Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

pa majku, mu svetli ti onaj crveni broj u zavisnosti od broja propuštenih poziva ili poruka. jednom pipneš.edita ti lepo pređi na nokiju, neka cveta hiljadu cvetova

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Pa to sam ti i naveo kao nedostatak. Nokia pulsira, ne treba nista da pipnes.Idi bre, al' smo se udubili u problematiku,...Dacic i Taci da su se zdali toliko, vec bi razvezali cvor.

Link to comment

Prosle godine sam i sam presao sa e71 na IP i posle par minuta sam se pitao kako to ranije nisam uradio. A lomio sam se i odugovlacio odvajanje od Nokie bar godinu dana, jbg rob sam navike i rutine. OK, ima Nokia neka resenja bas fino i elegantno odradjena, ali globalno gledano poredjenje je veoma tesko izvodljivo. Sve je stvar navike i samo je pitanje koliko ce ti vremena trebati da se naviknes na onih nekoliko stvari koje ti smetaju/nedostaju. Gubis realno 3-4 opcije, a dobijas desetine novih.Jbg to za +381 je opste poznati i dovoljno je da odvojis pola sata da pregledas sve kontakte i apdejtujes ih i nema problema. Svaki nov ubaci +381 i reseno. Minimalno drkanje ali problem resen. Alarm i ugasen fon - nisam ni to probao, verujem da jeste tako ali stvarno ne vidim razlog da se ovo radi. Ako je baterija mrtva svejedno nece "pevati" ugasen, a razlog za gasenje ne vidim iskreno. Neko pomenu Do Not Disturb opciju, odlicna je, posebno uvece i vikendom, odaberes brojeve koji mogu da te dobiju, za sve ostale si kontantno "zauzet" ili poruka ne svetli tako da promena na telefonu nema, a i mozes da eskiviras smarace ;) A tu je i Airplane Mode da iskljucis prijem mreze ako jej problem u tome (kapiram da ima ljudi, a mnoge i ja znam) koji prosto vole nocu da ugase telefon da ih ne zraci. U tom slucaju Airplane Mode mnogo elegantnije resava problem od gasenja telefona i kasnijeg gubljenja vremena na dizanje sistema. Gore vec utvrdjeno da surfovanje moze sa kablom prikljucenim za fon. Na ios 7 sigurno, a zakleo bih se i na ios 6. Moguce da imas neku stariju verziju ios-a mozda.Apropo izvestaja, postoji opcija Send Read Receipts u Message Settings pa kapiram da bi aktivacijom iste automatski i ti mogao da dobijas izvestaje od onih kojima je ova opcija ukljucena, ali iskreno nisam je nikad aktivirao pa ne mogu da tvrdim da je tako. Probaj pa javi ako ti je izvestaj toliko bitan. Sa druge strane, otkad sam na ios-u vecina poruka mi ode ili preko Vibera ili iMessagesa tako da tu uredno stoji opcija READ ili SEEN plus se i vidi kad "protivnik" kucka odgovor tako da je i taj aspekt dobrim delom pokriven, pa i unapredjen. Sticajem okolnosti kad sam uzimao fon imao sam paket sa 1500 poruka i svaki mesec sam lagano gurao preko 1000 tako da mi je bio sasvim ok, ali od tak sam presao na Viber/Whats Up/iMessage drasticno se smanjio broj potrosenih poruka mesecno. Nazalost kako sam se vezao na jos godinu dana sa MTS moram da cutim i trpim ovaj paket inace bih lagano presao na manji. To i nema toliko veze sa iPhone-om direktno ali mozes da posmatras i taj aspekt kao dodatnu prednost npr.

Edited by ducca
Link to comment

Prekucao sam tih nekoliko brojeva i malo boljom organizacijom tj. upisivanjem +381 lako se resio taj problem.Hvala ti Ducco na razumevanju "roba navika".Upravo mi je gasenje prijema mreze bio primaran, kada sam gasio telefon. Stoji mi pored glave, a ne sluzi nicemu od 1.00 do 7.00, te sam ga redovno gasio pre spavanja, da ne zraci bezveze. Provalio sam da je airplane mod za taj moj trip idealan,...odlicna ti je ideja. Sad sam negde citao za Nokiu da im je ta opcija gasenja zabranjena, pa je u Lumiu nisu ni stavili.Kad sam vec krenuo da cepidlacim :wicked: ,...na osnovnoj tastaturi nema kursora za izmedju slova, tako da moras celu rec brisati u slucaju greske,...a ni zareza i tacke, pa za pisanje textova moras u tastaturu sa znacima, pa se vracaj... :isuse: .Sto ti kazes ostajes bez par elegatnih resenja na ustrb nekih drugih korisnih stvari.

Link to comment

Mozes kursor vrteti kroz rec, kad ga stavis iza ili ispred reci zadrzi ga sekund pritisnutog i onda mozes da manevrises levo-desno. Jeste da je to manvrisanje sa hard tastaturom i po mom misljenju jednostavnije, ali sta da ase radi, negde se mora zazmuriti. Za interpunkcije i brojeve jbg moras da se drknes sa promenom tastature...

Link to comment

opet jana ipadu koristim av player hd koji savršeno fercera, međutim ne mogu da ga prebacim preko i-tunesa kao sve ostale softvere već me upućuje na store da ga ponovo pazarim. misim nije neka kinta 3$ al neću iz principa. ima li neki način da ovo rešim?šta se koristi još od video playera ali da može da pušta i titlove?

Link to comment

Ne znam da li je trenutno na AppStrore-u dostupan VLC player. Jedno vreme ga je bilo, pa je povucen zbog nekih biblioteka licenciranih pod GNU GPL, cini mi se da sam cio da se ponovo pojavio.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...