Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Realno, može im se da gruvaju ludačke cene jer su džinovski deo tržišta mobilni operateri koji posle telefone valjaju uz ugovore, tako da finalni korisnik retko kad mora ditektno da plati punu cenu telefona. Da nema toga kurac bi mogli da ih cene skuplje od dobrog laptopa/brutalnog tableta.+1
apsutni slož. ja sam svoj pazario po duplo nižoj ceni na oglasima. čovek uzeo na ugovor pa prodaje jer se klincu hoće ajfon, a to može samo za keš. punu cenu svakako ne bih platio, a es tri ne može na box paket pa se žena neplanirano obradovala novom telefonu po želji i doplati uz box.apsolutno nije tačno da maske i zaštite koštaju toliko. ima solidnih mnogo jeftinijih, a poenta stavljanja maske je da mogu da ga nosim u torbi sa gomilom drugih stvari i da pri tome ne razmišljam da li će se nešto desiti i šta smem da ubacim u torbu jer nisam od onih koji se klanjaju bilo kom delu tehnike koji je u mom vlasništvu. to je kupljeno da se koristi, a nije zgoreg da se bar malo zastiti od bahatosti vlasnika. što se tiče udebljavanja od igzektli še'set odsto baš me nešto ... bitno mi je da radi. Edited by wayfaring stranger
Link to comment
Jasno, koji god fon da ti imas je "najbolji" :rolleyes:
Ma pusti ga, taj glas je mnogo bezobrazan lik, i ja sam primetio! Edit

ajde editovaću da moj nedostatak humora slučajno ne proizvede neko sranje...zajebava se čovek, mnogo ste bre vi ozbiljni na temi. :) Tačno sekta... <_<

Edited by bob loblaw
Link to comment

не успевам никако да замислим стеву да изговара те речи... а и боље би им било да су одмах при представљању рекли да то није готов производ, да ће наставити да га развијају, да се надају да ће им корисници помоћи да постане awesome, бла бла... него што су нахвалили те мапе као најбоље у млечном путу, иако су савршено свесни били да су срање

Link to comment
Koja je poenta kupovine ultra-tankog telefona sjajnog kvaliteta izrade i dizajna da bi se umuljao u nekakvu "zaštitnu" oblogu od šugave plastike ili čega već od 3-5k dinara, koja ga pride udeblja 60% ?
Poenta je zaštita a ne ukras, radi lakše prodaje jednog dana kada dođe vreme za upgrade.
Jasno, koji god fon da ti imas je "najbolji" :rolleyes:
Htedoh da se objašnjavam, ali BoB je objasnio stvari. :)Bilo mi neprijatno posle posta wayfaring strangera, čovek se iscimao da mi objasni, a ja se samo pošalio.
Link to comment
Pa dobro, ko je realno mogao očekivati od Appleove baze korisnika da uoče da je sranje - sranje? -_-
Redefinisao si sektaše*.*razlikovati od korisnika Edited by copkillah
Link to comment
Malo podsećanja kako Apple radi marketing...
Apple = MarketingNaravno, marketing u pravom znacenju te reci, ne ono sto se ovde smatra da je marketing (reklamiranje ili PR). Apple je jedina IT firma koja pokusava i uspeva da formira trziste za potpuno nove proizvode. Uporedi kako su na trziste racunara uticali Microsoft i Apple tablet. Microsoft je sa svojim koncpetom izasao osam godina pre Apple-a i za tih osam godina nije uspe da uradi nista. Dve godine posle pojave iPad-a MS izbacuje na trziste OS koji je prilagodjeniji konceptu Appleovog tableta nego klasicnog desktopa, sto je ocigledna potvrda uticaja koji je novi uredjaj imao na trziste.Svoditi Appleov marketing na par fraza iz konferencija za stampu (koji su samo mali deo njihovog PR-a) samo pokazuje potpuno neshvatanje znacenja pojma marketing.
Link to comment

Jel da podnesem čitavu analizu Apple marketinga na 500+ strana kako bih smeo postovati ovde, ili...?Inače, ovde u Srbiji, njihov marketing se apsolutno svodi baš na to - najogavniji PR koji podrazumeva ponavljanje istih članaka o Apple proizvodima do besvesti plus deljenje par semplova odgovarajuće pozicioniranim urednicima ili novinarima.Što se tiče koncepta tableta, Microsoftov i Apple tablet su potpuno različiti proizvodi, od hardvera preko softvera do namene, namenjeni potpuno drugačijim ciljnim grupama. MS tablet je namenjen u poslovne svrhe, bazirao se na laptopu, imao windows, imao hardver kakav je tada bio dostupan što će reći x86 i tako dalje, kada čipovi za telefone i mobilen uređaje nisu mogli ni da prismrde nekoj ozbiljnijoj funkcionalnosti. Nije nikada ni bio namenjen običnim tj. kućnim korisnicima.

