Link to comment

Evo, Tole™ ti je nabrojala jedan od sasvim realnih problema, a kao što rekosmo, stvar je principijelna (a ne sad kome smeta a kome ne). Zakon koji nikako ne sprečava ono zbog čega je šatro donesen, glup diskriminatorski potez i amputiranje noge zbogtuberkuloze pluća.

Link to comment

Sto se tice "planiranja" i pravljenja zaliha:Jedna od drazi Beograda kao grada je ta sto mozes u bilo kom trenutku u bilo kom dobu dana ili noci (pa cak i kad je 1. januar) da nadjes na nekom cosku neku trafiku koja nonstop i da kupis nesto sto ti treba, ili nesto sto ti srce iste.To jedna od stvari koja Beograd cini prijatnijim za zivot od, recimo, Ciriha, gde se sve zatvara u 20h a posle 24h ne radi cak ni dezurna apoteka. A posto postoji mnogo drugih stvari koje Cirih cine prijatnije od Beograda za zivot, nekako mi nije logicno da se oduzimaju ti poneki aduti koje BG ima u odnosu na druge, sredjenije, bogatije i za zivot generalno lagodnije i udobnije gradove.Kao sto rece pacey, zabrana utice da se mali prodavci odlucuju na zatvaranje u 22h, i to ne samo zato sto im se ne isplati da drze otvoreno ako ne prodaju alkohol, vec da ne rizikuju problema sa budalama koje ce da ulaze posle 22h i traze da im se da ispod tezge alkohol. Tako je u mom kraju lik koji drzi radnju koja radi do 24h najavio da ce da zatvora u 22h odsad, a mnoge radnjicice u koje si mogao lepo da udjes i izaberes sta ti treba sada imaju iskljucivo "saltersku prodaju" kroz prozorce posle 24h iz istog razloga.Dakle zabrana prodaje alkohola dovodi do toga da ja nisam u mogucnosti da posle 22h kupim flasu kisele vode, ili margarin za dorucak.A za obesnu iz kola muzikopustajucu mladez postoji nesto sto se zove policija, daleko je od toga da je taj fenomen toliko rasiren da policija ne moze sa njim da se izbori. E i da, kada se u moje vreme u mom drustvu blejalo u kraju pustajuci muziku iz kola, vecina prisutnih nije ni pila alkohol, vec fantu i red bul.

