Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Ali. Ali. Ovo nisu nikakvi književni dometi i stilske bravure. Žena samo rekla. :unsure:
Uzmi pogledaj nepismene tekstove u Danasu, Politikiti, Blicu i uporedi. Ocigledno ne radis sa prosecnim srpskim studentom i novinarom.
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

1. ti ne znas kako se ja ponasam.2. o mojim delima, ali i recima, se u domenu u kome delujem itekako raspravlja.3,14 (PI?) ja uopste sebe ne smatram elitom ovog drustva (ni ma kojeg drugog, da budem sasvim precizna). ja sam marginalac i autsajder.4. ovo je jedino sto si do sad napisao o cemu cu razmisliti nesto vise. moguce da vidis dalje nego ja.5. opet me trpas u neki kos kojem ne pripadam. a ono sto kazem je krajnje jednostavno za shvatiti: zena je izjavila (time sto je rekla: sta cu na paradi, nisam peder) da ne razume zasto je potrebno da se tamo nalaze i drugi ljudi, nezavisno od toga kako su seksualno orjentisani.7. smesan si. pa to je centralna stvar o kojoj ja raspravljam ovde. za sta mi ti repliciras uopste ako te njene izjave nisi gledao.8. tracis moje vreme stavljajuci me u kontekst u kome nisam, replicirajuci mi na nesto sto nisam izjavila, a sve to prilicno agresivno i nevaspitano, sto me zamara. bicu dobra drugi put.
1. I pisanje na forumu je deo ponashanja. 2. Uz izvinjenje, mnogo ti je mali domen. Karleusa ima veci. 3. Ok, smatrash sebe "marginalcem i autsajderom" (u prevodu "ja sam skrajnuta od strane shljama jer sam elitna"). 4. -5. Ne zelim da se bavim karleusinim mozgom. Mnogo su mi zanimljiviji mozgovi uzbudjenih liberala koji sad nece da se druzhe s njom. Iako vam je shef dao smernicu na onoj tribini LDP. 7. Repliciram ti najvishe zbog elitistichkog "nije to ona mogla da napishe". Samo zato shto se desilo pa se njeni stavovi po tom pitanju poklapaju s tvojima. 8. -
Link to comment
1. Mff pfmmfffmmmmmppppmmmpp pppmmm mpfppfpfffmfppmfmf pmmmpp mpmmppppf pfmppfpppmmmfmmmfpmmmppppmmmmm. 2. Fmfffp mffffpfpmmffppppmmmppppppmmmpp, ppmpppppfmfmppf fmpmff pmmmpp ppmmmmpmfmff mpmppfppmmppppp. Pmpmmmpffpmfmppfmffmmmmm mffppmmmm fpmmppmmfmff. 3. Ppfpmp, fmmppmmmmfmppffmmmfmmmfp fmmmppmmpmpp "ppmmmmpffmfmmffpppmmmpmfmmfmppppm mff mmmfmffmpfmmmmmpmmmpmmpppffppfppm" (fmf pfmpffmppfpmppfmpmfmf "pmmmmm fmmmmmppm fmmpmppffmmmpmmpppfmffmpmmm ppfmpm fmmfmppffmmmpppmpp fmmmfppmfpmmmmmppmmmm pmmmpppff fmmmmmppm mpppmfmfffmppppmmm"). 4. -5. Pppmpp ffpmpppmfmffppm mpmmmm fmmmpp mmpmmmfpmmffppm pmpmmmpffpmfmppfmffmmmffpppmffppm ppmppfffpmfmppfppm. Ppmpppppfmfmppf fmmfmf ppmmff ffpmmmpppmffppmpmfpmmmfffpmmffpmmmff ppmppfffpmfmppffpmmff fmfffpmmpfmfmpmpmmmpppppmffmfp pmfmffmmpmpppffmmmpmfmmm pmpppfpmmmff fmmmmmmpm pppmppmmfmpp mpmmmm fmmmpp mpmpfffmfffpmfpmpp fmm ppppmmppfppm. Mffmmmpmpppf fpmmmmppm pmmmpp fmmmfpmppmpf mpmmmmppf fmmppmmpppffpppmffmmffmf pppmmm ppfpppppfpmm fmppffmffmmpmffpppmff PmfMpmPfm. 7. Pffmpppfmpmfmffmmfmffpffmmmppm fmpmff pppmmmpmmfpmmfffmmmfpmpp ffpmmpppfmfm mpppmfmfffmpmfffmmfmpmffmmfmfppmpppfmfm "pppmffpmmmpp fmpppf ppfpppmmm ppmppfmfmpmfmmm mpmmmm pppmmmpfmmfffmmmfpmpp". Fmmmmmppmppf ffpmmmfmpppf fmmmfpfmpppf fmmmpp mpmmppfmmmffpmfppf pfmmmm fmmmpp ppppmmmpppppmff fmmfmpmmmfpmppffpmmff pfmppf fmpppfppm pfmmfffmpmmmppppmmfmf pfmppfpmppmfmmmpfmmmmpmmfmf fmm fmpfpmppfpmmmffppmmmm. 8. -
. Edited by PointTaken
Link to comment
  • 2 weeks later...

