Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Imas neku referencu na to da je Apple otkacio Google, a ne obrnuto?
Ahem, recimo, Appleova odluka da zameni Google sa svojim mapiranjima jer je kupio nekoliko kompanija koje se bave mapiranjem (hm, zar tako nije radio zli Microsoft...?)
Potpuno mi je carska ova neverica i panika jer Apple mape ne ferceraju najbolje. Mislim, ukupno sam triput uključio Google Maps što na Androidu što na ajfonu u zadnjih 3-4 godine. Ko hoće turn by turn navigaciju nek lepo kupi/"kupi" iGo il nešto slično.
Zilion puta sam koristio Google mape da bih se orijentisao, u nekom delu grada koji ne poznajem najbolje, ili u drugom mestu u koje sam išao. Naravno, nekome će značiti puno, nekome nimalo, ali ovde se uopšte ne radi o navigaciji i vožnji kolima...Prosto, ispostavilo se, bolji i upotrebljiviji softver je zamenjen lošijim, sa obrazloženjem korisnicima da ne strahuju jer će 3D ikonice lepše izgledati, a uostalom, kada je Apple fejlovao sa softverom...Osim toga, šta mene briga da li su lepe ikonice Njujorških restorana, bitno mi je da dobro radi u mom okolišu.E sad, kako će taj softver izgledati za godinu ili dve, to niko ne zna. Edited by Filipenko
Link to comment
Ahem, recimo, Appleova odluka da zameni Google sa svojim mapiranjima jer je kupio nekoliko kompanija koje se bave mapiranjem (hm, zar tako nije radio zli Microsoft...?)
Apple je odavno shvatio da se ne moze slepati na Google Maps, zbog toga je pre par godina krenuo u razvoj svog sistema.Ne znam (a ne znam da li van ove dve firme iko zna) kakav je dil bio u pitanju, ali ocigledno je u celoj prici google bio na gubitku (isto kao sa apple youtube aplikacijom). Ocigledno je da apple-ove mape jos nisu spremne (za Beograd recimo nema uopste ulica, mada su s druge strane satelitski snimci bolje podeseni nego kod google-a). Apsolutno nema nikakve logike da je apple u ovom trenutku raskinuo saradnju.
Link to comment

Uopšte ne razumem o čemu pričaš, tj. kako nema logike da je Apple raskinuo saradnju. Podseća me na "nema logike da neko hoće raspad Jugoslavije". Pa raskinuo ju je. U sukobu je sa Google-om i ne želi da koristi njihove servise gde god to može, šta tu nije jasno? Bore se protiv Androida, bore se protiv Chrome-a, bore se protiv Google pretrage, bore se protiv Google mapa, bore se protiv YouTube-a...vide valjda u njima konkurenta, šta li. A logiku ne treba uvek tražiti, ne bazira se ceo svet na logici.

Link to comment

Apple je ocigledno zeleo da raskine saradnju. I saradnja je ocigledno raskinuta pre vremena (za Apple). Apple ne vode budale. Ostalo zakluci sam.

Edited by Aion
Link to comment

Možda je bila procena da taj nedostatak nije veliki problem i da neće uticati na prodaju tj profit. Koliko sam razumeo, mape su problematične za neke delove sveta, ne za sve...?A kako je zaočekivati ispravku, nije ni loš marketing o brizi o korisnicima...Mislim, vrlo moguće da lupam ali ima tu prostora za razne teorije :) edit: o

Edited by wall
Link to comment
Apple je ocigledno zeleo da raskine saradnju. I saradnja je ocigledno raskinuta pre vremena (za Apple). Apple ne vode budale. Ostalo zakluci sam.
Divan je niz. Dakle, ili može da se zaključi da je Google namerno išao na raskid saradnje jer rukovodioci Apple-a nisu budale da raskidaju saradnju pre vremena za Apple - što je u koliziji sa prvom rečenicom tvoje tvrdnje; ili da su rukovodioci Apple-a bahati, što je meni ovde najverovatnije, ako bismo uopšte sledili taj niz "pusti ti njih, znaju svi oni šta rade".Sve u svemu, demagogija. Poenta je da Apple svojom voljom/odlukom odbacuje trenutno kvalitetniji softver u korist inferiornog softvera (ne samo Mape, nego i YouTube i slično), iz nekog razloga koji nije javno saopšten. Što upućuje na to da Apple nema problem da čini stvari na štetu svojih korisnika, i njihovo iskustvo trpi. (sada bih ja valjda trebao da kažem "ostalo zaključi sam...")
Link to comment
Divan je niz. Dakle, ili može da se zaključi da je Google namerno išao na raskid saradnje jer rukovodioci Apple-a nisu budale da raskidaju saradnju pre vremena za Apple - što je u koliziji sa prvom rečenicom tvoje tvrdnje
Ma apsolutno nije bitno ko je raskinuo saradnju, ako ti to nesto znaci u zivotu, neka bude da je uradio Apple jer su njegovi rukovodioci bahate budale koji ne vode racuna o korisnicma i da ce stoga iphone 5 doziveti totalni fijasko. Eto, slazem se s tobom da je Smasung pravi najbolje telefone, ima nabolji odnos prema kupcima, da je sve izmislio u IT industriji, i sta god tvrdis. Zadovoljan?
Link to comment

Još samo da mi pokažeš gde sam ja to tvrdio i sve će biti OK.Kao što postoje ljudi koji se raspravljaju o Apple proizvodima a da nijedan u životu nisu videli, tako postoje i Apple fanovi koji misle da oni koji su indiferentni prema njima mrze Apple, te da smatraju da Apple proizvodi ništa ne valjaju, da je Android savršen i tako dalje. Dakle, raspravljaju se sa nekim svojim kvaziidealnim modelom Android korisnika koji rentuje. Čuj, "ako mi to nešto znači u životu" :D Značilo bi mi da dozvole još neki metod sinhronizacije sa mobilnim uređajima osim preko iTunesa, ako baš moraš da znaš. "Pa ti zaključi sam" šta ja koristim...

Edited by Filipenko
Link to comment

Prvo ja nisam apple fan, ako sam u it-u neciji fan, onda je to microsoft. Da je microsoft proizvodio racunare i da google za svoje razvojne alate ima takvu podrsku za windows kakvu ima za mac verovatno se nikad ne bih opredelio za apple racunare. I sad prva investicija koju planram u IT ce mi biti Windows 8, a mozda i ulazak u neki MS partnerski program ili pretplata na MSDN. Sledeci uredjaj koji cu kupiti ce biti neki dobar Windows 8 tablet (sigurno nece beti Samsung).Sto se mobilnih tice, malo mi znace u zivotu. iPhone mi sasvim lepo radi posao, mada mislim da bi mi isto tako lepo radio i HTC One X ili ova nova Nokija 920.Ovo za iTunes mi nije najjasnije. Ko ne dozvoljava kome sinhronizaciju preko cega god hoce. Ja preko iTunes sinhronizujem samo muziku (na telefonu, ranije na iPod-u) i deo knjiga (na iPad-u) - od vise desetina aplikacija koje koristim za dve koristim iTunes za sinhronizaciju. I backupe radim preko iTunes. Daleko vise koristim iCloud, Dropbox i WebDAV na lokalnoj mrezi.

Link to comment
Poenta je da Apple svojom voljom/odlukom odbacuje trenutno kvalitetniji softver u korist inferiornog softvera (ne samo Mape, nego i YouTube i slično), iz nekog razloga koji nije javno saopšten.
Sta fali [novoj] YouTube aplikaciji?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...