Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Meni je potpuno jasno da Apple zvanicno ne radi u Srbiji. I vec sam rekao zasto mi to jako smeta, ali ponovicu: ne mogu da uzmem iPhone uz ugovor i nemam legalan pristup App Store-u.Ovo mi toliko smeta (bolje reci nervira), da razmisljam da se obratim nekoj organizaciji za zastitu potrosaca, ili trzisnoj inspekciji, jer se ovde prodaju uredjaji kojima je zbog nemogucnosti pristupa App Store-u znatno smanjena upotrena vrednost (ovo se posebno odnosi na Mac racunare, kod kojih sad i update operativnog sistema ide preko App Store-a).DODATO: Novinari su krivi jer ne pisu o ovim problemima. Kada bi uz svaki hvalospev o Apple uredjajima napisali da mogu da se kupe kod nas, ali ne da se koriste onako kako je zamisljeno, mozda bi neko shvatio da postoji problem.To da li Apple ima ovde predstavnistvo ili ne, mene bas briga. Sumnjam da ga ima u pola Africkih zemalja u kojima posluje. Hocu samo srpsku zastavicu na iTunes nalogu.
Potpis. Doduše, mene toliko iritira i destimuliše iTunes softver oko sinhronizacije da je pitanje da li ću ikada više uzeti Apple proizvod sve i da omoguće da se iTunes servisi koriste, ali to što si rekao je u suštini to.A oko pisanja - pa to je nemoguće. O Apple-u pišu nezainteresovani ljudi, neprofesionalno već uglavnom u hvalospevima, i tipovi koji poturaju PR tekstove. Naravno da u tome nećeš videti takvu vrstu kritike, iz prostog razloga što uređaji nisu dostupni za testiranje i isprobavanje onima koji bi tako nešto napisali. Apple-ovom krivicom i krivicom njegovih distributera. Oni prosto nemaju koncept test uređaja, jer "ko je bre lud da otvara pakovanje da bi neki novinarčić pisao o tome, kako posle prodati novo, to je čist gubitak." I to se završi tako što 1-2 lika što pod svojim imenom što pod pseudonimima ispišu po nekoliko pasusa za 20+ časopisa, a ono što im dođe od uređaja za prikaz ovdašnjem "Apple brend ambasadoru", ionako prodaju...edit: Da ne zaboravim - ovo je bila brend ambasadorka Apple-a u Srbiji do pre par godina - Žana Polijakov, velika samozvana intelektualka, kojoj btw to i nije pravo ime...njoj je posao bio da deli ovde semplove iPoda i sličnih uređaja "poznatim gradskim facama". Pa vi vidite ko treba Apple-u i recite mi da to nije marketing (ma koliko šugav bio).To je jedna mlada žena, fascinirana krilima...zana-poliakov1.jpg4971.jpgDSC00967.jpg Edited by Filipenko
Link to comment

Nije problem u zračenju, mislim da je veći problem u spektru, odnosno frekvencijama, makar u Srbiji. Navodno državna regulativa na mnogim svetskim tržištima ne želi da pusti taj opseg jer je valjda profitabilan ili štatijaznam već šta. Pričali su nam nekoć o LTE-u, sa relativnom dozom sete u smislu da je mogao da bude najbolji sistem ikada nakon WiMaxa i tome sličnim stvarima, a da će verovatno biti dosta sputavan. Slično se dešava i u Srbiji i zato neće da izdaju regulativu i dozvole za to da bi išlo punom parom.

Link to comment
Nije problem u zračenju, mislim da je veći problem u spektru, odnosno frekvencijama, makar u Srbiji. Navodno državna regulativa na mnogim svetskim tržištima ne želi da pusti taj opseg jer je valjda profitabilan ili štatijaznam već šta. Pričali su nam nekoć o LTE-u, sa relativnom dozom sete u smislu da je mogao da bude najbolji sistem ikada nakon WiMaxa i tome sličnim stvarima, a da će verovatno biti dosta sputavan. Slično se dešava i u Srbiji i zato neće da izdaju regulativu i dozvole za to da bi išlo punom parom.
Analogna televizija barem u francuskoj je prestala sa emittovanjem. Frenkvencije su vec prodate operatorima. Problem je bio sa zracenjem. LTE nece biti sputavan jer su operatori vec povratili ulozen novac u UMTS mrezu i sada im LTE dodje kao nastavak (GSM - UMTS - LTE). Edited by borris_
Link to comment

sta kazu muskarci, da instaliram iOS6 ili ne? meni su mape vazne jer se ja kroz rizpa najvise krecem peske, pa nekad ne mogu iz glave da nadjem neku ulicicu, a i zbog 4square-a. :D :D

Link to comment

Na iPad-u ga nisam instalirao (i ne mogu) i nesto mi ne nedostaje. Zapravo, u odnosu na peticu, najvise mi se svidja nacin updejtovanja aplikacija, a bez toga moze da se zivi.

Link to comment

probao sam malo naravno, meni su mape solidno radile, ali ih ne koristim bas, vise vozam besplatan Waze ili jednu od dve GPS aplikacije koje sam kupio jos davnone vidim zasto ne bi presla na iOS6, a ako te mape navedu u Senu ili pravo na neki zid, jbg, nemoj da slusas...

Link to comment

imam ja i waze i mnogo je sladak, sav nekako ko oblutak, ali nema meni bez guglovih mapa. :Dsacekacu jos malo da vidim da jos neko ne zavristi na nesto u vezi sa iOS6, pa cu da ga instaliram. a kad se finansijski ispravim u narednim mesecima uzecu i petaljku, pa eto.

Link to comment

mape su dobre samo dok ne krenes u search, onda je raspad. prvo, ako ne znas tacno kako ti se zove to sto trazis, ima da te posalje bog zna gde. ja sam stajala u njujorku na 4. ulici i pokusavala da proverim u kom mi je bloku pozoriste, otkucala "4th street theater" (umesto theatre, sta cu kad sam seljanka) i dobila tri hita u parizu, nekakvih pozorista koja nemaju ni 4 ni street u imenu. posto si ti u parizu, ovo ti ne bi smetalo ;)meni je totalni raspad jer kad krenem da trazim nesto kao "broj zgrade, broj ulice" da bih znala blok, bez ikakvog pravila dobijam ulice po raznim gradovima. ako eksplicitno napisem new york, onda mi random bira da li da me salje po manhattnu, queensu ili brooklynu. jeste ovde sistem adresa retardiran, ali na google maps nisam bas morala da dam zip code, nego mi je nalazio lokacije najblize mestu sa koga trazim. sad ili samo gledam u mapu bez searcha ili koristim beskonacno spore google maps iz browsera. retardi!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...