Otvoreno pismo Svetlani Raznatovicby Jelena Karleusa Tosic on Saturday, November 20, 2010 at 1:12pmDa ne okolisam puno,nemam vremena.Ej,ako ti nije problem,skini mi sa grbace Miru Skoric. Kako ti nije zao da je guras u "prljav posao" da bi ti glumila kurac i zvezdu koja je "iznad toga"?!(Ako vec glumatas facu,pozajmi joj kintu da vrati dugove) Mislim,posle 15 godina prljavog rata protiv mene,kako ti ne dosadi?! Ti uvek imas neku "Miru Skoric" koja me umesto tebe napada,da bi ti ispala "dama koja se ne prepucava po novinama,i koja ne odgovara na prozivke". I ja te razumem. Nisi ti ni dama,ni mudra. Daleko od toga. Samo seljacki lukava. U to ime,ja nemam problem da odgovaram na pitanja o tebi i da ti izgovaram ime.Prosto,nemam tu vrstu seljackog kompleksa. Mogu bez straha i razmisljanja da izgovorim bilo cije ime! Ti moje ne mozes javno,ali ne zato sto sto si fina,vec zato sto imas problem sa mnom. Znas da bih te u javnoj razmeni recenica "pomela",sa sve "sokom od djusa","pet sina" i tri padeza koja koristis. To bi bio "tuzni hepi end" za tebe,kako ti inteligentno znas da kazes. Da upoznam malo naciju sa nekim detaljima o nasem nazovi odnosu:prvo sam zbog tebe trpela Arkana(mada,ko ga od svih nas nije trpeo). Zbog Arkana,novinari se nisu usudjivali da napisu nesto lepo o meni. Znao se shablon-za Jecu lose,za Cecu-dizanje u nebesa.Iako,realno,ti to ne zasluzujes,al ajde,snalazljiva si. Zivot je borba,a parola je-snadji se. Ali,zar ti nije bilo trulo dok je Arkan samarao Minimaxa zato sto me je branio od vas dvoje? Hmm? Mislim,stajala sam tu...nisi pokusala da sprecis...Ali,da...opet stari odgovor-to je uradio Arkan-ne Ceca.Nije sija nego vrat. Onda su dosla ubijanja. Prvo Arkan,a onda Zoran. Ubijeni su na najstrasniji nacin. Jedan zato sto je bio najopasniji kriminalac a drugi? E sad dolazimo do problema! Naravno,da bih se ja uprljala,za Zorana su pisali da je bio krimos,opasan,itd. Tim tvojim prijateljima novinarima nisi naravno dosapnula da covek NIJE IMAO POLICIJSKI DOSIJE. Naravno,zasto bi?Ali u tvom blatu ja nikad necu biti. Ne zaboravimo da mi je otac castan policajac...ah,da...to ti nisi zaboravila. Onda su na red dosli "Zemunci" i ti na celu stola,sa sve idiotskim sesirom. Vedrila si i oblacila,narodski-kurcila si se sa tim ubicama. Ali to je bila tvoja odluka,koja nema veze sa mnom.Malo sutra! Mene i mog oca su SAMO cuvali specijalci,a vozili smo se u blindiranim kolima!Zbog?!