Jump to content
IGNORED

Najbolje mesto za zivot


Indy

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Yoyogi

    17

  • ObiW

    12

  • Viloticka

    12

Top Posters In This Topic

znam. bio. video. ne pricam napamet. :)ne bih ja ni voleo da radim na nekoj plazi. kad radim radim, kad plandujem plandujem. ;)
Moze i to da se iskombinuje. Sydney ima 34 plaze u gradu, ukljucujuci i svetski poznate Bondi i Manly. Od centra su na 15-45 minuta.A sam grad, koliko god da je lep, nije bolji od Brisbane. Od 1-2 miliona stanovnika, to je kriticna masa gde se svakome isplati da nesto otvori a i infrastruktura je dobra i upotrebljiva (nema saobracajnih guzvi, na primer). Tu je i real estate affordable.Aktuelni pogled sa mog balkona u Sydney (izdato, nisam bio 5 godina, verovatno se skyline promenila):sydview2.JPGVidim u novinama slike ranije ove godine da se i Queen Mary parkira ispred moje kuce:qm5.JPG
Link to comment
Sydney ima 34 plaze u gradu, ukljucujuci i svetski poznate Bondi i Manly. Od centra su na 15-45 minuta.A sam grad, koliko god da je lep, nije bolji od Brisbane. Od 1-2 miliona stanovnika, to je kriticna masa gde se svakome isplati da nesto otvori a i infrastruktura je dobra i upotrebljiva (nema saobracajnih guzvi, na primer).
Kod nas (Syd) restrikcija vode 3ci stepen, al'ima vode a uskoro se 'skidam'o na drugi. U Bris - 6ti stepen, uskoro ce podeti da recikliraju... Ko nije za flashiranu vodu taj ga je ugasio... Mislim, naravno na dame, nama dxentlmenima je pivo sasvim ok, kaskada recimo
Link to comment
Kod nas (Syd) restrikcija vode 3ci stepen, al'ima vode a uskoro se 'skidam'o na drugi. U Bris - 6ti stepen, uskoro ce podeti da recikliraju... Ko nije za flashiranu vodu taj ga je ugasio... Mislim, naravno na dame, nama dxentlmenima je pivo sasvim ok, kaskada recimo
Oh, to nisam znao, mada sam trebao da pretpostavim da je QLD jos gore pogodjen.Idem na rezervnu lokaciju gde vode ima u izobilju, samo nije za pice sa slavine.
Link to comment

A rezervna lokacija je Bangkok.Ova zgrada ima sve sto treba - bazen, gym, 7-11, ATM, cak i office. Ulaz je bez kljuceva, kartica, na otisak prsta koji se stavi na citac.Ekkamai cineplex (sa 12 bioskopa u jednoj zgradi) i restoranima je "walking distance". Bolnice, obdanista, BKK Univerzitet, Lotus/Tesco takodje.Ova slika je iz tog "office" u zgradi. Ima free wi-fi i LAN. Mozes da radis odatle, pravi kancelarijski namestaj, ergonomic chairs, stampaci...samo ne smes nista iza sebe da ostavis. Nema donosenja file cabinets ili bilo sta.Suk2.JPGTu ljudi prave sastanke sa svojim musterijama, advokatima..bez da ih uvode u stan. Bio sam 5-6 puta, samo jednom je bila jedna zena koja je nesto radila na laptopu, nikad nikoga. Verovatno to koriste ljudi koji dovedu decu na bazen i da budu blizu.A na pola sata voznje je Siam Park.Park1.JPGTajland je turisticka super-sila, plaze su od BKK na sat-dva voznje, day trips.

Link to comment

najbolje mesto za zivot je naravno - njujork.verujem da moze da se filozofira, ali kad dodje do delanja...na kraju se ceo svet ipak nabije ovde angry.png:rolleyes: a kad se na islandu nadju imigranti iz svih drustvenih slojeva indije, brazila, francuske, nigerije, srbije, irana i kine.... onda mozemo ozbiljno da pricamo o islandu.