Link to comment

тзв. џобсова дисторзија реалности, беше мислим ајфон 4, кад је представљан фејстајм, џобс зове ајва, како је ово кул можемо да се гледамо док причамо, коначно се остварило оно што смо гледали у сф филмовима, и гледаш и мислиш јесте да сам већ обављао видео позиве, јесте да телефони имају предњу камеру већ неко време, али у праву је стив, није до сада тога било и први ајфон, са ајподом, док није џобс објаснио нисам био ни свестан да је музички плејер на мојој нокији срање

Link to comment
Jel da podnesem čitavu analizu Apple marketinga na 500+ strana kako bih smeo postovati ovde, ili...?Inače, ovde u Srbiji, njihov marketing se apsolutno svodi baš na to - najogavniji PR koji podrazumeva ponavljanje istih članaka o Apple proizvodima do besvesti plus deljenje par semplova odgovarajuće pozicioniranim urednicima ili novinarima.Što se tiče koncepta tableta, Microsoftov i Apple tablet su potpuno različiti proizvodi, od hardvera preko softvera do namene, namenjeni potpuno drugačijim ciljnim grupama. MS tablet je namenjen u poslovne svrhe, bazirao se na laptopu, imao windows, imao hardver kakav je tada bio dostupan što će reći x86 i tako dalje, kada čipovi za telefone i mobilen uređaje nisu mogli ni da prismrde nekoj ozbiljnijoj funkcionalnosti. Nije nikada ni bio namenjen običnim tj. kućnim korisnicima.
Ma mozes da postujes gde god hoces, samo sam skrenuo paznju na pogresno, a kod nas jako rasireno shvatanje termina marketing, a koje je besmisleno u slucaju Apple-a. Naravno, nakaradno shvatanje ovog termina forsiras i u ovom odgovoru i to u oba pasusa.PR na koji svodis Apple marketing u Srbiji, pre svega to nije Apple marketing, to je popunjavanje domaceg medijskog prostora koje uopste nije namenjeno potencijalnim kupcima Apple uredjaja. S druge strane, recimo, domaci prodavci se jako trude da kopiraju Apple Store i to i po enterijeru i po odnosu prema (potencijalnim) kupcima. Ovo za tablete je ono o cemu pricam. MS je napravio (koncipirao, pravile su partnerske firme) inzenjerski sjajan proizvod. Problem je sto se ispostavilo da taj proizvod nikom ne treba, tako da je doziveo fijasko. S druge strane Apple-ov tablet tehnoloski nije doneo nista bitno - jednostavno su prepakovali iPod Touch u vece kuciste. Medjutim to je marketinski bio sjajno odradjen proizvod. S obizrom da nije postojalo trziste, nije mogla da se radi ni analiza trzista, jednostavno ljudi u Apple marketingu su pravili proizvod kakav bi oni zeleli da koriste. Pri tome se postavljali i neke jako teske zahteve inzenjerskom timu (autonomija baterije od bar 10h). Izbor optimalne cene je takodje nesto sto radi markteing i to je sjajno odradjeno. Promocija i kanali prodaje (nasta se kod nas obicno misli kad se kaze marketing) za ovaj proizvod nisu igrali nikakvu ulogu. Apple je iskoristio ono sto je imao za iPhone i iPad.
Link to comment
Loš ili dobar marketing, ali klip je smešan. Meni barem.Džobs i ekipa šalju subliminalne poruke, to nije u redu prema potrošačima...
Ima na ovu temu dobra knjiga Carmine Gallo "The Presentation Secrets of Steve Jobs". Medjutim nije tu Jobs izmisljao toplu vodu, razvoj neuro science (ne znam domaci prevod) i psihologije je i bez njega promenio shvatanje toga kako prezentacija treba da izgleda. Meni je jako inspirativna bila knjiga Colin Ware "Visual Thinking for Design".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...