( Ah,da...ti nemas nikakve veze sa KUMOM Legijom,Zvekijem,Siptarom...to sto ti iz kuce nisu izbijali,PA BOOZEEE,imas pravo da se druzis,nevinasce moje) Mada,da se ne lazemo,da su hteli,smaknuli bi nas kao glinene golubove. Pa ubili su SRPSKOG PREMIJERA,bez vecih problema,zar ne? I opet-kakve veze "jadna Ceca" ima sa tim? Smrc,smrc,jadnaa Cecaa...Marsh! Brate,ja ubice u kucu ne pustam,kafu im ne kuvam,ne pusim im! Ubice bre i ne poznajem! Naravno,onda su te "nevinu" odveli u pritvor,dok su tvoja deca "gladovala i tugovala " bez majke! Svi se secamo tih NADREALNIH tekstova! Cuj,deca gladovala u Arkanovoj vili od dva miliona,i to krvava dva miliona!? Ne,sva Srpska deca su gladovala,tvoja su bila sita! I sve to ne bi imalo veze sa mnom da nisu izlazili naruceni i placeni tekstovi u kojima si se ti opisivala kao velikomucenica a ja kao bezdusnica koja otvara sampanjac zbog tvog hapsenja! Secam se tekstova u kojim je opisano kako se ja radujem tvojoj nesreci,kako si nepravedno odvojena od dece,i to samo zato sto si moja konkurencija?! Pisali su placenici razne nebuloze,da te je uhapsio moj otac,itd. Zasto to nikad nisi demantovala? Evo ja cu reci umesto tebe-zato sto ti je to odgovaralo. Ali ovaj narod nije lud. O ukradenim ogrlicama koje nisi vratila,necu ni da govorim. Javno si mi oca prozvala da laze i najavila tuzbu! Secas se,bilo je na svim naslovnim stranama,sa sve imbecilom Palmom koji te je branio i klevetao mog oca.Sestro,gde je tuzba?! Ustvari,gde je ogrlica? Hahahaha! Eh,kad pomislim na poslednjih 15 godina,ispada da sam pola zivota provela braneci se od tebe i tvojih. Samo sto ljudi to ne znaju,znamo ti i ja. Vidi,kako se ne umoris? Ja sam jako umorna. Cak sam te pustila da mi iseces tortu na Svetovoj zurci!Hahaha! Meni je bila dovoljna jubilarna naslovna. E da,obukla si se kao k..ac!Nista od mene za sve ove godine nisi naucila. Povuci napadace,Mire,placene novinare(ovi poslednji naruceni tekstovi kako si me oduvala,A NISI CAK NI ODRZALA KONCERT,u Skoplju,je bas...bezveze,mozes ti to bolje)A I vreme je da se stavi tacka. Jel ok to? Sjasi. Ps(i ne gledaj moj DVD sa koncerta please,tek ce te to razljutiti,najebala sam,hahaha...bolje se malo potrudi oko publike...tri sijalice i dve haljine vise ne prolaze)

Link to comment
Ovo sa JK me podseća na one džiberske fore kada ekipa naloži bolida da je faca, pa se isti razmaše i više ne zna gde udara.
na kraju će svakako tražiti da gospodin goluža skoči. tako je to sa ekipama.
Link to comment

:( Tuzan tekst.Stilski znatno ispod proseka.I jos plus, umesto da nas pusti da verujemo da njeno je njeno pisanje rezultat stava, ispada da je u pitanju porodicna prica. Eto, ja sam potpuno zaboravio ko joj je otac.

