Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

A opet svako punjenje uzima svoj danak. <_<Baterije su postale ozbiljan problem i nema adekvatne nove tehnologije koja moze ispratiti quad core procesore, GB-te memorije i naravno hd displeje od 4-5".Zato uglavnom i garancija za bateriju ne prati garanciju za telefon, notebook i sl.

Link to comment

Ja sam našao neke stare spise na papirusu, kažu da baterije generacije posle 2008. treba prazniti tačno do 4 sedamnaestine kapaciteta, da bi se izbegao efekat kiselog napona, tako čest u poslednje vreme. Isto tako, pune se do ne više od 95,7% kapaciteta, pošto može doći do argonizacije.Nije teško za ispoštovati, a produžava vek baterije znatno i ne dolazi do otkazivanja baš u trenutku kad vas zove važan klijent.

Link to comment
Ja sam našao neke stare spise na papirusu, kažu da baterije generacije posle 2008. treba prazniti tačno do 4 sedamnaestine kapaciteta, da bi se izbegao efekat kiselog napona, tako čest u poslednje vreme. Isto tako, pune se do ne više od 95,7% kapaciteta, pošto može doći do argonizacije.Nije teško za ispoštovati, a produžava vek baterije znatno i ne dolazi do otkazivanja baš u trenutku kad vas zove važan klijent.
Zapravo, realna situacija je totalno obrnuta - kačiti na struju bez ikakvog razmišljanja, nebitno da li je baterija na 70, 50, 30 ili 5 odsto kapaciteta.
Link to comment
zasad sam ga prazio skroz (dok se ne ugasi sam) par puta, da mu dobro startujem bateriju (kazu tako treba), tek sam jutros krenuo u standardni ciklus nocno punjenje/dnevno praznjenje i evo posle prosecnog skoro gotovog radnog dana (16:45), ostaje mi 62%
Jebem li ga evo sad u pola 12 uvece je na 25% posle celog dana ... Sto je ok... Mada kazem prva 2 dana se nenormalno brzo praznila a danas ga i nisam puno koristio..enivej cu morati da ga vrnem (zamenim)... Radi sve ok ali unutra kao da ima deo koji nije dobro zategnut ili sta vec pa zvecka i poprilično mi ide na K. I to krece pomalo da mi smeta kod apple- a ... Drugi proizvod u skorije vreme koji sam kupio a da je " nezavrsen" ili falicno odradjen... Uzeo retinu pre mesec - dva... Donji deo deo cover-a uopste nije bio zasrafljen kako treba... Pa su mi dali novu... I tako.. Uglavnom evo 4% baterije otislo za 6-7 min pisanja posta... Edited by scepa
Link to comment

пре него што је представљен ајфон, појавио се овај видео, где се показује како је радник у фокскону саветовао пријатељу да не купује ајфон још због лоше израде,и да би тек у октобру требали да се појаве квалитетни модели... с обзиром на досадашње жалбе, можда и није фејкhttp://youtu.be/0l4vpyQIafY

Link to comment

ja ne bih bas verovao radnicima iz fokskona. da znaju nesto, ne bi radli tamo na liniji ;)a za bateriju se slazem s filipom. ne zato sto je to dobro ili lose za bateriju, nego zato sto treba puniti kad ti odgovara.kad crkne, zamenis bateriju (ili telefon) i teras dalje. ko da se cima zbog 20ak evra (kad ceo telefon ionako kosta vise stotina)

Link to comment
tests.jpgIzvor: http://www.displayma..._ShootOut_2.htmNe znam kakvi su im kriterijumi, ali ovo B+ za S3 je po meni previsoko, ili sam ja gledao primerak koji je, na neki nacin, bio potpuno nekalibrisan.Edit: pogledao sam test i ipak se radi samo u, po meni cudnom kriterijumu za ocenjivanje:
The Color Gamut of the Galaxy S III is significantly larger than the Standard Color Gamut so it produces over saturated colors that can appear comic book like and gaudy in some instances. Photos appear with way too much color. It’s similar to turning the Color Control way up on your HDTV. If the images have relatively low color saturation to begin with then they look more vibrant but not objectionable. However, if the images have vibrant colors to begin with, like a fire engine, then the images can be visually painful to look at. When compared side-by-side to the accurately calibrated iPhone 5 and new iPad, the Galaxy S III looked gaudy.
Edited by Aion
Link to comment

Zasto ne mogu vise da vidim embedovane YouTube vidoja na mom iphonu? Prebacilo me samo na ios6 prosle nedelje, da nije to? Trazi novi flash player ili novi QuickTime, prvi ne moze, za drugi kaze da je vec deo iOS i tu da trazim update kroz app store, a vec je sve azurirano. Confused

Link to comment
proizvodjacevo objasnjenje je debilno.
http://9to5mac.com/2012/09/25/apple-marketing-svp-comments-on-iphone-5-scratches-and-chips-that-is-normal-for-aluminum-products/phil-schiller-email-2/objasnio.a ovo 5vs4.... jbg, LTE radi jebeno brzo, skoro kao wifi...i sto je meni bitno, veca je pokrivenost nego sto je bila sa 3G...posto sam u centru veceg grada u americi, bilo mi je neverovatno da u pojedinim delovima nemam mrezu..mislim, to je do att ne do iphona ali dobro...ovo sa mapama je smor, posto sam u pokretu uglavnom, bitno mi je da znam gde je zastoj ,sto su google maps jako lepo radile i obelezavale zeleno, zuto, crveno ...ios maps sad daju samo crveno koliko sam video i to sa ne bas dobrim update-om, opet sa druge strane google nije imao voice navigation.... ovako..ne radim ja bogzna sta na telefonu,za poruke, browsing, slusanje muzike, radio, fotkanje (da eto camera je bolja) ovo ostalo sto koristim za bizmis su apps i poprilicno nema veze da li je 5 ili 4 .isticao mi ugovor sa cetvorkom pa eto da uzmem novi kad je vec tu...svi ti quadcorovi i ostali kurci na drugim telefonima (tipa samsung) mi ne znace puno da bi se odlucio za nj. a na anroidu ne bi znao ni poruku da posaljem, posto ga nikad nisam koristio ...telefon je lep, jednostavan i sluzi svakodnevnoj svrsi.
Link to comment

Ovo je klasičan fejk. Gde bre imaju ovakve seke u ICT-u? Ja što sam video, sve neke s frizurom Meri Vorlik, šminkaju se se samo za rođendan i nose ravne cipele veličine indijanskog kanua.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...