Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

3 hours ago, dùda said:

Imam takvu.

Nema tih para da se više vratim na običnu peglu. Koštala 30k dinara ali vredi svaku paru. 

A da me ovde odmah ne bi razapeli, kupila sam je kao sredstvo rada  kada sam  izdavala stan preko airbnb.

 

Dobro vam nedeljno jutro.

ima ih i za 10k, ja se kanim uzeti neku takvu ali kako sam razvio specijalni sistem prostiranja veša pegla mi generalno i nije neophodna

kada bude stani pani uzeću nešto ovako

 

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/aparati-za-vertikalno-peglanje/tefal-pro-style-one-it2460.html?_sgm_campaign=scn_95089a1544000&_sgm_source=143298&_sgm_action=click

 

 

 

akp je ovo uopšte parna stanica, radi na paru doduše

:huh:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
15 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ima ih i za 10k, ja se kanim uzeti neku takvu ali kako sam razvio specijalni sistem prostiranja veša pegla mi generalno i nije neophodna

kada bude stani pani uzeću nešto ovako

 

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/aparati-za-vertikalno-peglanje/tefal-pro-style-one-it2460.html?_sgm_campaign=scn_95089a1544000&_sgm_source=143298&_sgm_action=click

 

 

 

akp je ovo uopšte parna stanica, radi na paru doduše

:huh:

Nije to parna stanica, ovo je pegla što radi "na okačene stvari" koju sam i rekla čoveku da razmotri.

Parna stanica je strava stvar ali on je rekao budžet do 100€ a one su minimum 23-4k na akcijama. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

100 jura budžet..."Philips Azur" serija 2200w-2400w sa keramičkom pločom.

Ove vertikalne, super stvar ali ne za sve stvari, imao ih nekoliko...obratiti pažnju na garanciju i obavezu ponude rezervnih delova...drugim rečima do skoro ih nije bilo ič.

I u jednom i u drugom slučaju obavezno koristiti omekšanu vodu.

Pegle sa parogeneratorom su već druga dimenzija kako peglanja tako i finansija potrebnih za nabavku, ali ko puno pegla primetiće odmah razliku na bolje, lakše, u odnosu na ostale varijante.

Link to comment

Zakasnio za edit

Možeš naravno ići i na jače, 2600w msm da je ima i u Kareca modelu ali u Advansu sigurno...obe su u budžetu. Ja bih lično išao na max budžet, jer razlike ipak postoje i za tih 10-15 evropskih...npr količina pare ali to ćeš već videti u specifikacijama.

Link to comment

Moja je Philips EnergyCare od 2400W

 

Odlična,neću je prežaliti. Nemam pojma što sam je pokvarila, imam tako neka pomračenja uma. 

 

 

 

Apelujem opet da se topik preimenuje u Bela tehnika i mali kućni aparati 

Link to comment

brt, šta peglate bre ljudi toliko? ko nema manju decu, ja stvarno ne razumem... moje košulje i par ženinih i to je to.
moja žena je usvojila taktiku da se kupuje najjeftinija pegla i da se baca čim ne pegla više kako treba.

Link to comment

@aram

Šta znači "toliko peglate"? 

I za dve krpe ti treba pegla a to je tema ovde. Čovek je napisao da mu treba za košulje i pantalone, verovatno za posao. Kad već mora da se bakće najdosadnijim kućnim poslom (mrtva trka sa čišćenjem frižidera), valjda mu treba oruđe koje to maksimalno olakšava. 

 

Disclaimer: ja stvarno, iskreno, beskompromisno mrzim peglanje 

Edited by Valkyrie
  • +1 2
Link to comment

nzm, ja stvarno ne vidim bitnu razliku između pegle od 20€ i pegle od 120€. ono od 300€ ok, to razumem, ali ne vidim potrebu ni za time u domaćinstvu koje nema bar troje male dece. ali dobro, svakom svoje, ja zato bez problema ljuljnem parsto evra za neke kuhinjske pizdarije :D

Link to comment
2 minutes ago, aram said:

ali dobro, svakom svoje, ja zato bez problema ljuljnem parsto evra za neke kuhinjske pizdarije :D

E, sa'će ekipa sa pegle da dođe na kulinarstvo i da se zgražava "pobogu ljudi šta toliko kuvate, smutiš, ispečeš, izjedeš, kupuje se samo najjeftinija tepsija pa kad se isprlja baciš..." 

  • Wub 1
Link to comment

Jbg svake nedelje moram da peglam, pa ako već ne mogu to da izbegnem, makar da bude lako. Neko mi reče da ploča pegle treba da bude što deblja, nešto mi ne deluje da je to previše bitno.

A treba mi i daska, stara pukla. Kako se koriste one sa utikačima, tj. čemu to služi?

Link to comment
47 minutes ago, Milosh76 said:

Da, jedna takoreći budžet varijanta

 

40 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajde objasnite šta je to parna stanica, kako radi i čemu služi.

.... Shiit has hit the fan!
 

Odvojen rezervoar za vodu, obično su većeg kapaciteta, snage, a sama pegla mobilnija odn lakša

 

6 minutes ago, napadaj said:

Jbg svake nedelje moram da peglam, pa ako već ne mogu to da izbegnem, makar da bude lako. Neko mi reče da ploča pegle treba da bude što deblja, nešto mi ne deluje da je to previše bitno.

A treba mi i daska, stara pukla. Kako se koriste one sa utikačima, tj. čemu to služi?

Keramičke ploče su po meni najbolje.

Utikač je praktično ugrađen produžni da ne razvlačiš sam ako ti treba.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...