Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Ok, hvala Indy i ostalima na pomoci, snadjoh se :)ipa fajl ne moze ipak tek tako da se usnimi u telefon, objasnio je Aion zasto. Napravio sam USA nalog, imao sam problema jer nije hteo da mi prepozna kreditnu karticu (istu koju koristim za Croatian store nalog) tako da sam iskoristio ovaj tutorial za pravljenje naloga bez kartice.CityMaps2Go nisam nikada koristio, video sam da mi iTunes nudi cirka 50ak razlicitih aplikacija pa nisam hteo da se udubljujem u biranje :) a na guglove sam navikao i zadovoljan sam. Kad uhvatim malo vremena i volje isprobacu i CityMaps, vidim da on drzi mape za offline rad? Koliko MB to onda zauzme?

Link to comment

zavisi koliko je grad detaljno sredjen. od pola megabajta pa do 25, koliko ima velika mapa Pariza. ja sam ga i skinuo zbog offline mapa, super je za skitanje po tudjem gradu, ne treba ti konekcija da znas gde si.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

drustvo, dajte pliz neku preporuku za aplikaciju za forumasenje. imam onaj stari iphone 3GS i kad pokusavam skinut tapatalk koji sam prije imala, javlja mi da ovaj OS ne podrzava vise tu verziju. o tempora o mores -_-

Link to comment
drustvo, dajte pliz neku preporuku za aplikaciju za forumasenje. imam onaj stari iphone 3GS i kad pokusavam skinut tapatalk koji sam prije imala, javlja mi da ovaj OS ne podrzava vise tu verziju. o tempora o mores -_-
Pa prvo uradi update na 6.0. Samo pozuri, ne znam da li ce raditi update za stare verzije kad za koji dan izadje 7.0
Link to comment

Ja reko da komentarišete nove telefone.Po meni prilično dosadno, baš sve onako kako se i nagađalo, čak je i zlatna verzija tu.Jedino mi interesantan taj fingerprint senzor kod skupljeg modela.Sve sam mislio da će pod pritiskom tržišta izbaciti model sa većim ekranom, ali to verovatno tek od šestice.Plastikaner je skandalozno skup, nikako ne vidim njegovu poentu po samo 100 dolara nižoj ceni od premium modela. :isuse:

Edited by mr@ki
Link to comment

iPhone 5Cheap i iPhone 5Same.Ne znam za druge, ali ja nisam uzbuđen™. Čekam iPad 2 Mini (ili iPad Mini 2, kako god ga nazvali).

Edited by Filipenko
Link to comment

5s je tipičan s, prethodni model sa solidnim hardverskim unapređenjem al svakako ništa spektakularno. 5c je jednostavno 5 sa plastičnim leđima, koji će jednostavno zameniti peticu u njenom cenovnom slotu. Dobra fora dobrih trgovaca, tlf star godinu dana će nastaviti da prodaju kao nešto potpuno novo, plus će to biti opcija za one koji su oklevali oko kupovine petice zbog problema sa lakim grebanjem (do duše, problem mi je poznat samo sa neta, preko 6 meseci ganjam peticu i nemam niti jednu ogrebotinu a case sam stavio samo na moru da ga ne userem peskom, solju, mokrim rukama...)Jedino što sam ja očekivao ove godine je IOS 7 i deluje mi kao više no pristojan upgrade po predstavljanima koja sam video, al čekam 18. da ga svučem na tlf i tablet pa da steknem pravi utisak. Sledeće godine će šesticom morati da opet postignu neki best iPhone ever-revolutionary-wow efekat (naravno, taman toliki da zadrže stare korisnike i eventualno dovuku nešto malo novih a da ne ispucaju sve inovacije odjednom). Svakako novi dizajn i procesor, vrlo verovatno veći ekran i još 2 ili 3 veće promene u hardveru i to je to. Ipak je tržište postalo takvo da će ciklusi predstavljanja svakako morati da budu kraći zbog živahne konkurencije (iskreno, 6icu očekujem pre juna) i ne verujem da su glupi da sve inovacije strovale odjednom u tlf pa da ostanu bez aduta za narednu generaciju.

Link to comment

Slazeem se, sestica mora doci ranije. Konkurencija je baš uhvatila gas. Jedino nisam siguran kako će proći sa ovim 5c modelom, on je prosto po svakoj logici morao biti jeftiniji.Kod petice su se vadili na skupu obradu metalnog kućišta. I zaista, kvalitet istog nije sporan. Sa 5s je verovatno ista situacija.I onda izbace taj 5c sa kućištem izlivenim iz jednog komada plastike, znatnlo lošijim procesorom, bez fingerprint senzora i cenom svega 100 usd manjom od 5s modela ili 549 dolara za 16gb, u Evropi sigurno i znatno više. Prosto, mislim da će većina ljudi koji planiraju da kupe iPhone dati još i tih 100 dolara za bolji model.Iako nisam baš Apple-ova ciljna grupa i korisnik iPhone-a, uvek mi je bilo interesantno da vidim šta će novo izbaciti.Od njihovih proizvoda imam samo iPad mini i prilično sam zadovoljan, radujem se novom iOS-u.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...