Edited by Budja
Link to comment

Kako bi bilo dobro da radovi JK ostanu arheolozima budućnosti za istraživanje. Epistolarni fragmenti ranog XXI stoljeća pružaju bogatstvo informacija o visoko razvijenom društvenom životu drevnih Srba. Dinamika emocijama nabijenih odnosa se razvija na vječnoj temi volje za moć uz neizbježni novac, vlast, nasilje, zavjere i ličnu surevnjivost. Očito je riječ o epizodi u lancu javnih obračuna pripadnika ondašnje aristokracije. Text također svjedoči o poodmaklom stadiju krize humanističkog obrazovanja koja je od kraja velikog plutokratskog rata (tzv. II svjetskog rata) polako ali sigurno razorila kulturnu substancu evropske civilizacije. Pravopis pisma je sveden, stil vrlo expresivan, s karakteristikama vulgarnog govornog jezika koji je na prijelazu stoljeća postao normom javne komunikacije. Pismo obiluje primjerima onomastike koji potvrđuju da je proces nestanka srpske kulture s povijesne scene u to vrijeme već bio uveliko uznapredovao. Srpski prominenti onog vremena nose karakteristična imena, Arkan, Minimax, Palma isl., koja su i danas u upotrebi, ali je zanimljivio da pismo sadrži i neka arhaična imena i to ženska, kao napr. Mira, Ceca, što očito govori da je trend kulturne deetnifikacije bio sporiji kod žena.

Link to comment
Ja i dalje zaista ne vidim kako je ovaj tekst bilo šta što ne bi mogla da napiše osoba sa srednjom školom i jednom funkcionalnom hemisferom.
Naravno. Jasno je da je ona pisala, ne znam zasto se ljudi trose dokazujuci suprotno.Ovi tekstovi imaju tezinu zbog potpisa i svega sto iza te osobe stoji kao scenografija. Sam tekst niti je nesto pismen niti je genijalan. Iskren u svakom slucaju jeste - zato ljudi i mogu da ga progutaju.
Link to comment

Zato što tu kolumnu ona nije pisala. Ovaj blog jeste (ovo je već u skladu sa njenim živim govorom). Ja ne znam u kom teletabilendu živi onaj ko misli da one kolumne može da sastavi bilo ko.Da ne okolisam puno,nemam vremena.Ej,ako ti nije problem,skini mi sa grbace Miru Skoric. Kako ti nije zao da je guras u "prljav posao" da bi ti glumila kurac i zvezdu koja je "iznad toga"?!(Ako vec glumatas facu,pozajmi joj kintu da vrati dugove) Mislim,posle 15 godina prljavog rata protiv mene,kako ti ne dosadi?! Ti uvek imas neku "Miru Skoric" koja me umesto tebe napada,da bi ti ispala "dama koja se ne prepucava po novinama,i koja ne odgovara na prozivke". I ja te razumem. Nisi ti ni dama,ni mudra. Daleko od toga. Samo seljacki lukava. U to ime,ja nemam problem da odgovaram na pitanja o tebi i da ti izgovaram ime.Prosto,nemam tu vrstu seljackog kompleksa. Mogu bez straha i razmisljanja da izgovorim bilo cije ime! Ti moje ne mozes javno,ali ne zato sto sto si fina,vec zato sto imas problem sa mnom. Znas da bih te u javnoj razmeni recenica "pomela",sa sve "sokom od djusa","pet sina" i tri padeza koja koristis. To bi bio "tuzni hepi end" za tebe,kako ti inteligentno znas da kazes. Da upoznam malo naciju sa nekim detaljima o nasem nazovi odnosu:prvo sam zbog tebe trpela Arkana(mada,ko ga od svih nas nije trpeo). Zbog Arkana,novinari se nisu usudjivali da napisu nesto lepo o meni. Znao se shablon-za Jecu lose,za Cecu-dizanje u nebesa.Iako,realno,ti to ne zasluzujes,al ajde,snalazljiva si. Zivot je borba,a parola je-snadji se. Ali,zar