Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Kod nas je granica za fizicka lica 50EUR, do te cifre ide bez carine
Ja mislim da je sad 70, bar tako je bilo najavljivano onomad. Nisam isprobavao.
Link to comment
To i kažem, ovo je polovna stvar (zato što je šalje fizičko lice, a ne ovlašćeni prodavac tj. firma). Šta ako je u kutiji oguljena četvorka sa polomljenim displejem, ili softverski neispravna, ili štagod?Btw, kolika je granica u .de za carinjenje?
Upravo. uostalom, cemu cimanje da im ispostavim racun ako ce svakako da ga ocarine po njihovom google risrcu...ako traze racun, i ja im dostavim 3 kopije racuna sa istim sumama ne razumem u cemu je problem.@zverilla - u apple storu daju one time complementary replacement ako je produkt defektan i sl, iphone ti uglavnom daju refurbished, cija je cena mlogo manja ...u ovom slucaju, stara 4ka imala glitch na ekranu, dali novi i to naplatili 20 baka posto je istekao apple care...nebitno...telefonu (starom, novom) su istekle 2 god ugovora, otkljucao ga i odlucio da ga posaljem u srbistan. Edited by scepa
Link to comment

U Nemackoj je 22e granica, preko toga do 150 se placa porez (19%), iznad 150 se placa i carina (razne tarife). Na aerodromu videh da je granica za placanje bilo cega preko 400e (dakle licno unosenje, ne posiljka). Doduse u Amsterdamu, ali mislim da je to na nivou EU sve isto.

Link to comment
@ Zverilla: Gledaju i nasi po sajtovima, i to je ok kada ne postoji racun, ali ako postoji racun ne bi smeli da ga ignorisu koliko god da im se ne svidja. Fora je u tome sto se fizicka lica generalno ne razumeju u carinjenje, nemaju predstavu koja su im prava i obaveze, a dosta ljudi ima i "strah od uniforme" pa tako postaju idealne zrtve za mentalnu drenazuKod nas je granica za fizicka lica 50EUR, do te cifre ide bez carineedit: mozda da se ovo splituje na odgovarajuci topik?
Gresis, ovde carinici mogu, ali ne moraju da uvaze sta pise na fakturi koja ide uz robu. I to je generalno OK. Ima trgovaca koji i kad im to ne trazis, za fizicka lica, robu salju sa umanjenim fakturama.
Link to comment
Gresis, ovde carinici mogu, ali ne moraju da uvaze sta pise na fakturi koja ide uz robu. I to je generalno OK. Ima trgovaca koji i kad im to ne trazis, za fizicka lica, robu salju sa umanjenim fakturama.
Ja rekoh da bi u teoriji trebalo, i da je faktura jedini validan dokument ako postoji, ali sa druge strane njima je ostavljeno da volju hoce li ili nece to uvaziti, i tu je problem. I da, znam da mnogi trgovci umanjuju fakture fizickim licima, i na zahtev i bez zahteva. Meni samo smeta kad dave ljude za ovakve stvari. Brat poslao sestri 1 telefon, naravno na poklon, i sad ce oni da izigravaju PS i naplacuju krucijalnu carinu + PDV za drzavu, mislim propasce ekonomija zbog toga. Jos se secam koliko su cimali ljude zbog knjiga, i koliko su se ljudi iz UPS-a cimali sa carinom da se ta praksa ukine. Naravno da ima slucajeva kada je njihova reakcija opravdana, ali ima i dosta hirovitosti tu.
Link to comment
Da ne bi vise strahovali za appleovu sudbinu:http://finance.yahoo...urce=undefined;
http://finance.yahoo...urce=undefined;Sta kazes sada? :PTo mu dodje 20% pad za nekih 45 dana. Ako ovako nastave mozda ne vidimo novi iPhone. :unsure:Salim se, ali se moglo ockivati. Mozda je sada vreme da se udje, mozda. Ne verujem da ce kompanija dozvoliti da prodje ispod 500 jer se vec panika polako uvlaci medju velike igrace koji drze AAPL. A, ako oni pocnu masovno da izlaze onda stvarno moze biti haos.
Link to comment

Teško je...proizvode za sebe biram isključivo po poverenju šerholdera sa udelom većim od 3% i smernicama njihovih brokera - ne samo u svetu mobilnih telefona :fantom:

Link to comment

+1Danas sam tako kupio neki ražani hleb u Idei, nisam poštovao te principe, i malopre skapiram da sam se zajebo :( Poverovao sam nekim sumnjivim šerholderima sa ultra malim udelom, prejebali me na stara poznanstva i slatke priče.

Edited by henrik larsson
Link to comment
+1Danas sam tako kupio neki ražani hleb u Idei, nisam poštovao te principe, i malopre skapiram da sam se zajebo :( Poverovao sam nekim sumnjivim šerholderima sa ultra malim udelom, prejebali me na stara poznanstva i slatke priče.
da li si se prethodno konsultovao sa svojim brokerom oko toga kako stoji raž na tržištu?
Link to comment
Salim se, ali se moglo ockivati. Mozda je sada vreme da se udje, mozda. Ne verujem da ce kompanija dozvoliti da prodje ispod 500 jer se vec panika polako uvlaci medju velike igrace koji drze AAPL. A, ako oni pocnu masovno da izlaze onda stvarno moze biti haos.
a sto bi se apple uzbudjivao zbog toga? iste one budaline od brokera&strucnjaka koje su najavljivale cenu od 1200$ za apple u 2013oj sada pricaju da se vraca na 400$zajebali su se oni sto su im verovali pa kupovali kad je bubble bio na vrhu, ali to je vec rizik poslovanja na berzi.
Link to comment
a sto bi se apple uzbudjivao zbog toga?iste one budaline od brokera&strucnjaka koje su najavljivale cenu od 1200$ za apple u 2013oj sada pricaju da se vraca na 400$zajebali su se oni sto su im verovali pa kupovali kad je bubble bio na vrhu, ali to je vec rizik poslovanja na berzi.
Zato sto akcije nisu pale preko 20% jer je sve super samo zli spekulanti hoce da naude APPL. Iako se slazem da je APPL balon.APPL je pre dve nedelje otpustio dvojicu ljudi: Skota Forstala i Dzona Brauveta.Dok je drugi nebitan sa stanovista APPL porizvoda jer se bavi prodajom, Forstal je bio jedan od glavnih ljudi u APPL zaduzenih za softver, narocito iOS. U APPL je radio od 1997. Prica se da postoji podela medju inzenjerima u Apple i da zbog toga trpe proizvodi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...