Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

@Lrd, onda ipak dozvoljavas da se nekima moze vise svideti iOS od Androida.

 

 

O, bre. Ja sve vreme pričam da je šta se kome sviđa zasebna kategorija od toga šta je realno. Šta sam hteo da kažem je da su Ajfoni vrhunski telefoni u svakom pogledu, ali ako nekome treba samo alat, može da dobije sve to isto za upola manje para.

Link to comment

то да је андроид срање, а iOs перфекција је важило отприлике 2011. кад је андроид у доброј мери био (неоптимизовано) срање на великом броју телефона па је ајфон наспрам њега заиста и деловао као перфекција, сада је то мање више мит, андроид телефони у ценовном рангу ајфона, па и ниже, не заостају ни најмање по перформансама ни user experience-у за еплом... моторола рецимо ради сјајан посао са нижим ценовним рангом са мото г и мото е од скора... windows такође лети и сада се углавном све своди на личне преференце при одабиру смартфона, а да ћеш добити неко драстично боље искуство са одређеном платформом тешко, сви ми волимо да бранимо сопствени избор и доказујемо колико је то боље од других, али реалност се и не уклапа у то... нек свако изабере шта му одговара и не буде сероња после

 

п.с. пијано постовање

Link to comment

Baterija na ganc novom iPhone 5s mi traje maksimalno 6 sati, punim ga najmanje dva puta dnevno. Pri tome ne koristim igre, ne vučem strimove, 90% korišćenja su e-mail, Safari i messengeri.

 

Pre nego što odem da reklamiram, da li postoji nešto što na ovom uredjaju "jede" bateriju i što bih možda mogao da isključim?

Link to comment

@duda, kako moze da ti se svidja Simbian?! Mislio sam da se to moze da svidja samo tvrdokornim hakerima.

pa nisam rekla da mi se sviđa simbian nego da sam se navikla na nokiu

zadnjih 3-4 god sam imala nokiu sa simbianom

sada imam neki skrnavi android i jede mi živce opasno

zato nekako mislim da bi mi nokia sa w bila nekako bliskija

Link to comment

Meni se značajno produžio vek baterije kada sam prebacio sa fetch e-email na manual. Ako ti je bitno da instant dobijaš info o pristigloj pošti, onda stavi push ako tvoj email server to podržava pošto i to manje troši. Manul najekonomičniji ali moraš sam da otvoriš aplikaciju da vidiš da li ti je stiglo nešto.

Link to comment
 

Manual i jeste. Nikada nisam video ovakav battery drain. Ostavim ga uveče 100% napunjenog na stolu i ujutro ga zateknem na 30%.

 

 

 

Pa jel gasiš aplikacije? Dupli klik na ono jedno jedino dugme, pa prevučeš na gore ono što želiš da ugasiš?

 

 

Apple nikad nije bio sjajan po pitanju baterije, ali to je baš previše.

 

 

 

kako ?

 

 

 

Zezaš? Radi se o potpuno drugačijim platformama, koje nemaju veze jedna sa drugom. To što piše Nokia na obe...je razlog zašto Nokia više ne postoji  :fantom:  Veze blage Symbian i Windows Phone nemaju jedan sa drugim.

Edited by Filipenko
Link to comment

Manual i jeste. Nikada nisam video ovakav battery drain. Ostavim ga uveče 100% napunjenog na stolu i ujutro ga zateknem na 30%.

Problematičan wifi, GSM?

Nagađam, no to zna ozbiljno skinuti bat.

Link to comment

Zezaš? Radi se o potpuno drugačijim platformama, koje nemaju veze jedna sa drugom. To što piše Nokia na obe...je razlog zašto Nokia više ne postoji  :fantom:  Veze blage Symbian i Windows Phone nemaju jedan sa drugim.

 

ma znam to, nego ispade ko da je jedno telefon a drugo cigla

 

ma ok, nema veze, ionako trolujem temu, zaboravite

Edited by dùda
Link to comment

Pa i jeste cigla. Jedno je smartfon platforma (Windows Phone) za koju se koliko toliko pišu aplikacije (ne baš kao za Android, ali dobro), a drugo je mrtva platforma koju u suštini kako dobiješ iz kutije tako ti je vazda.

Link to comment

Kada čovek čita postove korisnika iOS uređaja, pomislio bi da oni rade boga pitaj šta na svojim telefonima što Android tabor ne može da ispuni, zadovolji, ma ni elementarno isporuči na svojoj platformi. A otprilike se 95% toga zasniva na rasporedu ikonica, i tome što ih zbunjuje što svaka kompanija u Android svetu može da napravi svoj launcher pa im je to "nedovršeno".

 

 

Da se razumemo, koristim i dan danas i Android i iOS. Meni smeta štošta i na jednoj i na drugoj platformi, i obe imaju svojih ozbiljnih nedostataka. Ali da ljubitelj jedne od njih nešto suštinski prebacuje onoj drugoj, to mi je potpuno nejasno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...