Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

mape su dobre samo dok ne krenes u search, onda je raspad. prvo, ako ne znas tacno kako ti se zove to sto trazis, ima da te posalje bog zna gde. ja sam stajala u njujorku na 4. ulici i pokusavala da proverim u kom mi je bloku pozoriste, otkucala "4th street theater" (umesto theatre, sta cu kad sam seljanka) i dobila tri hita u parizu, nekakvih pozorista koja nemaju ni 4 ni street u imenu. posto si ti u parizu, ovo ti ne bi smetalo ;)
Za vikend, u Tbilisiju, trazim najblizu stanicu metroa i dobijem ovo :D34effdl.pngInace, mape za Tbilisi su bas OK.
Link to comment
nisam, nego sam naskocila na ios 6 cim je izasao. uzecu u januaru kad mi dodje vreme za upgrade, a do tada valjda poprave mape.
Jako sumnjam da ce da stignu da bitno poprave, ali ce verovatno izaci google native app.
Link to comment
ne radi ni kad tacno ubodem ime.209fshz.pngali ne radi ni u google maps, tako da sam ja u stvari isla u rupu.
:lol:Pogodio je barem 4. arondisman za onu desnu lokaciju.
Link to comment
  • 2 weeks later...

meni je u Njujorku iPhone 4s sa staaarim iOS i google mapama bio zlata vredan. ni jedan jedini bug, nezamenljiv asset za bazanje po nepoznatom gradu.baš bezveze sto su ga sjebali :/

Edited by Valkyrie
Link to comment

Ovaj iOS 6 update je njesra u boji. Posle blama sa mapama, sad im jos trokira i App Store (meni par puta nije radio vec, onako na mahove dodje i ode - vidim po Apple forumima da je prilicno masovna pojava). Sudeci po svemu, poslednji Apple proizvod koji sam kupio. (PS. Bez obzira na ovo, nek ti je sa srecom Jms-e).

Link to comment
Dobih danas na poslu peticu - crni, vodafone :)
samo da primetim: kolko su mi telefoni bili odvratni na fotkama kad su se pojavile, toliok su prelepi uzivo. lepsi telefon od petice nisam drzao u ruci nikadmada, ostre ivice su vrlo neprijatne za drzanje. ali verovatno se vremenom navikne korisnik pa i ne primecuje
Link to comment

Hm, meni nije bio nista specijalno. U stvari, fizicki mi je trojka jos najmilija (nedostaje mi kako je bila u stanju fluidno da sklizne u dzep od farmerki).Ali, sta ja znam, meni je i Comic Sans lep font.

