Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta si ti u fazonu sve je dobro i super, meni nista ne smeta, hajde da se volimo treci deo... da se nisi zaljubio jbt?! whos the lucky guy? :naughty:
Ko kaže da mi ništa ne smeta? Meni lično je jedino četvrta knjiga bila sporija od pete. Essos postaje napokon zanimljiv kad dolazi Tirion tamo. Dolazi i Victarion tamo - sve zanimljivije i zanimljivije. Da je ostala samo Deni tamo, bio bi smor dok ne porastu ti zmajevi malo.To je bilo dobro sa Grejdžoj familijom - kako je matori zaključio da mu Ironmen nisu dovoljno zajebani i prosto je ubio Balona i doveo Eurona i Victariona, oba zanimljiviji likovi od ovog luzera. Ne zaboravimo ni Geriona Lannistera koji je kao otplovio za Valiriju i nestao od tada. Taj džoker u rukavu može da iskoči kad god zatreba tamo oko tih truba za zmajeve i sličnih stvari. Ko Adam Karington.Osim toga, i u seriji kakva da je, ima i par kreativnih trenutaka, poput ovog:http://www.youtube.com/watch?v=zC27ld1DACE
Link to comment
Verovatno su svi bitni glumci jos pre pocetka snimanja prve sezone potpisali ugovor na 7 godina ili koliko vec misle da ce biti potrebno da se sve isprica.Ne vidim cemu preventivno kukanje oko toga
Zagrevam se malo, ne zameri :PA za glumce, nisam siguran da li je neko od njih toliko lud da potpiše ugovor na 7 godina. (Što neće nikako biti dovoljno da se završi serija.) Čak i da imaju nešto potpisano, ništa lakše nego da se traži renegotiation.
Link to comment

Njanjava epizoda, dosta dijaloga su besmislene ekspozicije, likovi pričaju jedni drugima ono što oboje već znaju ("As we all know, my lords, one should never trust Littlefinger and the sky is blue...") Reedovi ne deluju loše, ali stvarno su previše odrasli (valjda da se ne primeti koliko je Bran porastao). Jojen je neobjašnjivo cocky, uz to. Ne sviđa mi se što ga predstavljaju kao Man of Mystery koji tačno zna šta se dešava, ali nikom neće da kaže - osim par kriptičnih usputnih komentara.Theon u Dreadfortu mi deluje... besmisleno, posebno idiotski podzaplet u kom je jedan od Boltonovih ljudi Ironborn špijun :isuse: Odakle im takve ideje, pobogu?Shae mi je sve iritantniji i iritantniji lik, stvarno preteruju sa tom njenom potrebom da zaštiti jadnu malu Sansu. Nije mnogo imala veze sa Shae iz knjige, ali sad se i to malo potpuno gubi. On the upside, Hound se pojavio! I već je oborio svoj lični rekord po broju reči u jednoj epizodi! :Hail: Sad sam u dilemi, da li da ga vraćam na avatara ili da se nadam da će od Tormunda biti nešto...

Link to comment

Taj spijun je Ramsey Bolton, verovatno je ideja da nam pokazu te igrice koje igraju sa njim. Doduse, ni ja ne vidim previse potrebe da vidimo Theona kako pati, u seriji nije bio ni blizu tako iritantan kao u knjigama. Bice u redu ako sve ostane na nekoliko epizoda, ako ga budemo vidjali cele sezone it could get old fast.Shae iz serije je mnogo bolji lik od one u knjigama. Valjda cemo sad dobiti neki razlog zasto je prodala Tyriona umesto da je samo vidimo u Tywinom krevetu, za sad mi lici da ce to biti ljubomora na njegovu svaleranciju okolo...Meni je epizoda bila neznatno bolja od prve, verovatno zato sto nas nisu gnjavili sa Daenerys i decom™, all Westeros all the time! Bratstvo deluje prejebeno, jedva cekam da u sledecoj epizodi (valjda) ponovo vidimo 1 mene! Reedovi su mi isto delovali super, pogotovo san u kome upoznaje Jojena. Ne secam se kakav je bio u knjigama, zar nije i tamo bio ponekad iritantan man of mystery? Queen of Thorns mi je bila malo... onako, moglo je to zajebantskije da se odglumi (naravno da ne mislim na patuljka koji skace po stolu i dernja se da ih Varys ne bi cuo :isuse:).

