Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Policija sprečila zakazanu tuču između Appleovaca i fanova Samsunga

BEOGRAD, 13. septembar 2012, (Njuz) – Policija je danas uspela da spreči unapred zakazanu tuču Appleovaca i obožavalaca Samsunga, koja je trebalo da se desi na parkingu šoping centra ‘Ušće’, a informacije o tuči ‘procurele’ su iz redova Appleovaca. Kako Njuz saznaje od izvora u policiji, na parkingu se u 13 časova okupilo oko 50 Samsungovaca i 30 Appleovaca. Mnogi od njih su bili naoružani motkama, bokserima, ali i starim ‘Nokijama’ 3310, koje se u pomenutim huliganskim krugovima smatraju jednim od najubojitijih oružja.- Kada smo stigli, začuli smo psovke i dobacivanja poput ‘Pi**o, kome si ti rek’o da ima slab procesor?’ i ‘Keva ti ima malu memoriju, majmune!’. Atmosfera je bila na granici inicidenta i može se reći da smo intervenisali u poslednjem trenutku – kaže policijski izvor za Njuz.Tuču je, kako saznajemo, policiji prijavila frakcija Appleovaca koji poštuju iPhone 4, a u tuči je trebalo da učestvuju obožavaoci juče promovisanog iPhone 5. Ove dve frakcije unutar Appleovaca formirale su se još pre nekoliko meseci, kada su objavljeni prvi nezvanični podaci o novom modelu iPhonea, a karakteristično je da je reč o dve najsurovije huliganske grupe među domaćim štreberima.Appleovci su izazvali Samsungovce na tuču na jednom internet forumu, gde se vodila žestoka rasprava o tome ko je kome ukrao patente. Rasprava, kako saznajemo, nije mogla biti rešena verbalno, pa je zakazana tuča.Izgrednici su privedeni, a kako Njuz saznaje, osim pomenutog oružja, oduzeta su i tri svetleća mača. Uhapšeni će biti privedeni na saslušanje, posle čega će im biti određen pritvor kako ne bi uticali na svedoke.Ovo inače nije prva zakazana tuča ovog tipa. Policija je, da podsetimo, pre nekoliko meseci uspela takođe da spreči još jednu tuču, koju su zakazali fanovi Windowsa i iOS-a, Apple operativnog sistema. Policija je tom prilikom oduzela preko 70 Huawei tableta i mobilnih telefona koji je trebalo da posluže izgrednicima kao oružje u tuči.

Nenad Milosavljević

Link to comment
U3Jjw.jpg
Hm... koliki je procenat današnjih kupaca Samsung smartphona koji su imali Samsung telefon pre par godina? Ne mogu čak ni da se setim nekog njihovog smartphona pre Galaxy serije. S druge strane među kupcima iphone 5 sigurno da ima popriličan broj vlasnika prethodnih verzija :)
Link to comment

Lepo piše "between proprietary charging adapters". Danas toga nema, svi smartfoni se pune preko USB kablića, preko koga ide i sinhronizacija. Niko i nije kupovao Samsung telefone pre 5, 8 ili 10 godina, između ostalog, i zbog toga.

Link to comment

znam da je offtopic, ali meni je potpuno jasno da ima ljudi koji vise vole Android o OSX-a (veca otvorenost, neregularna podrska appsore-u kod nas, a i user interface je stvar ukusa). Medjutim nije mi jasno zasto toliko ljudi izmedju HTC-a i Samsunga bira Samsung.

Link to comment

Zato što imaju više poverenja u brend. Ideš Beogradom oko praznične sezone - svuda Samsung bilbordi, uđeš u tržni centar - sav oblepljen Samsungom, prolaziš hodnicima tržnog centra - na sve strane Samsung promoteri, nude da probaš uređaje, aparate. Odeš u prodavnicu tehnike (ComTrade Shop, Tehnomanija...) - svuda Samsung police sa drastično jasnim i uočljivim vizuelnim identitetom, Samsung korneri, Samsung ovo, Samsung ono. HTC to ne može da isprati. U Srbiji Samsung zapošljava ~60 ljudi, HTC dvoje ili troje, o marketinškim fondovima da ne govorimo. Plus, telefoni su zaista odlični. Samsung je napravio silan posao.

Link to comment

To uglavnom nema veze sa kvalitetom, makar ne u Srbiji. Stvar je laka, imaš tri načina da unapređuješ prodaju - distributivni kanal, zatim mediji, i konačno pospešivanje prodaje, tj. tih milion zilion marketinških fora za koje Samsung ima obilato novca, a HTC nema. Plus imaš faktor konvergencije, gde Samsung svojim brendom i prisustvom na milion tržišta, od usisivača i veš mašina do televizora izgleda kao neko ko je vrlo pouzdan.A to oko kvaliteta...tjah, meni je recimo najbitnija stvar na telefonu ekran (ne veličina, već kvalitet ekrana), a HTC je tu ostao negde u 2008. godini. Imaju oni i dalje vrlo dobrih i zanimljivih modela, ali na ovoj razini i obimu prodaje, cela priča nema toliko više veze sa samim kvalitetom konkretnog proizvoda, koliko sa distributivnim kanalima, marketingom, kešom, relacijama sa operaterima.

Link to comment

Hm... nije samo to; ja sam se ozbiljno bio nameračio na neki HTC android ove godine, ali početno pretraživanje po internetu me je jednostavno obeshrabrilo. Npr:

Hardware Fault Found in the HTC One X Causes Bad Signal
HTC One X to be redesigned as HTC apologises for Wi-Fi issue
Potential design flaw on the HTC One S, HTC aware of the issue
HTC responds to One S 'chipping' issue, promises fix
Ovo su samo neki od naslova; ne tvrdim da je Samsung idealan, ali ovakvih naslova ima jako mnogo, a u pitanju su svi top modeli HTC-a. Plus za One S je neophodno dešifrovati kodove na kutiji da bi skontao da li ćeš ubosti bolji i noviji procesor ili slabiji i stariji - postoji dve verzije telefona, a većinom su naši provajderi dobijali slabiju.Da su jeftini pa i da rizikujem malo, ali apsolutno ne dolazi u obzir da dam 400 ili 500 evra za telefon i zatim razmišljam da li ću imati signal, da li će mi se ljuštiti kućište i slično, tako da sam digao ruke.
Link to comment

Meni je upravo, zbog fotografije, displej najvazniji. I zato, dok ne sredi drjavere za displej mene, a sumnjam i bilo kog ljubitelja fotografije, nece videti. Tacno je da amoled ima ubedljivo najsiri gamut, ali ga samsung uzasno koristi. Mislim da temperaturu bele tacke drzi na oko 8000K. Jos gore je sto pri prikazu fotografija i fimlmova ne redukuje kolor prostor na sRGB.

Link to comment

Ne kapiram toliku frku oko promene adaptera na iPhonu, jbt telefon kosta 600e i sad ce nekom da bude problem da dokupi taj adapter za par desetina evra. Zna se ko je apple-ova klijentela, sumnjam da ce neko uci u problem sa finansijama zbog ovog "hira" kompanije <_<

Link to comment
Ne kapiram toliku frku oko promene adaptera na iPhonu, jbt telefon kosta 600e i sad ce nekom da bude problem da dokupi taj adapter za par desetina evra. Zna se ko je apple-ova klijentela, sumnjam da ce neko uci u problem sa finansijama zbog ovog "hira" kompanije <_<
Iskustvo nas uči da najveće zamerke na bilo koji proizvod uvek imaju oni koji niti su ciljna grupa, niti bi ga ikad razmatrali za kupovinu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...