Link to comment
ja živim u pančevu, najbolja drugarica u zemun polju, jedan drugar u žarkovu, drugi drugar u železniku. centar beograda je svima prihvatljivo udaljen, i zašto bi morali da zavisimo od skupih kafića ako hoćemo da ostanemo posle 10 u gradu, ako je već lepo vreme i može da se sedi napolju? ni jedan jedini razlog mi ne pada na pamet.
Pa rekoh već, ti i tvoje društvo padate kao kolateralna šteta u određenim nastojanjima gradske vlasti. To što su ta nastojanja pogrešna, druga je priča. I da, postoji i taj momenat uterivanja svih vas u fensi kafiće koje, gle čuda, drže drugovi članovi ili njima bliski drugovi. Doduše, uvek će biti i "nefensi" pivnica u kojima će posle 22h moći da se popije pivo po sasvim prihvatljivoj ceni. Ali OK, principa radi, recimo da ja jesam na vašoj strani. Neka bude da je večernja bleja napolju uz pivo, neotuđivo pravo svake punoletne osobe. Sam čin bleje nije kažnjiv, je li tako? Problem je samo nabavka, a to uvek može da se reši. Neko ponese od kuće, ili se nabavi na nekom mestu koje će kršiti zabranu (garantovano će biti dosta takvih punktova po gradu). Hoću da kažem, čak i da uredba preživi Ustavni sud i ostane na snazi, neće biti neka prevelika mudrost izvrdati je u praksi. Ovo sa kupovinom za kućne potrebe, i pored najbolje volje ne mogu da skontam. To jest, ne mogu da skontam da se kućne potrebe mogu podmirivati jedino u minut pred ispijanje i nikako drugačije.E, da, i molio bih cenjene forumaše da malo razmisle pre nego što potegnu argument: "Ako ti neko pravi problem noću u kraju, lepo pozoveš policiju i to je to", budući da ovo nije Švajcarska nego Srbija. U ovom trenutku na nekoliko topika imate lične primere forumaša koji su uzalud zvali policiju jer se ista jednostavno ne odaziva na takve stvari. Ja sam jednom zvao zbog urlanja i razbijanja flaša, i još jednom zbog skakanja po parkiranim automobilima - nijednom nisu poslali patrolu čak ni posle nekoliko ponovljenih poziva. A kada ih i pošalju, onda mamlazi uhvate i išutiraju nekog od tih klinaca u glavu pa mu izlome vilicu. Policija u Srbiji, jednostavno, uopšte ne funkcioniše kada je u pitanju asocijalno ponašanje i to bi trebalo da imate u vidu kada se pozivate na Swiss-style građanske procedure.
Link to comment
Policija u Srbiji, jednostavno, uopšte ne funkcioniše kada je u pitanju asocijalno ponašanje
I zasto ovo mene treba da zanima? I na kraju, kakve veze ima to sto policija ne radi svoj posao sa cinjenicom da posle radnog vremena ne mogu da kupim flasu vina?
Link to comment
E, da, i molio bih cenjene forumaše da malo razmisle pre nego što potegnu argument: "Ako ti neko pravi problem noću u kraju, lepo pozoveš policiju i to je to", budući da ovo nije Švajcarska nego Srbija. U ovom trenutku na nekoliko topika imate lične primere forumaša koji su uzalud zvali policiju jer se ista jednostavno ne odaziva na takve stvari. Ja sam jednom zvao zbog urlanja i razbijanja flaša, i još jednom zbog skakanja po parkiranim automobilima - nijednom nisu poslali patrolu čak ni posle nekoliko ponovljenih poziva. A kada ih i pošalju, onda mamlazi uhvate i išutiraju nekog od tih klinaca u glavu pa mu izlome vilicu. Policija u Srbiji, jednostavno, uopšte ne funkcioniše kada je u pitanju asocijalno ponašanje i to bi trebalo da imate u vidu kada se pozivate na Swiss-style građanske procedure.
Pre par godina, dok je blejanje u mom drustvu jos uvek bilo aktuelno, policija je uredno dolazila kada bi muzika iz kola postajala malo glasnija.Dalje, ako je policija nesposobna da zaustavi takvo ponasanje, onda ce biti jednako nesposobna da zaustavi prodaju alkohola na crno posle 22h.Ovo sa zabranom alkohola je tipicno srpsko ponasanje po obrazcu sve sto smo dosad propisali ne funkcionise jer se ne primenjuje kako treba, pa ajde umesto da poradimo na primeni da izmislimo nesto novo.Dakle poenta mog odgovora je bila da se pitanje neotesane mladeze resava tako sto cemo poraditi na tome da se policija odaziva na takve pozive, umesto sto cemo da uvodimo neku zabranu koja ce btw da ima efekat dok ta mladez ne skapira tvoju pricu o upravljanju resursima i kupi zalihe za celu noc pre 22h. I da, pijanstvo uopste nije nikakav preduslov za obesnu mladez. Ti umeju da lome i prave nered i kada su savim trezni bez problema.Argument "policija ne radi svoj posao" u ovom slucaju ce nas dovesti do zakljucka da treba zabraniti svima da voze kola jer je saobracajna policija korumpirana.
Link to comment

@beowlnije baš najbolja ideja dovlačiti pivo iz zemun polja na 30 stepeni, a baš i ne bih želela da neko izgubi dozvolu za rad prodajući meni konzervu ispod tezge. a horde omladinaca se isto tako mogu opskrbiti ispod tezge ili doneti gajbu piva pre 10 sati. ne vidim kako ova zabrana sprečava bilo šta, baš iz razloga koje si sam naveo.@šanjanpa bliže mi je pančevo od bocvane majkumubožju

Edited by funk soul sister
Link to comment
I zasto ovo mene treba da zanima? I na kraju, kakve veze ima to sto policija ne radi svoj posao sa cinjenicom da posle radnog vremena ne mogu da kupim flasu vina?
+1Tom logikom možemo dići ruke od svega normalnog. Npr, zabraniti izlazak na ulicu svima kad padne mrak, pošto ima kriminala po ulicama, a poznato je da naša policija ne radi svoj posao. Pa da se predupredi potencijalno sranje.
Link to comment
I zasto ovo mene treba da zanima? I na kraju, kakve veze ima to sto policija ne radi svoj posao sa cinjenicom da posle radnog vremena ne mogu da kupim flasu vina?
U redu, možda ne treba ič da te zanima. Ali onda se pomiri sa činjenicom da u gradskoj vladi sede likovi koje uopšte ne zanima tvoja flaša vina. Svaka grupa za sebe, pa ko bude jači.
Link to comment

