Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Nije dubinska analiza, ali su uporedjene neke stvari iPhone 5 vs S3 od kojih jedan deo nije primenjiv na ovdasnje korisnike (dl/ul brzina). Uz to drugi review se bavio objavljenim karakteristikama iPhonea, a da ga pri tme nisu videli. No zanimljivi su komentari koji se mogu procitati na drugom linku.http://versusio.com/en/apple-iphone-5-64gb-vs-samsung-galaxy-s3http://www.trustedreviews.com/opinions/iphone-5-vs-samsung-galaxy-s3

Link to comment
Filipinko tvrdi da google ne ume da napravi bolju aplikaciju za svoje servise (youtube, a za koji mesec i maps) od apple-a.
Filipenko se informiše na osnovu PR tekstova.
Filipenko pustio u rad novi nuklearni reaktor, sedmi po redu u svom vlasništvu. Beat that.
Link to comment
zasad jos gustiram, doneo mac na posao pa prebacujem natenane konfiguraciju sa starog na noviprvi utisak je da je znatno laksi, a opet ne deluje plasticno, valjda zbog aluminijuma
kolko ti traje baterija? prvi, drugi dan mi ludacki odlazilo 2% na pola sata otprilike... ne mogu da skontam dal mu jede LTE ili location services, posto mi je na cetvorci uglavnom to jelo bateriju kad su mu bilo ukljucene maps itd ..sad treci dan, malo je duze trajala...
Link to comment

zasad sam ga prazio skroz (dok se ne ugasi sam) par puta, da mu dobro startujem bateriju (kazu tako treba), tek sam jutros krenuo u standardni ciklus nocno punjenje/dnevno praznjenje i evo posle prosecnog skoro gotovog radnog dana (16:45), ostaje mi 62%

Link to comment

Ma kakvo startovanje baterije...Ostavljam mogucnost da gresim za iphone, mada ne verujem, ali to ubijanje baterije do kraja pa ponovno punjenje do max pa opet susenje je kontraproduktivno za kapacitet i vek baterija.

Link to comment
Ma kakvo startovanje baterije...Ostavljam mogucnost da gresim za iphone, mada ne verujem, ali to ubijanje baterije do kraja pa ponovno punjenje do max pa opet susenje je kontraproduktivno za kapacitet i vek baterija.
For proper maintenance of a lithium-based battery, it’s important to keep the electrons in it moving occasionally. Be sure to go through at least one charge cycle per month (charging the battery to 100% and then completely running it down).
Link to comment

Kao sto rekoh, ostavljam mogucnost da gresim, :Dali i dalje mislim da cesto totalno praznjenje i punjenje na 100% sjebava Li baterije.Ovo ima smisla za kalibraciju ali ne i za kapacitet.Takodje to "formiranje" ili "startovanje" nema efekta kod istih, bilo je kod starih Ni...Naravno, ako proizvodjac tako kaze onda OK, izvinjavam se na upadici.

Link to comment

proizvodjacevo objasnjenje je debilno."it's important to keep the electrons moving" :frust: :frust: :frust: li-ion nema memory effect za razliku od ni-cd i ni-mh tako da to puni-prazni (gotovo) nema efekta. ono sto ih pouzdano ubiva je ili kad ih drzis stalno na 100%, ili kad ih ispraznis bas do kraja (ne moze da se desi u telefonu jer ce se iskljuciti mnogo pre nego sto se to desi, bas da bi spasao bateriju)

Link to comment

Tako je... Totalno praznjenje (mada nije totalno, jer da jeste ne bi je obican punjac napunio) i punjenje na 100% moze biti samo u funkciji kalibracije baterije. OK je jednom mesecno ali tako drndati uvek nema koristi.

Link to comment

Za litijum jonske baterije novih generacija je karakteristično da im prija češće punjenje - dakle, baš jeste fora u tome da se ne prazne do kraja, već da se naizmenično turaju na punjenje kada imaju 75, 60, 50, 40, 30, 20, bla bla, kapaciteta, po randomu. To što je važilo nekada ne važi više. Budite u toku, batalite manuale prepisane iz prethodnih manuala prepisane iz prethodnih manuala.LiPo baterije su i dalje litijum jonske, samo što imaju taj dodatni sloj, i mogu se lakše (pre)oblikovati u oblike koji su pogodni za razne oblike aparata.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...