Edited by kobac
Link to comment
najbolje mesto za zivot je naravno - njujork.verujem da moze da se filozofira, ali kad dodje do delanja...na kraju se ceo svet ipak nabije ovde
Ja ne volim hladnocu i zimu. Da nemam taj problem, slozio bih se, NY je the place to be.Tokijska zima je kao na primer, u Rijeci ili Trstu. Leta su vrela i vlazna, jos jace nego Bangkok, ali ne marim.
Link to comment

Nick Cave i Cate Blanchett, dvoje najcool Australijanaca, su zapalili u Englesku. I to ni manje ni vise nego u Brighton. A 1 Vlada Divljan je iz Sidneja pobegao u - Bec. Tako da... sve to lepo zvuci, ali nesto ne stima.Barselona... Medju 5 najboljih gradova u Evropi sigurno jeste, ali najmanje zbog mora. Plaze su vestacke, taj deo grada mentalno kao da i nije Barselona. Ukratko, grad okrenut ledjima moru. A Katalonci prema moru nemaju onu vrstu sentimenta koja preovladava u pesmama na Splitskom festivalu :P Zabole njih i za barke i za more i za mrizhe... Cak su i Crnogorci po tome mnogo "morskiji" narod od njih. Trivia: vise se morskih plodova po glavi stanovnika pojede u Madridu nego u Bcn.

Link to comment
Nick Cave i Cate Blanchett, dvoje najcool Australijanaca, su zapalili u Englesku. I to ni manje ni vise nego u Brighton. A 1 Vlada Divljan je iz Sidneja pobegao u - Bec. Tako da... sve to lepo zvuci, ali nesto ne stima.
Sve štima, zavisi šta ti je posao. Ako si u show businessu onda ima smisla otići u Englesku, a Vladi je njegovo jedino tržište na manje od jednog sata leta iz Beča, tako da i to nije teško razumeti. S druge strane, ogromna većina nas nismo ni rock ni filmske zvezde, tako da je Sidnej baš OK.(BTW, kad već pominješ Cavea - moja omiljena tema ;) - neki dan kad je primio australijsku muzičku nagradu za životno delo apsolutno je insistirao da su Bad Seeds uvek radili "autentičnu australijsku muziku"). Cate je takođe ponosna Australijanka i dalje (bez obzira na znatnu holivudsku slavu) igra u malim, nezavisnim australijskim filmovima (Little Fish, 2005, npr).
Link to comment
Najbolje mesto: Brisbane.1.8 mil stanovnika, Univerziteti, tropska klima, odlicna infrastruktura, dobar aerodrom , Gold Coast 70km, razvijen turizam, dnevni letovi i veze za bilo gde.
Brizbi je prkno od grada, da prostis :P Meni se Melburn mnogo dopao. Canberra mi je zapravo najlepsi grad (sto se kozmetike tice). Sav sredjen i uplaniran. Odrzavan. Newcastle da ne spominjem.Brizbi je prevruc. Leti kad opali onaj neki toplo/vlazni talas, pa to ti je da pocrkas od vrucine. Ni u ponoc se ne o'ladi ta vrucina.Ono, kad imas air mozes da nakrivis kapu... Al ne mozes u setnju sem ako nemas portable air.
Link to comment
Brizbi je prkno od grada, da prostis :P Meni se Melburn mnogo dopao. Canberra mi je zapravo najlepsi grad (sto se kozmetike tice). Sav sredjen i uplaniran. Odrzavan. Newcastle da ne spominjem.Brizbi je prevruc. Leti kad opali onaj neki toplo/vlazni talas, pa to ti je da pocrkas od vrucine. Ni u ponoc se ne o'ladi ta vrucina.Ono, kad imas air mozes da nakrivis kapu... Al ne mozes u setnju sem ako nemas portable air.
To mi i treba - topla klima.Sydney, ako ne zivis na nekoliko mesta koja su "life style" je jadna i otuzna suburbia, kao Kaludjerica.A to kosta, zato i kazem da se u Brizbejnu moze ziveti na "life style" lokacijama, affordable. Ne Streathfield, Burwood, Cabramatta, Fairfierld, Lane Cove i slicne shitholes. Oh, da ne pominjem Blacktown & Bankstown, Hornsby. Bolji je i Svilajnac od toga.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...