Jump to content
IGNORED

Politika i Dijaspora


msmodesty

Recommended Posts

Beh, Milku Forcan sam slučajno upoznao pre 12-13 godina. Tad ne bih rekao ni u kom slučaju da će postati ovako moćna. Doduše, i Delta je bila još negde daleko od ovog danas.Politiku u Srbiji pratim u onom delu koji se tiče ekonomije i poslovnog ambijenta, a nažalost, kako u Srbiji političari još uvek imaju maximalan i presudan uticaj na ekonomiju, moram da pratim.Gomila klijenata institucije za koju radim, imaju želju da počnu biznis u Srbiji. Mnogo njih je to već uradilo, i moram da kažem da su prilično zadovoljni(bez obzira što mnogi u Srbiji kukaju, čak i zbog stvari koje su prilično dobro organizovane). Neki drugi još oklevaju, a neki se spremaju da počnu.Ima još puno toga da se uradi, da Srbija postane totalno privlačna za strani kapital, ali, iako sporije nego što bi trebalo, stvari se pomeraju na bolje. Moglo je mnogo, mnogo više i brže da se uradi, ali opet kad pogledaš Tunjavog i njegovu ekipu, jasno je zašto nije.

Link to comment
jednom me je samo majka potplatila da glasam za vuka draskovica, a ja se prodadoh besramno za jednu rozen tortu.
eh, napokon da vidim da je neko nesto konkretno dobio od izbora, a da nije clan komisije
Link to comment

Ja, nakon ovde procitanog topica o Miskovicu.- Mama, a jesi li ti cula za Miskovica?- Idi bre dete, jasta nego sam cula. Ne moze da se dise od svih tih Miskovica, jedu nas k?o mrak.- Pa dobro, KO je on?- MRAK dete, tiha jeza i mrak. Batali se corava posla.

Link to comment
eh, napokon da vidim da je neko nesto konkretno dobio od izbora, a da nije clan komisije
To je bila noc.Bio sam clan Komisije (predstavnik DS) ceo dan i ucestvovao u brojanju glasova posle.Poslednja boca Banatskog rizlinga u zivotu je pala te noci (4am) i shvatio sam - ovi ljudi nece ono sto mi hocemo.
Link to comment

Pratim i srpsku i politiku zemlje domacina. Valjda stoga sto postoji neki intrinzichnoTM licno interesovanje, ali i zato sto su politicke scene obe zemlje jako uzbudljive. A cak donekle i slicne: i ovde imamo klerofasiste, komuniste, autonomase, neoliberalne tehnokrate, imamo i radikale (ne, nisu najjaca stranka), podelu na partizane i cetnike, imamo teroriste, i ovde je rasciscavanje sa prosloscu vecna hip tema. Fale jedino Larko, gazza, PL i mizoginija.

Link to comment

Ne pratim srpsku politiku osim na nivou da znam ko su predsednik i premijer. Samim time, jako teško hvatam niti u ovoj celoj aferi oko Pere Lukovića (tek sam pre 7 dana saznao ko je), a nisam ni znao ko je Mišković pre toga. Nije teško zaključiti zašto ne zalazim i Najseverniji potforum. Tamo niko ne prati kanadsku politiku (a i što bi?), a ja ne razumem o čemu (tj. o kome) to oni stalno tamo raspredaju. Za ovu Milku sam pomislio da je Ružica Đinđić kad sam video sliku. Toliko o mojoj upućenosti. :)

Link to comment

Pratim i tamo i ovamo, sto zbog faxa koji studiram (Pol.Nauke) a i zbog posla, a i naravno politika je ono sto nam svima kroji zivot (hteli mi to da priznamo ili ne) e sad ovu politcku scenu kuci (srbija) pratim eto tako, zato sto je ko spanska serija i ne zna se ko koga hebe, a i ponesto moze da se i nauci iz cele situacije...da ne spominjem kako sam potrosio dobar deo semestra oko "Balkanization" , a ovde (USA) su ko sto svi znate izbori sledece godine, pa je interesantno......ali distanciram se i ne ulazim u ove rapsrave po forumima, puno vremena bi otislo na prepucavanja i objasnjavanje istine ili cega vec...edit:nisam video od pocetka da se pocelo sa Milkom...da, znam ko je zena, bila je pre par godina na reklamama za delta holding, ili osiguranje (posle je valjda krenula da dize noge po stolovima pa stigla do VP-ja, ili sta je vec), tako joj se secam lika...

Edited by scepa
Link to comment

Pratim (i tamo i ovamo) koliko stignem sa tendencijom da uocim (cak i tamo gde ih nema) slicnosti. Razlike gledam da klasifikujem i povezem sa 'specificnostima' pojedinih drushtava/rezima/lokalnih uslova i to...Ovo se odnosi na politiku ali i na ostatak zivota, medije, PR & propagandu i slicno.

Link to comment

jedini forum koji je za mene ovde 'off limits' je politika.realno gledano, nisam dovoljno informisan da bih mogao ista da doprinesem.a osim toga, nekako mi se cini da se srpska politika mene ne tice...sta ja ima tu da mudrujem kad mene nista od toga ne kaci? ok, kaci moje u srbiji...ali opet, sta ja ima da mudrujem u njihovo ime? iako su 'moji', oni su ipak 'svoji' pre svega.

Link to comment
Cenis da je nemoguce postati mocan bez fircanja? wink.gif
Ма само је питање ко је уфирцао Мишковића. Тај вероватно једва може да седи, колико се високо попео.
Link to comment
Isto kao ti, i ja cesto ustanovim kako nista ne znam. Onda preduzmem mere da to promenim. Onda mi je zao sto sam to uradio. I tako vise puta.
...tako i normalni ljudi u ovoj drzavi, kojih je nedovoljno...ovi nenormalni stanu kod tacke dva i ne pokaju se...i onda zauvek glasaju za srs ili narodnjake...i tako u krug...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...