Link to comment
Shae iz serije je mnogo bolji lik od one u knjigama. Valjda cemo sad dobiti neki razlog zasto je prodala Tyriona umesto da je samo vidimo u Tywinom krevetu, za sad mi lici da ce to biti ljubomora na njegovu svaleranciju okolo...
:blink:Ovo je prosto neverovatna izjava, u rangu sa onom ikarovom da je serija bolja od knjige. Shae u knjizi je realističan lik, anonimna working girl koja iskorišćava svog patuljastog sugar daddy, ponaša se sasvim u skladu sa svojim poimanjem sveta oko sebe. Shae u seriji je idiotizam ekstraordinarni. Misteriozna strana žena koja možda ima a možda i nema nekakvo plemićko poreklo, okrutna sudbina je gurnula u prostituciju, zaljubljena u patuljka, overprotective prema devojci za dve glave višoj od sebe, neobjašnjivo ljubomorna za kurvu... Potpuno besmislen lik.
Bratstvo deluje prejebeno, jedva cekam da u sledecoj epizodi (valjda) ponovo vidimo 1 mene!
Meni isto Brotherhood without Manners deluje OK, mada nisu baš morali da spoje Thoros of Myr sa onim pevačem veseljakom. Kako sad treba da poverujemo da je ovaj muzikant u stvari sveštenik iste religije kao i Melisandre? :blink:
Link to comment

Zaboravio sam da pitam, jel' nekome Sem stvarno delovao umorno i na ivici samoubistva? Meni je izgledao kao glumac kog su upravo isterali iz trejlera na sneg, verovatno posle obilnog ručka. Ostali su bar malo zamazani po licu, a on fin, svež, umiven... pa ipak spreman da sedne u sneg i digne ruke od života. Sve Night's Watch scene na Islandu su standardno očajne, otaljavaju ih kao da im se žuri kući.Što se Jojena tiče, on je u knjizi stigao u Winterfel sa sestrom u istom svojstvu kao i ona dva mala Freja, da budu kao nekakvi wards. Kad pobegnu od Theona, on tumači Branove snove i sugeriše mu da bi trebalo da radi šta vrana kaže, ali (bar meni) nikad nije ostavljao utisak osobe koja ima sve odgovore, nosioca nekakvog kurčevog tajnog znanja. Bezveze prave od njega nekakvu Gandalfrijela figuru.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
:blink: Ovo je prosto neverovatna izjava, u rangu sa onom ikarovom da je serija bolja od knjige.Shae u knjizi je realističan lik, anonimna working girl koja iskorišćava svog patuljastog sugar daddy, ponaša se sasvim u skladu sa svojim poimanjem sveta oko sebe.Shae u seriji je idiotizam ekstraordinarni. Misteriozna strana žena koja možda ima a možda i nema nekakvo plemićko poreklo, okrutna sudbina je gurnula u prostituciju, zaljubljena u patuljka, overprotective prema devojci za dve glave višoj od sebe, neobjašnjivo ljubomorna za kurvu... Potpuno besmislen lik.
Shae u knjizi nema slojeve, njena jedina uloga je da bude Tyrionova igracka. To jeste zato sto je vidimo samo iz njegove perspektive, ali ipak... bo-ring.Shae u seriji jeste sve to sto si nabrojao, ne vidim sta je tu cini besmislenom. Mislim da naglasavaju njen BFF odnos sa Sansom da bi poljubomorisala na Tyriona kad je ozeni, ne vidim kako bi drugacije zavrsila kod Tywina. U knjigama je mozda spijunirala za njega od pocetka a mozda i nije, ko zna, koga briga?Jojena smo videli na 5 minuta, a ti vec znas sta ovi nameravaju s njim. :isuse: Daj ljudima nekad malo vremena da ispricaju pricu umesto sto kukas na svaki detalj koji ti se ne svidi.
Link to comment

Kukanje je half the fun. Da nisam čitao knjigu ne bih kukao, čekao bih da vidim šta su smislili. Ovako - moram da se nerviram oko besmislenih odstupanja. Kao što ti koristiš isti meta-thinking da ih opravdaš. Zašto je, pobogu, potreban potpuno nov lik Shae da bi se opravdala njena navodna izdaja posle Purple Weddinga? Tyrion je pao, unapred je osuđen, ona ne može nikako da mu pomogne. Ima izbor, da mudro ćuti i bude proglašena za saučesnicu, ili da uradi šta joj kažu i profitira na njegovoj propasti.Njena ljubomora u seriji je potpuno iracionalna i besmislena. Ona je po zanimanju kurva - to znači da joj Tyrion plaća za seks, i ništa više. Ne znači da je obećao da će joj biti veran ni da će je proglasiti Lady of the Rock jednog dana. Ja mogu da razumem da se on jadan zaljubi pa počne da joj veruje više nego što bi trebalo. Ne mogu da razumem istu grešku sa njene strane. A ti sad izmišljaš potrebu za tom ljubomorom da bi se u četvrtoj sezoni opravdao čin za koji nije potrebno nikakvo posebno opravdanje. Puh-lease.

