Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Mislim da treba biti slep ili potpuno neobavesten pa ne videti da Samsung strateski kopira Apple i to ne samo dizaj uredjaja, nego i njihovo pakovanje, graficko resenje prirucnika, enterijer prodavnica... I to je potpuno legitimna strategija. To sto nije uvek legalna, problem je loseg prava zastite intelektualne svojine u nekim zemljama (pre svega SAD). Ovo ozbiljno mislim. Pri tome, velikoj velicini korisnika originalnost i kreativnost apsolutno nista ne znaci. Mnogima potpuno nebitne stvari (megabajti, gigaherci) mnogo vise znaci. (Jedan moj prijatelj je bio zapanjen kada sam mu na jednostavnom testu rotacije telefona dok ide video, pokazao da su megaherci procesora los indikator brzine telefona.)Ono sto je Samsungov veliki problem, koji ga sprecava da svoj udeo na trzistu pretvori u profit (na nacin na koji Apple radi) je nedostatak hrabrosti da stane iza svojih resenja (originalnih ili ne svejedno). Apple ima jedan, jedini aktuelni model telefona (u par varijanit - boja, kapacitet, mreza), a jeftiniji modeli su zapravo i vise godina stari.

Link to comment
Da. Masovne migracije su moguce samo ako isporuce nesto 'wow'. Ne znam sta je to, posto kao i ostali duduci ne znam sta mi je na telefonu toliko neophodno dok mi ne pokazu sta moze. Onda tek shvatim kako ne mogu da zivim bez toga.Evo npr ta Retina. Kao bistar potok. Kad pogledam u Samsungov telefon ili Blekberi imam osecaj kao da je u pitanju neki plastikanerski ekran preko papira na kome pisu slova i imaju slike.A ima i jos jedna stvar koja ide u korist Eplu, a to je da ko je do sada imao Ajfon, sa velikom verovatnocom ima i Ajped ili cak i Mek(buk), pa se koristi ekonomijama obima tako sto jednom placeni sadrzaj koristi na vise uredjaja.Windows Phone 8 treba da odrzi svoju punu prezentaciju krajem oktobra, HTC uskoro prezentuje svoj novi fon i tu ce malo da procuri nesto o WP8. Bas ce me zanimati dinamika prodaje u tom periodu. Da li ce ljudi odloziti do pojavljivanja WP8 ili ne..
Ma Windows Phone 8 ne može da uspe zato što mora da ponudi nešto radikalno bolje ili novije što drugi ne nude da bi privoleo Android ili iOS korisnike da pređu na njega. A da ne spominjem Microsoftove gluposti, poput one da neće biti Windows Phone 8 OS apdejta za postojeće telefone.Za ekran si lupila najstrašnije. Najbolji ekrani na svetu što se tiče prikaza boja i prikaza uopšte su Samsungovi Super AMOLED ekrani (koriste se i u drugim telefonima, ne samo u Samsungovim). Retina ekran je samo ekran određene rezolucije na određenoj dijagonali gde oko navodno ne vidi pikselizaciju (sitne tačkice na ekranima) čak i pri laboratorijskim uslovima. Dakle, na 4" to je ta 600x1130 rezolucija pri 20 cm udaljenosti, na 10 inča je 2800x1500 sa 35 cm udaljenosti i štatijaznam (da, cifre sam naveo otprilike, ko će sada da proverava da li sam omašio za 6 piksela ili 2 cm).Opet, imaš drugu stranu priče gde ako je video recimo HD (1280 x 720) to MORA da se reskalira na iPhone-u da bi išlo u 11XX x 6X0. Isto tako, ako je rezolucija veća (npr. 1280 x 720 na Samsungovom telefonu), to zapravo znači da pikselizaciju nećeš videti i pri manjoj udaljenosti od onih 20 cm koju propagira Apple kao idealnu, što zapravo znači da je ekran bolji po tom parametru. A na većoj daljini od te idealne pikselizaciju nećeš videti nikako. Nikakav to nije poseban ukazatelj kvaliteta ekrana. Izgleda da i ti potpadaš pod ove što kada im daju iPhone 4S a kažu da je iPhone 5 pričaju kako je fenomenalan, dosta brži, lakši...sugestija je čudo :)A za to da se jednom plaćeni sadržaj koristi na više uređaja čestitao bih Apple-u što je smislio nešto što postoji još od 1993. godine...Jedino što u njegovom slučaju više dolazi do izražaja, jer nema puno kompanija koje prave i telefone i pc računare i tablete i sl. Ali, korišćenje jednom plaćenog sadržaja na više uzastopnih računara imaš otkad postoje računari, a takođe, važi i za Android uređaje koje imaš (npr. telefon i tablet), barem koliko je meni poznato i koliko sam probao (nisam se ubio od plaćanja Android aplikacija). Opet, aplikacije za iPhone nisu isto što i aplikacije za Mac, pa i tu malo nestaje unificiranost platformi. Možda se to niveliše kada Mac-ovi budu imali ekrane osetljive na dodir. MS će moći da uradi nešto na tome sa Windowsom 8 - naravno, oni to neće uraditi, jer su takva firma, ali će imati pretpostavke sa OS-om koji je pravljen za kontrolu dodirom.
Ne razumem. Svi proizvođači su vremenom menjali konektore. Ko hoće da i dalje koristi gedžet sa starim konektorom nek nastavi da koristi telefone sa tim konektorom. Nije kao da su nestali sa planete.
Da, samo nisu svi proizvođači promovisali desetine i stotine dodataka pod parolom "it just works and you need it" sa pričama kako je to veoma kul, pa onda prekinuli sa upotrebom konektora na koji se ti uređaji oslanjaju. Takođe, šta sad trebaju da rade oni koji hoće novi telefon kao iPhone 5 (za koji je valjda jasno da je daleko superiorniji i kvalitetniji od iPhone 4S, i u Apple-u kažu da donosi revoluciju) sa 10+ dodataka koje su kupili? Ima tu zilion stvari, zvučnici, dodaci, budilnici, foto vieweri, konektori za kola, za punjenje...Zamisli one ljude koji recimo imaju ugrađeni dock za iPhone u kolima koji se nije menjao godinama, a koji sada postaje skroz neupotrebljiv.Osim toga, imaš i one koji preskaču poneku generaciju proizvoda, pa kupe svaku drugu ili treću. Neko je možda baš čekao iPhone 5 da pređe sa iPhone 3GS... Edited by Filipenko
Link to comment

