Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Zato što tu kolumnu ona nije pisala.
Ali. Ali (copyright Bus) ovde zaista nema nekih stilskih uzleta. Ne znam zasto je tesko poverovati da ovo pise JK. + sto je o potpuno nebitno za citavu pricu - kazem, bitno je ko potpisuje.edit: + sto si upao u sopstvenu zamku: kritikujes je za shovinizam koji je ispoljila prema muslimanima u tekstu - koji, kako kazes, nije ona pisala. Mislim. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Ali. Ali™ (copyright Bus) ovde zaista nema nekih stilskih uzleta. Ne znam zasto je tesko poverovati da ovo pise JK. + sto je o potpuno nebitno za citavu pricu - kazem, bitno je ko potpisuje.edit: + sto si upao u sopstvenu zamku: kritikujes je za shovinizam koji je ispoljila prema muslimanima u tekstu - koji, kako kazes, nije ona pisala. Mislim.
Kažeš, nebitno je ko piše i bitno je ko potpisuje. E pa meni je bitno. Za mene ne postoji "fenomen Jelena Karleuša" pošto me ta osoba uopšte ne zanima. Mnogo mi je zanimljiviji fenomen medijskog spina koji se odvija preko nje. Zanima me ko je napisao one stilske vežbe, kome je to u interesu, kako je došlo do toga da Jelenin menadžer pet dana pre parade dogovori sa ekipom iz Đilasovog "Kurira" ovu akciju. Ljudi, ja ovaj polusvet poznajem. Skoro svakog dana viđam bivšeg intimnog prijatelja Jelene Karleuše, sa kojim je ova sada u ratu. Taj čovek misli da je Australija najveći kontinent i misli da je monitor - kompjuter, tj. da je ono veliko u čemu se nalazi komp, kako je rekao, "kutija za CD". Funkcionalno je nepismen, kao i Jelena i svi ljudi iz njenog okruženja. Da samo pola sata provedete među ovim ljudima, bila bi vam smešna ideja da Karleuša može da napiše one kolumne. Ovaj blog, to je ona, one kolumne je pisao profesionalac koji se trudio da piše kao Jelena. Ja ne znam koji dokaz više da priložim osim dva teksta od kojih je jedan pismen za jaku trojku, a drugi je nekoherentna zbrka loše sintakse i budalastog rezonovanja. Nije ista osoba to pisala.Što se tiče edita, nisam ja upao ni u kakvu zamku. Ako se potpišeš pod nekim tekstom, stavovi u njemu su - tvoji. Edited by vasudeva418
Link to comment
Nije ista osoba to pisala.
Potpuno se slažem.Isto kao što je i Kristijanu neko napisao šta da kaže onomad na Pinku, kao što je i Rebrača "dala intervju", pišu sa namernim preterivanjem (videti moj post na rebrača-topiku), a to se razlikuje od rezonovanja njihovog miljea, oni nisu u stanju da razumeju koncept tako nečega.Samo mene kopka je l' u pitanju advokat, novinar ili službeno lice sa iskustvom u čitanju, analiziranju i pisanju tekstova. Edited by Kelt
Link to comment
nekoherentna zbrka loše sintakse
Eventualno si mogao da kazes "nekoherentna zbrka lošeg diskursa". Sintaksi (to je organizacija do nivoa rečenice) ništa ne fali. To samo lingvista zvoca u ranu zoru. -_-
Link to comment
Kažeš, nebitno je ko piše i bitno je ko potpisuje. E pa meni je bitno. Za mene ne postoji "fenomen Jelena Karleuša" pošto me ta osoba uopšte ne zanima. Mnogo mi je zanimljiviji fenomen medijskog spina koji se odvija preko nje. Zanima me ko je napisao one stilske vežbe, kome je to u interesu, kako je došlo do toga da Jelenin menadžer pet dana pre parade dogovori sa ekipom iz Đilasovog "Kurira" ovu akciju.
Uh, pa kada se kaze "fenomen JK" ne misli se da je ona fenomenalna, vec se preispituju pozicije onih koji u Srbiji propagiraju ove ili one vrednosti.Za mene, Ceca i JK su vazda stajale u istoj fijoci, zajedno sa buljukom medijskog polusveta koji koristi uzak srpski medijski prostor za shiroki prostacki egzibicionizam (secas se, iz te fijoke je virila i Ksendza onda kad smo je branili od forumske kulosti). Sada vidim da i u toj fijoci postoje pregrade i da se izmedju tih pregrada ratuje. Trebalo bi da me zivo zabole za taj rat, ali nesto me golica:iz te fijoke sada se cuju neke stvari u koje i ja iskreno verujem - JK je, iz te fijoke, iskritikovala mantijasko i svako drugo licemerje pre nesto vise od mesec dana kroz vrlo efektan (i iskren) tekst. E, to je barem za mene fenomen - to sto tu jebenu fijoku vise ne dozivljavam kao monolitni nepromenljivi blok, vec kao neku sredinu koja, eto, moze i da se menja i ideoloski ratuje medjusobno.Btw, posle pocetnog uspeha JK je upala u hiperprodukciju i preterano kolumnisticko samopouzdanje - odatle i ocigledan pad kvaliteta. Edited by CowBoy
Link to comment
Samo mene kopka je l' u pitanju advokat, novinar ili službeno lice sa iskustvom u čitanju, analiziranju i pisanju tekstova.
Могло би бити ово последње. Попут Ковачевићевог професионалца, неко ко се описменио (функционално, аналитички, геометријски и како год хоћеш) читајући по службеној дужности шта паметнији пишу, а понекад полажући, већ према опису послова и радних задатака, кукавичја јаја којегде. Такав би морао да овлада бар новинарским нивоом писмености и стила, а и да уме да опонаша било чији стил... да би јаје било примљено у гнездо.Адвокат и новинар не могу тек тако да промене своје реченице, јер би морали да мењају главе. Овај твој професионалац ми је много вероватнији.