Link to comment
Njena ljubomora u seriji je potpuno iracionalna i besmislena. Ona je po zanimanju kurva - to znači da joj Tyrion plaća za seks, i ništa više. Ne znači da je obećao da će joj biti veran ni da će je proglasiti Lady of the Rock jednog dana. Ja mogu da razumem da se on jadan zaljubi pa počne da joj veruje više nego što bi trebalo. Ne mogu da razumem istu grešku sa njene strane. A ti sad izmišljaš potrebu za tom ljubomorom da bi se u četvrtoj sezoni opravdao čin za koji nije potrebno nikakvo posebno opravdanje. Puh-lease.
Pa sta ako je kurva, zabranjeno joj je da se zaljubi u njega? Ta njena ljubomora je besmislena samo ako je i dalje posmatras kao onu Shae iz knjiga, iako je od prve sezone je bilo jasno da su u pitanju dva razlicita lika. Edited by Calavera
Link to comment

Um, da? Ljubomora implicira sense of entitlement - doživljaj da je neko "samo tvoj". Ako je Shae streetwalker, onda je svesna da joj je upala sekira u med nameštenjem koje je dobila. Sad čak i ne mora da se jebe sa patuljkom, svaki dan ima da jede, nosi lepe haljine, pravi frizure tamo nekoj devojčici. Ali neee, ona hoće... ne znam šta. Romansu i spletke i avanturu? Kako god da su zamislili njen lik, traljavo je motivisan. Ako sledeće sezone otkrijemo da je ona u stvari davno izgubljena šurnaja Robove nove žene, koja je došla iz Volantisa u potrazi za njom, pa se infiltrirala među Lanistere da bi bla bla truć... neće imati ni više ni manje smisla.

Link to comment
Um, da? Ljubomora implicira sense of entitlement - doživljaj da je neko "samo tvoj". Ako je Shae streetwalker, onda je svesna da joj je upala sekira u med nameštenjem koje je dobila. Sad čak i ne mora da se jebe sa patuljkom, svaki dan ima da jede, nosi lepe haljine, pravi frizure tamo nekoj devojčici. Ali neee, ona hoće... ne znam šta. Romansu i spletke i avanturu?
Ne razumem, kazes da je nemoguce da kurva zavoli nekog i odluci da se skrasi s njim?
Link to comment

ovaj Calavera zivi u nekom izmisljenom svetu :Depizoda uzas potpuni. samo sto nisam zaspao. sto kaze Whine-e, samo pricaju o onome sto vec svi znaju.

Link to comment

Da, ovo je bilo poprilično kilavo.Shae me nervira odavno, mada ne toliko zbog promene lika u seriji, nego prosto zato što riba loše glumi. Kapiram da tu ne mora da se radi o tome da se Shae zaljubila u Tiriona, nego prosto zna da on ima slabost prema njoj baš zato što nije obična širiteljka nogu kakvih je on imao na kilo. Testira koliko daleko može da ide u manipulaciji njime, jer dokle to funkcioniše, sigurno je i njeno "namještenje".Ta scena sa povlačenjem Vrana mi je takođe bila kilava (otprilike kao i scena sa Dothrakijima kad su loše glumili crkavanje kroz Red Waste). Sam koji spava hodajući, ovaj koji ga nagovara da crkne i na kraju Mormont koji dolazi lično da mu zabrani da umre. Trebalo je autorima poslati kopiju Igmanskog Marša.Družina od vješala nije bila tako katastrofalno loša, tu su relativno korektno i bezbolno isekli radnju i uspeli sa spoje ukratko ukrštanje puteva više likova. Da nisam čitao knjige, verovatno bih se pitao "koji su sad ovi?", tako da bi verovatno bilo dobro da su potrošili minut-dva u objašnjavaju. Umesto onog monologa Catelyn o tome kako je ona pokušala da voli Džona Snoua, kako je ubeđivala Neda da mu da Stark prezime, kako se molila da crkne, pa kad je bio bolestan obratno.... WTF was that?I scena u Dreadfortu koje se opasno plašim sa Remzijem. Kapiram da je bilo razloga da se Ramsey igra identitetom kao Reek dok je Winterfell bio pod kontrolom Ironmena, dok je na njega samog naletela patrola itd, pa je bilo smisla da se predstavlja kao Reek, da pokuša da proceni i iznutra da sazna planove Theona. Ali zašto sada i ovde u seriji? Winterfell je pao, Dreadfort je preuzeo kontrolu. Jedino, ali jedino šta mi koliko-toliko smisleno pada na pamet jeste da hoće da ga namami da beži pa da ide onako u lov na njega (iako je to radio samo sa ženama u knjizi). Ako to ne bude, nego neki imbecilni novi zaplet, biće stvarno bolno.Onu epsku bitku između Džejmija i Brijen neću ni da pominjem. Ako su njih dvoje među najopasnijim fajterima u Westerosu, Aegon je mogao da ga osvoji ne sa zmajevima, nego sa par koza.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...