ja mesecno pravim racune od 150 evra i ima da idem u sfr i da kazem da i meni daju za 100 jura recimo, pa nek mi produze ugovor. nisam, filipe, lupila. najlepsi je ekran na ajfonu.

Link to comment

Opa, vidim da će se moći kupiti i konvertor za novi konektor. It just works. Ali dobro, makar nešto.

nisam, filipe, lupila. najlepsi je ekran na ajfonu.
Dobro...™
Možda on misli na sliku, a ti na ekran...
Ili na staklo iznad ekrana... Edited by Filipenko
Link to comment
Major customersMajor customers of Foxconn currently include:

Link to comment

Dig je donekle u pravu. Samo donekle, budući da se za posebne mušterije tamo u tim gigantskim kompleksima otvaraju posebne fabrike i da nije neuobičajeno da drugačiji uslovi rada važe u fabrici koja pravi Apple i koja pravi npr. Toshiba proizvode. Kod jednih ima stresa i primoravanja da bi se ispoštovali rokovi, kod drugih ne u tolikoj meri. U krajnjoj liniji, nije isto u smislu posledica po imidž, lupam, kada Samsung angažuje Foxconn da pravi 2% nekih komponenti umesto da ih pravi u svojim fabrikama, i kada Apple pravi 100% svojih telefona tamo.Ali to je već prežvakana tema. Niko ne tera Kineze oružjem da rade u tim fabrikama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...