Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Rekoše kao manifestacija od velikog značaja za srbiju.
Ooo daaaa kako bi to lepo zvucalo na sudu, kad izvade neki stav iz gradske odluke , statuta, :....osim za manifestacije od velikog znacaja za Srbiju
Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Dejan Grastić iz Beogradske kulturne mreže rekao je da "Bir fest" kao najmasovniji festival u Evropi, neće trpeti zbog odluke Skupštine grada o zabrani prodaje alkohola posle 22 časa. "'Bir fest' nije supermarket, već manifestacija koja promoviše dobru muziku i druženje mladih iz svih krajeva sveta", rekao je Grastić i objasnio da će se pivo na "Bir festu" prodavati kao i na drugim koncertima koji se održavaju u srpskoj prestonici. - Jedina razlika je u tome što mi na 'Bir festu' imamo veći izbor piva, dodao je Grastić, ističući da prodaja alkoholnih pića maloletnim licima na tom festivalu nije dozvoljena od osnivanja, 2003. godine.
Link to comment

Pre dve godine sam bio jedan dan na BF, s drugarom i njegovim drugarom iz Svedske. Posle smo neko vreme izblejali u okolini Sest kaplara, moguce da smo imali jos neko pivo pri ruci. Posto je eto covek iz Svedske, u pitanju je koliko vidim "druženje mladih iz svih krajeva sveta" (a da, ne napomenuh da je covek bio mlad), pa me stvarno zanima sta ovi nazadni sabani imaju protiv druzenja mladih iz svih krajeva sveta i sta misle, kakvu sliku u svet salju?

Link to comment

Mene ovo sve ne pogađa, Psoglav neće ovo uvesti u Kragujevac, a deluje mi represivno taman koliko i (od države nametnuta, ne izabrana slobodnom voljom kafedžije) zabrana pušenja u nekim kafićima i restoranima.

Link to comment

sacekajte da se otvori systembolaget pa nazdravite pivom koje ima vise od 3,5% alkohola.

Systembolaget's mandate is based on consideration for public health. Systembolaget exists for one reason and one reason only: alcohol-related problems are reduced if alcohol is sold in the absence of a profit motive. Systembolaget is expressly mandated to limit the harmful effects of alcohol. This mandate is governed by the Swedish Alcohol Act, Systembolaget's contract with the government in its capacity as Systembolaget's owner.To sell alcoholic beverages responsibly while offering a first class standard of service and sharing our knowledge of alcohol and health. Systembolaget's mandate to limit the availability of alcohol has a socio-political objective that is laid down in the Owner's Directive issued for Systembolaget by the government. The Owner's Directive and the other steering documents also establish a number of key principles: that the customer shall receive a high standard of service, that the product selection shall be made objectively and neutral, and that the operation shall be conducted in a rational way and shall not seek to maximise profits. Systembolaget shall use its expertise on its customers’ behalf, both with regard to the taste characteristics of individual drinks and with regard to their effects on people’s health, and shall thereby inspire our customers to make informed choices about drinks and to adopt a healthy approach to alcohol.The mandate can only continue as long as it has both parliamentary and popular support. There is majority support in Parliament for maintaining a retail monopoly for the sale of alcohol beverages in Sweden, for public health reasons. And ultimately, Swedes´ view of the way in which Systembolaget manages its mandate is crucial to public acceptance of the monopoly. We monitor public support for Systembolaget on an ongoing basis.
Link to comment
Mene ovo sve ne pogađa, Psoglav™ neće ovo uvesti u Kragujevac, a deluje mi represivno taman koliko i (od države nametnuta, ne izabrana slobodnom voljom kafedžije) zabrana pušenja u nekim kafićima i restoranima.
pa da, zabole tebe, jel tako matori
Link to comment
pa da, zabole tebe, jel tako matori
Pa ako ćemo iskreno, da. Da me ne shvatiš pogrešno, ne bi me pogodilo ni da u Kragujevcu stupi isti zakon na snagu. Pa ja čitav život živim u 24časovnoj prohibiciji prema omiljenom poroku, navikao sam. <_<Alkohol mi u tom smislu nije naročito bitan, mogu sa njim, mogu i bez njega.
Link to comment
Cek, zar ne bese ti neko ko nastupa sa stavom "ako hocu da popijem pivo u kaficu, a da mi ne smeta dim pljuge, hocu da drzava reaguje i to mi omoguci"? Kako je doslo do tog obrta, da je sad odjednom neko los, ako hoce da spava u 22h i podrzava drzavu u planovima koji mu to omogucavaju, da mi je znati.
Neću ja da država reaguje. Ja bih samo da imam tu mogućnost. Ali ta mogućnost nije postojala... a realno ne postoji ni sada. (skoro bejah u Bitef-u uveče. Na par mesta u klubu zalepljeni znaci za zabranu pušenja. Naravno, niko se ne pridržava toga).A onaj ko spava u 22h nije loš. Ako sam pijan i derem mu se pod prozorom (fazon kafić u zgradi) onda me treba zabraniti. Ali, ako hoću da budem pijan u parku, gde nikom ne uzimam pravednički san i ako mi oduzimaju sredstvo za napijanje, naravno da ću da se bunim.
Ma 80% njih ne zna koje taj Vasić.
Onomad kada su uhapsili Karadžića obrazovci, ili beše 1389, su išli na košarkaške utakmice reprezentacije i drali se, napušavali Tadića. Svi su ih kulirali.U isto vreme pojavili su se bili i na bir festu, deleći neke flajere i sl. Ljudi su ih isto odjebavali.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...