ti nije bilo trulo dok je Arkan samarao Minimaxa zato sto me je branio od vas dvoje? Hmm? Mislim,stajala sam tu...nisi pokusala da sprecis...Ali,da...opet stari odgovor-to je uradio Arkan-ne Ceca.Nije sija nego vrat. Onda su dosla ubijanja. Prvo Arkan,a onda Zoran. Ubijeni su na najstrasniji nacin. Jedan zato sto je bio najopasniji kriminalac a drugi? E sad dolazimo do problema! Naravno,da bih se ja uprljala,za Zorana su pisali da je bio krimos,opasan,itd. Tim tvojim prijateljima novinarima nisi naravno dosapnula da covek NIJE IMAO POLICIJSKI DOSIJE. Naravno,zasto bi?Ali u tvom blatu ja nikad necu biti. Ne zaboravimo da mi je otac castan policajac...ah,da...to ti nisi zaboravila.Onda su na red dosli "Zemunci" i ti na celu stola,sa sve idiotskim sesirom. Vedrila si i oblacila,narodski-kurcila si se sa tim ubicama. Ali to je bila tvoja odluka,koja nema veze sa mnom.Malo sutra! Mene i mog oca su SAMO cuvali specijalci,a vozili smo se u blindiranim kolima!Zbog?!( Ah,da...ti nemas nikakve veze sa KUMOM Legijom,Zvekijem,Siptarom...to sto ti iz kuce nisu izbijali,PA BOOZEEE,imas pravo da se druzis,nevinasce moje)Mada,da se ne lazemo,da su hteli,smaknuli bi nas kao glinene golubove. Pa ubili su SRPSKOG PREMIJERA,bez vecih problema,zar ne? I opet-kakve veze "jadna Ceca" ima sa tim? Smrc,smrc,jadnaa Cecaa...Marsh! Brate,ja ubice u kucu ne pustam,kafu im ne kuvam,ne pusim im! Ubice bre i ne poznajem! Naravno,onda su te "nevinu" odveli u pritvor,dok su tvoja deca "gladovala i tugovala " bez majke! Svi se secamo tih NADREALNIH tekstova! Cuj,deca gladovala u Arkanovoj vili od dva miliona,i to krvava dva miliona!? Ne,sva Srpska deca su gladovala,tvoja su bila sita! I sve to ne bi imalo veze sa mnom da nisu izlazili naruceni i placeni tekstovi u kojima si se ti opisivala kao velikomucenica a ja kao bezdusnica koja otvara sampanjac zbog tvog hapsenja! Secam se tekstova u kojim je opisano kako se ja radujem tvojoj nesreci,kako si nepravedno odvojena od dece,i to samo zato sto si moja konkurencija?! Pisali su placenici razne nebuloze,da te je uhapsio moj otac,itd. Zasto to nikad nisi demantovala? Evo ja cu reci umesto tebe-zato sto ti je to odgovaralo. Ali ovaj narod nije lud. O ukradenim ogrlicama koje nisi vratila,necu ni da govorim. Javno si mi oca prozvala da laze i najavila tuzbu! Secas se,bilo je na svim naslovnim stranama,sa sve imbecilom Palmom koji te je branio i klevetao mog oca.Sestro,gde je tuzba?! Ustvari,gde je ogrlica? Hahahaha! Eh,kad pomislim na poslednjih 15 godina,ispada da sam pola zivota provela braneci se od tebe i tvojih. Samo sto ljudi to ne znaju,znamo ti i ja. Vidi,kako se ne umoris? Ja sam jako umorna. Cak sam te pustila da mi iseces tortu na Svetovoj zurci!Hahaha! Meni je bila dovoljna jubilarna naslovna. E da,obukla si se kao k..ac!Nista od mene za sve ove godine nisi naucila. Povuci napadace,Mire,placene novinare(ovi poslednji naruceni tekstovi kako si me oduvala,A NISI CAK NI ODRZALA KONCERT,u Skoplju,je bas...bezveze,mozes ti to bolje)A I vreme je da se stavi tacka. Jel ok to? Sjasi. Ps(i ne gledaj moj DVD sa koncerta please,tek ce te to razljutiti,najebala sam,hahaha...bolje se malo potrudi oko publike...tri sijalice i dve haljine vise ne prolaze)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...