Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Mislim da tema uopste nije tema. Ne smem ni da zamislim u kakvim se uslovima stancaju razne druge stvari: patike, sportska garderoba, klima uredjaji i sta ti ja znam... Trolujem...
Meni se place kad pomislim na sve to. Jebem ti siromastvo..
Trolujemo, ali Foxconn je samo vrh ledenog brega. Bar ne zaposljava decu. Ironija je da se to desava u zemlji u kojoj komunisticka partija vlada vise od 50 godina.
:isuse: :isuse: :isuse::fantom:
Link to comment

mislim da sam vec pisao na tu temu. uvek se moze naci nekoliko slucajeva u ovolikoj zemlji, ali generalno najnizi sloj je pre gladovao, a sada imaju takve plate i uslove zivota da sama kina izbacuje proizvodnju po jugoistocnoj aziji i u severnu koreju.

Link to comment

Verovatno je ista priča u npr. Adidasovoj fabrici u Vijetnamu, gde za 50 centi dnevno malene dečije ručice šiju lopte koje će šutat Mesi i Ronaldo, koji u jednom danu zarade više nego svi radnici te fabrike za par meseci.

Link to comment

ne znam za adidas. znam za 150-170 fabrika na kojima sam bio u kini i za srednju platu koja je za to vreme skocila sa 100 na 350-450 dolara. a decica idu u skolu i najcesce zive u zgradama na teritoriji ili blizu pogona. zgrade su izgradjene za smestaj radnika i njihovi porodica. postoji znacajan broj migration workers iz siromasnijih provincija, koji ostavljaju dete roditeljima i rade u razvijenijim provincijama.

Link to comment
Trolujemo, ali Foxconn je samo vrh ledenog brega. Bar ne zaposljava decu. Ironija je da se to desava u zemlji u kojoj komunisticka partija vlada vise od 50 godina.
Dok su fabrike na Tajlandu, recimo, značajno drugačije, jer je tamo demokratska vlada više od 50 godina...Kao što neko reče, to pre svega ima veze sa siromaštvom.
Link to comment
:isuse: :isuse: :isuse::fantom:
Ne znam sta je pogresno.Ne prija mi kada saznam da ima fabrika gde se radnici zverski izrabljuju.Naravno, super sto je tako sto ti kazes...Edit: Moze moderacija da ovo baci negde, totalno smo zastranili. Edited by wall
Link to comment

sekta™ veca od sajentologa

Apple said Monday that it received more than two million orders for its new iPhone 5 in 24 hours, and that many deliveries would be pushed back into October because of strong demand. "iPhone 5 pre-orders have shattered the previous record held by iPhone 4S and the customer response to iPhone 5 has been phenomenal," said Philip Schiller, Apple's senior vice president of worldwide marketing. Apple unveiled the new version of its iconic smartphone last Wednesday and opened up pre-orders on Friday. The first customers in the United States and several other countries are expected to get the device September 21, but Apple said some would have to wait. "Demand for iPhone 5 exceeds the initial supply and while the majority of pre-orders will be delivered to customers on September 21, many are scheduled to be delivered in October," an Apple statement said.
Link to comment
Razocarenje, sto se moze videti i po akcijama Apple-a na berzi. Akcije potonule posle objavljivnja, kasnije se nesto digle ali ovo je trebao da bude bum.
Da ne bi vise strahovali za appleovu sudbinu:http://finance.yahoo.com/echarts?s=AAPL+Interactive#symbol=aapl;range=5d;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;
Link to comment
Takođe, šta sad trebaju da rade oni koji hoće novi telefon kao iPhone 5 (za koji je valjda jasno da je daleko superiorniji i kvalitetniji od iPhone 4S, i u Apple-u kažu da donosi revoluciju) sa 10+ dodataka koje su kupili? Ima tu zilion stvari, zvučnici, dodaci, budilnici, foto vieweri, konektori za kola, za punjenje...Zamisli one ljude koji recimo imaju ugrađeni dock za iPhone u kolima koji se nije menjao godinama, a koji sada postaje skroz neupotrebljiv.Osim toga, imaš i one koji preskaču poneku generaciju proizvoda, pa kupe svaku drugu ili treću. Neko je možda baš čekao iPhone 5 da pređe sa iPhone 3GS...
Ko ih jebe. Neka kupe ponovo. Uostalom, ne mislim da je vecini vlasnika iPhonea to problem, jer su sve to ionako vec znali kada su kupovali.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...