Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

e i da, jel' razlika između četvorke i petice tolika koliko i u ceni ?

jeste, ako uzimaš isprsi™ se odmah za 5s, bar zbog ios8 koji treba da izadje na jesen
Link to comment

Pravda za nocne cuvare.

izvinjavam se

 

jeste, ako uzimaš isprsi™ se odmah za 5s, bar zbog ios8 koji treba da izadje na jesen

a taj ne mož' da se ubudži na četvorku ?

sori ako pitam gluposti,  analfabeta sam u ovoj oblasti, a sad mi treba dobar fon zbog posla

 

dobila neki skrnavi htc, mnogo me nervira

ako puknem skoro 500 e za ajfon, pa me i on bude tako nervirao, roknuću se

Link to comment

neće moći

:(

 

ne bi trebalo da bude problema, probaj pre prelazka na iphone da uradiš neki backup na icloud sa htca(ne znam da li može i kako)u svakom slučaju ima radnji u bg koji bi to rado uradili, uz novčanu naknadu(kosovska je ok)

Link to comment

Sad mogu da se nabave samo 4s, 5c i 5s novi. Ovaj poslednji mada najskuplji daleko je najbolje resenje, iako i 4s koji sam imao prethodno lepo sljaka, npr na ios7 nema nikakvih sticanja. Ali jbg ako uzimas fon za neki duzi period probaj da skrpis za 5s, bolja memorija, procesor, veci ekran (mada ne drasticno), kamera, opcija finger ID ako zakljucavas, itd...

 

Inace ja sam uzeo od coveka koji donosi iz Nemacke, vakum pakovanje, sve u fulu, nikakav problem nisam imao vec 6-7 meseci. Ima svakakvih koji prodaju ali 2-3 su prilicno pouzdani, vrte se i preporuke pa s njima mislim nema nikakvog rizika.

Link to comment

izvinjavam se

 

a taj ne mož' da se ubudži na četvorku ?

sori ako pitam gluposti,  analfabeta sam u ovoj oblasti, a sad mi treba dobar fon zbog posla

 

dobila neki skrnavi htc, mnogo me nervira

ako puknem skoro 500 e za ajfon, pa me i on bude tako nervirao, roknuću se

 

Jedna od stvari koja me najviše nervira je kad mi neko odgovara na pitanje koje nije postavljeno i soli mi pamet iz čista mira. To samo kažem da znaš da sam svestan toga dok ja to isto radim tebi. :)

 

Hoću da ti kažem da možda razmisliš da ne bude iPhone, jer za 500 evra možeš da uzmeš neviđenu Android zverku, po svemu ispred bilo kog iPhonea (dužina baterije, lakoća korišćenja, veličina ekrana, osvetljenost, zvuk, a u Srbiji i broj random aplikacija (nije da iPhoneu fali, ali nema, eto, Slagalice ili Milionera :) )), osim možda u stilu. Dakle, biće brži, imaćeš mnogo više prostora i gomilu raznih olakšica, a sve možeš da kupiš legalno u proverenim prodavnicama sa dve godine garancije.

 

Ako ti je  16gb dovoljno, na primer, Nexus 5 ti je telefon koji je po performansama isti kao posledni iphone model, a u Americi je bukvalno upola jeftiniji.

 

Eto, izvini još jednom na popovanju.

Link to comment

Ja imam nexus, a pre toga sam imao stari Iphone 3g.

 

I evo ti moj savet, ako imas para, uzmi Iphone. Jeste skup, ali je android zesce sranje. Nexus je odlican telefon, ali Iphone je Iphone, klasa iznad svega sto postoji. Ni posle 6 meseci se nisam navikao na android.

 

Meni nije bila opcija da dajem tolike pare, da je moglo za pare nexusa, android nikad ne bih ni upalio. A sa naknadnom pamecu, mozda bih uzeo refubrished, otkljucan iphone4.

 

Nesto kao Mercedes medju telefonima :)

 

Pa dobro, to je tvoj utisak i tvoja preferenca, o tome se teško raspravlja.

 

Ja sam pisao objektivno. Ne postoji stvar koju 5s radi a da Nexus5 ne može. Dok recimo, 5s ne može da prenosi fajlove s jednog kompjutera na drugi, a ne može ni da komunicira sa kompjuterom bez instalacije dodatnih programa, a postavljanje custom ringtonea je čitav proces.

 

U suštini, look&feel je individualna stvar i svako treba da uzme šta mu odgovara, ja sam samo govorio da za upola manje para može da se nađe mašina koja je ista po performansama, dakle apsolutno ista, i podjednako pouzdana, i jednostavnija za upotrebu.

 

Čisto da ne bude zabune, meni se Nexus5 nije sviđao i sad znam da smo ti i ja otprilike jedine osobe za koje sam ikad igde čuo da im se ne sviđa. :)

 

edit: I da, Nexus 5 je osetno brži i bolji telefon od iPhonea 4s, a kamoli od 4.

Edited by Lrd
Link to comment

Nema tu cinjenica, sve je pitanje samo ukusa i jos vise nacina na koji reagujemo na marketing proizvodjaca.

 

Pa to sam ja teo da kažem, ali izgleda nisam uspeo. Da probam još jednom: što se tiče krajnjeg proizvoda poslovne i privatne upotrebe telefona ne postoji realna razlika između iPhonea 5s i Nexusa 5. Realno, šta može jedan, može i drugi.

 

Sam osećaj dok se sve to postiže i radi je jako bitna stvar pojedinim ljudima.

Link to comment

hvala svima na pomoći, još sam u fazi razmišljanja, tj. imam još vremena

sada razmišljam i o nekoj nokiji lumiji

nokije su mi bliske, do sada imala neku sa simbianom

android mi se ič ne dopada, bar za ovo kratko vreme što ga imam

Link to comment

@Lrd, onda ipak dozvoljavas da se nekima moze vise svideti iOS od Androida.

 

@duda, kako moze da ti se svidja Simbian?! Mislio sam da se to moze da svidja samo tvrdokornim hakerima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...