ja živim u iznajmljenom stanu i imam frižider veličine mini bara, sve i da hoću da ohladim par piva to moram da uradim na uštrb nekih drugih namirnica koje zauzimaju prostor.naravno, neko će možda reći "a što onda ne iznajmiš gajbu sa većim frižiderom, ne vidim kakve to veze ima sa zabranom prodaje alkohola posle 22h"volim posle posla koji se završava znatno posle "alkoholnog časa" da popijem 1 hladno pivce, da se smirim posle frustrirajuće smene. naravno, neko će možda reći "a što onda ne kupiš pivce pre posla i štekuješ ga negde, ne vidim kakve to veze ima sa zabranom prodaje alkohola posle 22h"i tako dalje, i tako dalje...meni nekako ta ozbiljna planiranja kada ću da pijem, kako ću da pijem, kako ću da nabavim piće, zvuče kao početak ozbiljnijih bolesti. alkoholizam ili nešto onako više za posmatranje...uostalom, zašto bih morao da razmišljam i planiram 24h unapred za nešto tako banalno kao što je ispijanje 1 piva? naravno, i dalje neko neće videti kakve to veze ima i gde je tu represija...

Link to comment
Tom logikom možemo dići ruke od svega normalnog. Npr, zabraniti izlazak na ulicu svima kad padne mrak, pošto ima kriminala po ulicama, a poznato je da naša policija ne radi svoj posao. Pa da se predupredi potencijalno sranje.
Da se razumemo oko jedne stvari: ja uopšte ne podržavam ovu odluku niti spadam u filzofe koji će da ustvrde kako omladina uveče treba da pije sokove a ne pivo. Jedino što sam rekao, je da ne vidim da će ovo Beograđanima iskomplikovati život do neprepoznatljivosti. Štaviše, prilično sam uveren da će propis, čak i da ostane na snazi, biti uspešno izvrdan na mali milion načina. Srbi smo, majku mu, makar propise znamo da izvrdamo. Na vlasti je da dolazi na bolesne ideje, na nama je da te ideje eskiviramo. Tako ova zemlja već odavno funkcioniše.
Link to comment
U redu, možda ne treba ič da te zanima. Ali onda se pomiri sa činjenicom da u gradskoj vladi sede likovi koje uopšte ne zanima tvoja flaša vina. Svaka grupa za sebe, pa ko bude jači.
Eeeeej ode ti daleko. Ja tu policiju placam iz poreza, i jos treba da prihvatim to da je moja sloboda ogranicena zato sto servis koji placam ne funkcionise dobro? Pa sta treba jos da uradim osim placanja poreza, da u slobodno vreme volontiram kao policajac? Uradio sam sta je do mene, finansirao sam tu policiju, dalje nije moj problem.
Link to comment
Da se razumemo oko jedne stvari: ja uopšte ne podržavam ovu odluku niti spadam u filzofe koji će da ustvrde kako omladina uveče treba da pije sokove a ne pivo. Jedino što sam rekao, je da ne vidim da će ovo Beograđanima iskomplikovati život do neprepoznatljivosti. Štaviše, prilično sam uveren da će propis, čak i da ostane na snazi, biti uspešno izvrdan na mali milion načina. Srbi smo, majku mu, makar propise znamo da izvrdamo. Na vlasti je da dolazi na bolesne ideje, na nama je da te ideje eskiviramo. Tako ova zemlja već odavno funkcioniše.
Prvo, neće iskomplikovati život do neprepoznatljivosti, pošto će biti izvrdavana do maksimuma, ali tu postoji tri zvrčke:1) možda nećeš moći da izvrdaš baš kad ti najviše treba, tj banulo ti je više ekipe nego što si očekivao, a nemaš dovoljno pića, ili tako neka druga trivija.2) neki prodavac može da najebe ni kriv ni dužan, ako ga u sred izvrdavanja navataju inspektori koji su eto baš večeras raspoloženi da neko padne povodom tog zakona.3) stvar je u jebenom principu, ako ništa drugo.I još jedna stvar - draž oko tog blejanja u parkiću je upravo što se ne planira (bar ne posle 20 i neke godine, u mom slučaju, je l te), nego se desi sasvim spontano posle neke drugačije akcije. Teško mogu da zamislim sebe kako se dogovaram sa 5 drugara, ajmo u 10 na Tašu, svako nosi svoju gajbu piva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...