Link to comment
Адвокат и новинар не могу тек тако да промене своје реченице, јер би морали да мењају главе. Овај твој професионалац ми је много вероватнији.
Ma, teorija zavere u najavi sa sve Krstanom, ali blog koji se pojavljuje juče u kome pljuje arkanicu, a danas najava optužnice protiv dotične...hmh. Kičeraj.Pre neki dan je na naslovnici 24h bila devojka, apsolvent ekonomije, koja piše scenarija za kuku-lele serije. Kako je dospela do toga bog sveti zna, ali poenta je da razni ljudi pišu razne stvari, a neki i za pare.A ovoj sisatoj spodobi neko režira uspon, počev od onog kviza gde je počela da brani gej populaciju vrlo probranim rečima, što se ne bi zaključilo da ume iz onog 1:1 nastupa sa Ljubišom Rajićem. Pitanje je samo ko i zašto, a kako će da se završi me ič ne zanima.
Link to comment
Btw, posle pocetnog uspeha JK je upala u hiperprodukciju i preterano kolumnisticko samopouzdanje - odatle i ocigledan pad kvaliteta.
Nije ni ono bio neki kvalitet, samo što je, kao što kažeš, određeni stav dolazio iz neočekivanog ugla. Inače, meni je upadljivo da se u skoro svakom njenom (ili njenom, whatever) tekstu, spominje pušenje qrca. Možda su to ubacili zbog 1 autentičnosti. cool.gif
Link to comment
Inače, meni je upadljivo da se u skoro svakom njenom (ili njenom, whatever) tekstu, spominje pušenje qrca. Možda su to ubacili zbog 1 autentičnosti. cool.gif
Kakva crna autenticnost, pa svaka srpska spisatelj-domacica (Isidora Bjelica or Vesna Radusinovic for egzampl) spominjanje qrtza dozivljava kao nenadjebiv umetnicki uzlet. Qratz je neizostavna mirodjija za svaki srpski tekst pisan zenskom rukom.
Link to comment

A sto je najuzasnije, kad pustish njene pesme unazad cuju se skrivene poruke satanistima -_- Otprilike samo to nedostaje u tiradama, pa da mozemo da prestanemo da se pravimo da ova "rasprava" nije potpuno ista parada arogancije, ucaurenosti i bezobrazluka koju slushali milion puta do sada...lennon, mohamed ali, pele, kish, lukovic...nepismeni, prevaranti, prepisivachi, loshi ljudi, glupi, prljavi, neobrazovani, nepismeni, "da li bi voleo da tvoja cerka izlazi sa njim", "da li bi ga doveo kuci na veceru", "dal' bi se ti druzio sa takvima"... Karleusha svojim tekstovima dopire tamo gde drugi ne mogu, na nacin na koji drugi ne mogu, a udara tamo gde se retko ko usudjuje (u bilo kojoj Srbiji). Svaka osuda joj je na mestu, svaka prozivka odlicna, svaki stav lep. Pri tome je sasvim jasna, sasvim cvrsta, sasvim hrabra i sasvim svesna da je njena snaga u tome sto moze svojoj publici da pokaze da je lepo biti svoj, da ih njihova drustvena (klasna?) pripadnost ne odredjuje, da ne moraju da budu zli (naprotiv). Tamo gde moze, onim u cemu je dobra (a moze gde retko ko moze i bolja je od mnogih), promovishe jako vazne ideje, razbija tabue i razotkriva prevaru, sve to potpuno licno i potpuno noseci na svojim ledjima. Ja joj skidam kapu.

Link to comment
Karleusha svojim tekstovima dopire tamo gde drugi ne mogu,
+1I to je ono sto je bitno.Jes joj ovaj poslednji tekst bio malko vulgaran, no bitno je da lovi miseve.Ma cak i u najgorem slucaju da nije sama pisala tekstove opet +1/2. Procitace to vise naroda nego sto bi bio slucaj sa npr teofilovim umotvorinama.A gde je taj tekst objavljen? Nesto mi slab google-fu ovijeh dana...
Link to comment
... i sasvim svesna da je njena snaga u tome sto moze svojoj publici da pokaze da je lepo biti svoj, ...
Neko ko je svoj bi se udao za 1 pishtavog Karica samo zbog para (a zbog cega bi drugog)?Aj bre da ne preterujemo kada se gleda kroz te cvikere, niko nije los.
Link to comment
Neko ko je svoj bi se udao za 1 pishtavog Karica samo zbog para (a zbog cega bi drugog)?Aj bre da ne preterujemo kada se gleda kroz te cvikere, niko nije los.
Pa, prvo zasto da ne? Sta nju vozi, nju vozi. Odnosno, ako tebi, ili cak vecini ljudi, njena motivacija izgleda tako jasna i tako sramotna, a ona na to ne obraca paznju, onda naravno da je svoja. Ali i to je zamajavanje i skretanje teme sa onoga sto je interesantno i zbog cega je ona heroj - ona se suprotstavlja svom okruzenju svojim pogledima, jasno i glasno i vrlo direktno. Totalno bi joj bilo lako, kao i vecini uostalom, da precuti i da se uklopi u mesto koje joj je propisano, odnosno da se ponasa "onako kako se od nje ocekuje", ona radi upravno suprotno i time se dovodi u situaciju da je usamljena u svom okruzenju (i pokazuje svojoj publici da to nije strashno). Na to sam mislio.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...