Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

ajde da se prebrojimo: ko sve ima snaznu kompulziju i vatrenu zelju da izrazi svoju potpunu ravnodusnost zbog ovog po njega/nju nebitnog akta?mozete ovo posmatrati i kao konkurs za prijem na moju ignore listu, sto je svakako najveca nesreca koja moze da se dogodi forumasu.

Link to comment
ajde da se prebrojimo: ko sve ima snaznu kompulziju i vatrenu zelju da izrazi svoju potpunu ravnodusnost zbog ovog po njega/nju nebitnog akta?mozete ovo posmatrati i kao konkurs za prijem na moju ignore listu, sto je svakako najveca nesreca koja moze da se dogodi forumasu.
ma, šala mala, što si nadrndan.ozbiljno, mene to ne pogađa ali, smatram da je nepotrebna jer je bez ozbiljnog razloga i nesprovodiva, poput ostalih zabrana.sinoć u "rodi" na terazijama oko pola 10 kupujem materijal za picu (pivo je frižideru) neki stranci kupuju manastirku, dve flaše lava i nekoliko konzervi piva s rozi. da su došli sat kasnije, ko da im objasni (kasirka <_< ) da ne smeju da im prodaju. velegrad u kome sve radi i većina živi bez obzira na sat. nadam se da će US do ovo obori.
Link to comment
ajde da se prebrojimo: ko sve ima snaznu kompulziju i vatrenu zelju da izrazi svoju potpunu ravnodusnost zbog ovog po njega/nju nebitnog akta?mozete ovo posmatrati i kao konkurs za prijem na moju ignore listu, sto je svakako najveca nesreca koja moze da se dogodi forumasu.
Da si moj post pročitao dalje od "Mene ovo ne pogađa", zaključio bi dve stvari:1. Ne pogađa me jer ne živim u Beogradu, dakle, "nema uticaja na moj život" a ne "boli me uvo što vi ne možete da pijete posle 22".2. Uporedio sam ovu vrstu represije sa represijom nad pušačima, odnosno vlasnicima kafića koji moraju da odvoje "deo za nepušače". Iz ovoga sledi da se protivim zabrani prodaje alkohola posle 22h, kao što se protivim od strane države nametnutoj zabrani pušenja u jednom delu prostora kafane, kao što se protivim prohibiciji prema marihuani i psihodeličnim pečurkama, s' tim da me druga i treća prohibicija lično dotiču, a prva sticajem geografskih okolnosti i ličnih preferencija ne.Dakle, ništa od svađe. :P Edited by gotivac
Link to comment
2. Uporedio sam ovu vrstu represije sa represijom nad pušačima, odnosno vlasnicima kafića koji moraju da odvoje "deo za nepušače".
Jao, evo opet :isuse:
Link to comment

Ebga, ne znam više šta da mislim. Čitav vikend sam sa kolegama i društvom najurednije pio pivo od 23h pa nadalje u centru Beograda. Pili bismo ko zna dokle, da u 1h nisu zatvarali kafiće zbog one druge uredbe. Kod kuće uvek imam bocu vina i par konzervi piva u frižideru, nema šanse da me uhvati nespremnog (doduše sad ne živim u Beogradu pa mogu u pola noći da izađem po vops, ali opet mi je štek spreman, čisto da se ne bih cimao). Mislim, na šta se realno svodi ovaj problem? Na kupovinu za sopstvene potrebe posle 22h? Jbg, drugari, nemojte mi reći da niste u stanju da odvojite parčence svog frižidera/špajza i konstantno ga popunjavate novim zalihama? To je 1 lepa navika i dobra vežba iz upravljanja resursima. Ostaje još novina po kojoj se više ne može u letnje veče izblejati u obližnjem parku sa dvolitarkom, ali cenim da tu dobronamerni forumski alkosi padaju kao kolateralna šteta u pokušaju da se suzbije 1 masovna pojava u kojoj omladina koja ne zna šta će sama sa sobom uveče loče pivo u stambenim četvrtima a onda po čitavu noć urlaju i puštaju glasnu muziku iz parkiranog automobila. Nije da ih krivim, svi znamo kakvu perspektivu im Srbija nudi, ali nemaju pravo da zbog toga maltretiraju druge ljude.Dakle, ozbiljno, šta je ovde problem u stvari? Ja nisam primetio da se ova uredba na bilo koji način odrazila na rutine koje ja koristim u konzumiranju alkohola. Sve je potpuno isto kao pre, osim jedne razlike koja se odnosi na uredbu o ograničenju radnog vremena kafića a ne na zabranu prodaje alkohola.Sa druge strane, ja sam prilično umeren tj. responsible drinker, pa možda ne kapiram ozbiljnost rituala ponoćnog silaska do obližnje trafike po vops. Ali opet mi se čini da ovo nije prohibicija u nekom bukvalnom smislu.

Edited by beowl
Link to comment

Glavni problem ove uredbe je sto ti otezava zivot bez ikakvog vidljivog razloga. To je kao kada bi rekao "pa sta je problem da hleb mozes kupiti samo do 10 ujutru, malo planiranja i ne treba ti da imas uopste opciju da mozes da ga kupis kad zelis". Prosto, zasto bi to trpeo? Na stranu sto mene (a verujem i mnoge druge) bi licno doticalo da sam sada u Srbiji. Ja imam obicaj da ostanem budan do jutra i pocesto nakon obavljenog posla volim popiti neko pivo. Necu urlati nikom pod prozor. S druge strane za urlanje -> obrati se policiji. Mogu ljudi da urlaju i pustaju glasnu muziku i kad nisu pijani. A urlace i pustati glasnu muziku i kad dovuku dve gajbice u 22h pa celu noc teraj umesto da kupuju kad im se prohte. Zasto ljudi tako lako prihvataju stvari koje ce im smanjiti mogucnosti nikad mi nece biti jasno.