Link to comment
http://mobile.benchm..._wi_fi_problemaApple iPhone 5 korisnici dobili ogromne račune zbog iOS 6 Wi-Fi problemaReći da start iOS6 operativnog sistema nije bio idealan polako postaje potcenjivanje, budući da stižu nove žalbe, veoma važne za korisnika jer će ih, za razliku od zagrebanih aluminijumskih površina, slabog trajanja baterije i "purpurnog traga" na kameri, te fijaska sa mapama u iOS6, direktno osetiti po džepu. Apple CEO Tim Kuk se izvinio korisnicima prošle nedelje i pozvao ih da koriste konkurentske mape dok Apple ne sredi stanje sa svojim mapama. Sada, iPhone 5 korisnici iz čitavog sveta prijavljuju ogromne račune zbog velikog protoka podataka kroz mobilnu mrežu, navodno čak i kada su povezani na Wi-Fi hotspotove. Dakle, iako su korisnici regularno povezani na Wi-Fi mrežu, iOS6 zaobilazi to i omogućava da naprava nastavi sa povlačenjem podataka preko mobilne mreže operatera.Rezultat svega je da je Apple izbacio apdejt za Verizon Wireless iPhone 5 korisnike koji sređuje problem. U ovom slučaju, račune tj. troškove će pokriti Verizon. Međutim, ispostavlja se da se radi o bagu koji je prisutan širom sveta. Korisnici velikih mreža van SAD takođe prijavljuju ogroman protok podataka, koji rezultuje velikim računima.Tako Australijski korisnici imaju identičan problem, gde je jedan Telstra korisnik probio limit od 5 GB podataka za samo jednu nedelju, što je rezultovalo računom od oko 1330 (američkijh) dolara. Vodafone korisnik je prijavio da je protok iznosio čitavih 20 GB, što mu je donelo račun od 6140 dolara. Za sada nema najava da li će i kada izaći apdejt koji sređuje njihove probleme. Telstra saopštava da je kompanija svesna problema i da "istražuje uzroke." No, ispostavlja se da je osnova problema u iOS6 operativnom sistemu, što je Apple već priznao.iPhone 5 nema problem sa kameromOd kada se pojavio u prodaji, iPhone 5 prate komentari da nije u potpunosti završen proizvod. Prvo su se pojavili modeli sa “otučenim“ i izguljenim ivicama, zatim mape, a u poslednje vreme se priča o problemima sa kamerom.Neki korisnici prijavili su problem sa ljubičastim tonovima koji postaju neprirodno izraženi kada se slikaju veoma osvetljeni objekti i predeli sa puno prirodnog, sunčevog svetla.U kompaniji Apple su korisnicima, preko zvanične stranice za Podršku, odgovorili na te probleme. Naime, kompanija Apple kaže da svaki pravi fotogoraf nikada ne bi okrenuo kameru ka suncu ili sijalici i tako pravio fotografije, kao i to da su ljubičasti tonovi na takvim fotografijama sasvim uobičajena pojava.Do takvih kolornih distorzija dolazi zbog prelamanja svetlosti unutar same kamere i one su bile deo svih iPhone modela do sada. To nije greška, to je uobičajena pojava prilikom fotografisanja direktnih izvora svetlosti.A šta Apple savetuje korisnicima – ne slikajte izvore direktne svetlosti! Vrlo originalno, kao i u slučaju kada nas je učio kako da držimo telefon, da bismo imali signal.Šalu na stranu, možda ovakav savet neko,e zvuči nadobudno i previše samouvereno, ali poznati sajt za ocenu fotografskih uređaja, kamera i fotografija – Digital Photography Review – korisnicima koji su se žalili na ljubičastu nuspojavu rekao je isto – to je prirodna stvar za optiku i uputio im isti savet kao i Apple.Ako među čitaocima ove vesti ima stručnjaka u oblasti fotografije - bilo bi lepo da čujemo i vaše mišljenje!(MONDO)Ovde ima i par fotkihttp://www.smedia.rs/biznis/vest/38702/iPhone-5-pravi-lose-slike-iPhone-5-Nikon-iPhone-4S-Fotografije-Apple-iPhone-5-pravi-lose-slike-FOTO.html
Link to comment
Šalu na stranu, možda ovakav savet neko,e zvuči nadobudno i previše samouvereno, ali poznati sajt za ocenu fotografskih uređaja, kamera i fotografija – Digital Photography Review – korisnicima koji su se žalili na ljubičastu nuspojavu rekao je isto – to je prirodna stvar za optiku i uputio im isti savet kao i Apple.Ako među čitaocima ove vesti ima stručnjaka u oblasti fotografije - bilo bi lepo da čujemo i vaše mišljenje!
Bilo bi lepo! :happy:
Link to comment

Tehnika je uvek stvar komromisa. Mislim da je ovde problem u smanjenju debljine kucista i toga sto je zadnji deo objektiva previse blizu senzora. Verovatno su mogli da biraju izmedju smanjenja velicine senzora (uz veci sum i generalno lisije low light performase i/ili smanjenje rezolucije), uproscavanja objektiva (gubitak svetlosne jacine i kvaliteta slike), pravljenja budze na telu (kao recimo kod HTC One X), ili ovoga. Ja mislim da je ovo najmanje los izbor, mada generalno mislim da je 8PMx za telefone previse, mnogo previse, jako mnogo previse. Najbolje bi bilo da su na istu povrsinu senzora stavili 3-4 MPx i izbegli ovakve probleme, a pri tome dobili bolju sliku u low-light uslovima, Medjutim, to u specifikacijama ne zvuci dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...