Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Stvar je mnogo prostija... istekao mi je ugovor za iPhone 4. Ima tome već skoro pola godine. Prilično neosetno (tipa 10 dol. mesečno) mogu da pređem na novi model, naravno ako obnovim 2-godišnji ugovor (a nemam nameru da menjam tog provajdera ionako, najmanje je loš).Inače, generalno se slažem... i preskačem (barem) svaku drugu iteraciju, a evo do danas se nisam otabletirao, niti verujem da će se to desiti (barem ne u dogledno vreme).
heh, ajde pokusaj na stavis na papir koliko ce te taj ugovor kostati u sledece 2 godine. ja npr idem uvek na varijantu uzimanja ajfona bez ugovora/ kad mu cena padne nakon nekoliko meseci, moze i polovan. plus neki jeftiniji sim only contract, 15-20 evra mesecno, i na dvogodisnjem nivou ustedim nekih 400-500 evra. taman otprilike koliko iphone kosta.btw, zasto jebeni ios 7 ne moze da se skine? zar nije trebao danas da izadje? vec se nerviram, a utakmica nije ni pocela. Edited by Miralem
Link to comment

zato smo mi ovde™ oslobođeni takvih muka, ali nas muče druge. savatati nekoga ko ide preko da uzme sim free, ili se ovde akati sa švercerskim talogom i telefonima skidanim sa mreže.@miralemčekaju se pevci u kupertinu

Link to comment

Miraleme - pa zato što se čeka Amerika, koja živi u prošlosti (dalekoj prošlosti, gledano iz Australije).Pa ne košta skoro ništa (sam uređaj). iPhone EDIT. 4 (a pre njega 3G nešto slično) me je koštao 240 dolara (AUD). 24 meseca x 10 dol dodatak za uređaj. Ono gde oni prave pare je na tome da te uvedu u ugovor (koji je oko 40 dol. mesečno - to uključuje 1 GB interneta i telefonskih poziva toliko da nikad ni blizu tom limitu nisam prišao... mislim, to je moj plan. Za malo više para može više data transfera da se dobije, ali to meni ne treba, ni ovo ne potrošim, ni 10%).

Edited by Indy
Link to comment

pa kad ce 28mi da stigne do americkih pevaca, u oktobru?a o takvim ugovorima i pricam, potpuno je ista situacija ovde sa jedinom razlikom u tome da je dolar- evro. mozes da uzmes ugovor od 15 evra (150 min, 100sms, 512mb), meni je to dovoljno + 400 za iphone= 760 za dve godine... u poredjenju s tvojih 24x50=1200.

Link to comment
Nikad mi nije bilo jasno to lozenje ko je na boljem telefonu, jbg ja sam seljak pa kada kupujem telefon gledam koji mi je u tom trenutku povoljniji iz nekog razloga (ugovor, polovan ili nov po nekoj boljoj ceni od uobicajne, itd) najjace da cu da se oko telefona delim u tabore i navijam za moje.
rekoh ja neki dan na moderaciji da su ove tri-četiri teme najgore patkometrijske
Link to comment
heh, ajde pokusaj na stavis na papir koliko ce te taj ugovor kostati u sledece 2 godine. ja npr idem uvek na varijantu uzimanja ajfona bez ugovora/ kad mu cena padne nakon nekoliko meseci, moze i polovan. plus neki jeftiniji sim only contract, 15-20 evra mesecno, i na dvogodisnjem nivou ustedim nekih 400-500 evra. taman otprilike koliko iphone kosta.btw, zasto jebeni ios 7 ne moze da se skine? zar nije trebao danas da izadje? vec se nerviram, a utakmica nije ni pocela.
iOS 7 će da bude available u Evropi za skidanje od 19.00.
Link to comment
Stvar je mnogo prostija... istekao mi je ugovor za iPhone 4. Ima tome već skoro pola godine. Prilično neosetno (tipa 10 dol. mesečno) mogu da pređem na novi model, naravno ako obnovim 2-godišnji ugovor (a nemam nameru da menjam tog provajdera ionako, najmanje je loš).Inače, generalno se slažem... i preskačem (barem) svaku drugu iteraciju, a evo do danas se nisam otabletirao, niti verujem da će se to desiti (barem ne u dogledno vreme).
Meni je stvar bila još prostija. U firmi se odlučilo da se predje sa Blackberry-ja na iPhone, i jednog jutra se pojavio IT tip da mi ostavi službeni iPhone i odnese službeni Blackberry. Posle se odlučilo da se ide paperless, pa su mi doneli i iPad. Privatni telefon i nemam. Firma ima ugovor tako da se plaća za svaki broj neka paušalna cifra mesečno gde je sve uključeno neograničeno osim poziva u inostranstvo van EU.
Link to comment

Ako se po jutru dan poznaje biće čupavo danas, braćo sektaši kompleksaši. Sad dođoh kući a iPad cvili, veli preko 20 updatea na App Store. Naravno, sve aplikacije se apdejtuju za podršku IOS 7. Vuče se najcrnje, prekida update. Plašim se da će u 19h Apple serveri da explodiraU. IOS 7 ide na sve uređaje izbačene u zadnje 3 godine a ima ih oko bezbroj i svi stišću refresh da bi čim prije svukli sedmicu.

Link to comment

Sad sam pogledala, juče sam bila na možda 7 zahteva za ažuriranjem aplikacija, a sad piše 36 na ajpedu. Kliknem da vidim koje, kad ono otvorilo i piše da je sve ažurirano. A ja nisam potvrdila. Weird.

Link to comment

Savetujem da izbrišete aplikacije koje ne koristite često. Bekapujte pre apdejta.Kapiram da neće biti problema sa apdejtom, jer će se vući sa servera lokalnih AppStoreova.Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Sad sam pogledala, juče sam bila na možda 7 zahteva za ažuriranjem aplikacija, a sad piše 36 na ajpedu. Kliknem da vidim koje, kad ono otvorilo i piše da je sve ažurirano. A ja nisam potvrdila. Weird.
Imas u settinzima (na ios 6) da li zelis i za sta zelis update bez pitanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...