Link to comment
Ostaje još novina po kojoj se više ne može u letnje veče izblejati u obližnjem parku sa dvolitarkom, ali cenim da tu dobronamerni forumski alkosi padaju kao kolateralna šteta u pokušaju da se suzbije 1 masovna pojava u kojoj omladina koja ne zna šta će sama sa sobom uveče loče pivo u stambenim četvrtima a onda po čitavu noć urlaju i puštaju glasnu muziku iz parkiranog automobila.
Jbg, drugari, nemojte mi reći da niste u stanju da odvojite parčence svog frižidera/špajza i konstantno ga popunjavate novim zalihama? To je 1 lepa navika i dobra vežba iz upravljanja resursima.
U istoj poruci opovrgavaš sam sebe. A verujem da omladina nije toliko glupa da posle izvesnog vremena ne savlada "upravljanje resursima".
Ja nisam primetio da se ova uredba na bilo koji način odrazila na rutine koje ja koristim u konzumiranju alkohola.
Link to comment

Beowl, na veći deo tvojih pitanja je odgovoreno. Zanemariću pravno filozofski domen priče o pravima i slobodama, mada je on jednako značajan. Osnovni problem sa stanovišta ekonomije je taš što se slabi konkurentnost malih prodavnica, jer su one uspevale da zarade neke novce prodajući alkohol i ostale provijante nakon 22h. Nakon što se Maxi zatvori. Dodatni problem je očigledna podvala od strane vlasti i medija da su prodavci saglasni sa ovom restrikcijom. Nisu saglasni. Saglasni su Maxi, Roda, Metro, DIS, i ostali što ionako zatvaraju radnje do 22h. Krupni kapital, dakle. Mog komšiju vlasnika prodavnice niko nije pitao za mišljenje.Zbog ove odluke, mnogi STR i trafike su skratili radno vreme jer im se ne isplati da zbog kokakole i čipsa rade celu noć. Definicija male radnje je da ima manje artikala koje nudi kupcima, a jasno je da je udeo alkohola u njihovom obrtu srazmerno veći od velikih lanaca, budući da ne prodaju robu široke potrošnje (prašak za veš, smrznuto povrće, 34 vrste peciva, mlečni asortiman).

Link to comment
U istoj poruci opovrgavaš sam sebe. A verujem da omladina nije toliko glupa da posle izvesnog vremena ne savlada "upravljanje resursima".
Argument o sopstvenim zalihama i argument o obesnoj mladeži su dva različita argumenta.Što se tiče onog boldovanog "ja": da, ja pričam iz svog ugla, samo za sebe. I iz takve pozicije kažem da ne osećam da se nešto drastično promenilo. Isto tako dozvoljavam da neko drugi jeste osetio drastične promene. Meni je, dakle, svejedno da li će ova odluka ostati na snazi ili neće. Mogu da podržim njeno ukidanje iz solidarnosti sa onima kojima je zaista otežala život, ali nekako mi se čini da se situacija predstavlja daleko dramatičnijom nego što zaista jeste.
Link to comment
Ebga, ne znam više šta da mislim. Čitav vikend sam sa kolegama i društvom najurednije pio pivo od 23h pa nadalje u centru Beograda. Pili bismo ko zna dokle, da u 1h nisu zatvarali kafiće zbog one druge uredbe. Kod kuće uvek imam bocu vina i par konzervi piva u frižideru, nema šanse da me uhvati nespremnog (doduše sad ne živim u Beogradu pa mogu u pola noći da izađem po vops, ali opet mi je štek spreman, čisto da se ne bih cimao). Mislim, na šta se realno svodi ovaj problem? Na kupovinu za sopstvene potrebe posle 22h? Jbg, drugari, nemojte mi reći da niste u stanju da odvojite parčence svog frižidera/špajza i konstantno ga popunjavate novim zalihama? To je 1 lepa navika i dobra vežba iz upravljanja resursima. Ostaje još novina po kojoj se više ne može u letnje veče izblejati u obližnjem parku sa dvolitarkom, ali cenim da tu dobronamerni forumski alkosi padaju kao kolateralna šteta u pokušaju da se suzbije 1 masovna pojava u kojoj omladina koja ne zna šta će sama sa sobom uveče loče pivo u stambenim četvrtima a onda po čitavu noć urlaju i puštaju glasnu muziku iz parkiranog automobila. Nije da ih krivim, svi znamo kakvu perspektivu im Srbija nudi, ali nemaju pravo da zbog toga maltretiraju druge ljude.Dakle, ozbiljno, šta je ovde problem u stvari? Ja nisam primetio da se ova uredba na bilo koji način odrazila na rutine koje ja koristim u konzumiranju alkohola. Sve je potpuno isto kao pre, osim jedne razlike koja se odnosi na uredbu o ograničenju radnog vremena kafića a ne na zabranu prodaje alkohola.Sa druge strane, ja sam prilično umeren tj. responsible drinker, pa možda ne kapiram ozbiljnost rituala ponoćnog silaska do obližnje trafike po vops. Ali opet mi se čini da ovo nije prohibicija u nekom bukvalnom smislu.
pravljenje kucnih zaliha alkohola je direktan uvod u alkoholizam. jedno je sloziti litar crnog na dunavskom keju ili plastenac u parku sa drustvom drugo redovno se nalivati kuci.
Link to comment
Argument o sopstvenim zalihama i argument o obesnoj mladeži su dva različita argumenta.
Ali će mladež i dalje ostati obesna sa ili bez pića koje može da kupi posle 22h. A sam si rekao da je rešenje problema pravljenje zaliha.Dakle, zabrana ne rešava problem obesne mladeži.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...