Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Razocarenje, sto se moze videti i po akcijama Apple-a na berzi. Akcije potonule posle objavljivnja, kasnije se nesto digle ali ovo je trebao da bude bum.Pocinju da zaostaju. Nokia je prosle nedelje prikazala Lumia 920 i mnogi se slazu da je bolji proizvod. Plus Samsug.Primera radi, nemaju near field communications (NFC) sto je vec standard u Samsung i Nokia telefonima.Postoji opasnost za Apple da im se desi ono sto su oni uradili Blackberry-u pre par godina.Neki od komentara:
Akcije Apple-a uvek padnu posle ovakvih konferencija.Nije isti kao predhodni, a da li je lepsi ne znam dok ga ne vidim uzivo. Na fotografijama ne deluje tako.
što jes jes, stvarno izgleda strava. i praktičnije je što je tanji i izdužen.ne znam sad, tehničke usporedbe sa konkurencijom, šta će koja reći... to će ionako vreme pokazati.
Meni se svidja sto je tanji, ali ne sto je i izduzeniji.
Štos tiče dizajna, meni je tu najveći plus kućište od metala. Tabele sa karakteristikama i skraćenicama mi ništa ne znače, ne razumem se jednostavno u taj tehnički deo. Ono što je meni bitno dobilo je super potvrdu danas, objavnom da iOS 6 ide i na 3GS, telefon iz 2009. - iPhone i dalje daje sasvim solidan hardver i odličan softver koji apdejtuje mnogo, mnogo duže od bilo kog drugog proizvođača mobilnih. Meni više no dovoljno. I da, smrt iTunesu.
Šta znam sigurno je sjajna stvarčica ali da pogledaš npr. HTC One S? Prelepo urađen, meni je dupe zinulo za veći ekran pa sam uzeo X, sad mi malo žao.. Izvinjavam se na upadanju u temu, sigurno je odličan ali mi malo mali ekran, nekako sam se sa HD2 navikao na malo veći
Nece raditi bas sve na 4-ci :(
  1. Flyover and turn-by-turn navigation are available only on iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2 or later, and iPod touch (5th generation). Cellular data charges may apply.
  2. Siri is available on iPhone 4S, iPhone 5, iPad (3rd generation), and iPod touch (5th generation) and requires Internet access. Cellular data charges may apply.
  3. FaceTime video calling requires a FaceTime-enabled device for the caller and recipient and a Wi-Fi connection. FaceTime over a cellular network requires iPhone 4S, iPhone 5, or iPad (3rd generation) with cellular data capability. Availability over a cellular network depends on carrier policies; data charges may apply.
  4. Offline Reading List is available on iPhone 4 or later and iPad 2 or later.
  5. Made for iPhone hearing aids require iPhone 4S or iPhone 5.
  6. Panorama is available on iPhone 4S, iPhone 5, and iPod touch (5th generation).

tj.525f3f031eb58deac204b06ebce69384_1347480294.jpg

tumblr_ma91z06rKt1qf8rjmo1_1280.jpg:D
Link to comment

Ne znam, sva ta očekivanja (i posledična razočaranja) je mogao imati samo gluvonemoslepi Apple disciple koji je očekivao Božje sokoćalo iz 23. ipo veka a ne jednostavno dobar smartfon. Ono, 99% stvari o novom ajfonu je bilo poznato još pre par meseci, izgled, veličina ekrana, LTE, iOS 6, te mi nije jasno čemu sad razočaranja i šokovi... O procesoru se jedino još ne zna ništa sem da se zove A6 i da je znatno brži od procesora koji je u četvorci i novom ajpedu (bar tako vele ovi iz Apple). Ja bih lično rado žrtvovao ovo smanjenje debljine telefona za veću bateriju, ali bože moj.

Link to comment

Čemu čuđnja, to je potpuno isti obrazac koji važi pri svakom izlasku novog (a i prvog) ajfona. Prvo IT Kuriri i Presovi pumpaju ludilo predviđanja i sumanute prognoze, onda kad izađe bude ispumpavanje "zjuuuuuu, pa ovo nije ništa specijalno", i onda dalje sve ide svojim tokom™.

Link to comment

Jedino što ovaj put IT Kuriri i Presovi nisu previše halucinirali jer su očito imali pouzdane izvore, zato mi je i nejasno odakle ljudima takva očekivanja. Od svega predviđanog se 95% stvari ispostavilo kao tačno, jedino nedostaju nekakav čitač otiska prsta za otključavanje telefona i NFC čip za plaćanje.

Link to comment

ствар је у томе што је епл углавном избацивао нешто ново, непостојеће на тржишту или бар непопуларно код корисника, и то би изазивало "морам да купим то" ефекат, типа ретина екран на новом ајпедуније ствар само што се мање више знало шта ће ајфон 5 донети, већ у томе што је све ново што су представили већ постоји код нокије, самсунга итд. мада треба имати у виду и да епл нема више предност на тржишту коју је имао раније (са избацивањем ајфона или ајпеда, када нико други није имао нешто тог типа) и да их је конкуренција стигла, сви праве смартфоне и сви праве таблете, па се тако рецимо и нфц или лте појави на неком андроиду пре него на ајфону

Link to comment
kazite vi meni, hoce windows phone 8 da ocisti pod ajfonom?
Ne verujem da će biti bilo kakvog čišćenja poda bilo kime u skorijij budućnosti. Prosto ćemo imati tri različite platforme koje nude slične mogućnosti korisnicima. Dodatno, teško su mi zamislive masovne migracije korisnika ajfona na novu platformu, jednostavno su godinama kupovali muziku i aplikacije koje jednim klikom u iTunesu mogu preseliti samo na drugi Apple telefon (zajedno sa kontaktima, slikama, blabla), a cenim da ima dosta ljudi sa par stotina dolara investiranim u to koji se ne bi tek tako rešili svega toga plaćenog zbog većeg ekrana, bržeg procesora, čega već drugog.
Link to comment

Da. Masovne migracije su moguce samo ako isporuce nesto 'wow'. Ne znam sta je to, posto kao i ostali duduci ne znam sta mi je na telefonu toliko neophodno dok mi ne pokazu sta moze. Onda tek shvatim kako ne mogu da zivim bez toga.Evo npr ta Retina. Kao bistar potok. Kad pogledam u Samsungov telefon ili Blekberi imam osecaj kao da je u pitanju neki plastikanerski ekran preko papira na kome pisu slova i imaju slike. A ima i jos jedna stvar koja ide u korist Eplu, a to je da ko je do sada imao Ajfon, sa velikom verovatnocom ima i Ajped ili cak i Mek(buk), pa se koristi ekonomijama obima tako sto jednom placeni sadrzaj koristi na vise uredjaja. Windows Phone 8 treba da odrzi svoju punu prezentaciju krajem oktobra, HTC uskoro prezentuje svoj novi fon i tu ce malo da procuri nesto o WP8. Bas ce me zanimati dinamika prodaje u tom periodu. Da li ce ljudi odloziti do pojavljivanja WP8 ili ne..

Link to comment
ствар је у томе што је епл углавном избацивао нешто ново, непостојеће на тржишту или бар непопуларно код корисника, и то би изазивало "морам да купим то" ефекат, типа ретина екран на новом ајпедуније ствар само што се мање више знало шта ће ајфон 5 донети, већ у томе што је све ново што су представили већ постоји код нокије, самсунга итд. мада треба имати у виду и да епл нема више предност на тржишту коју је имао раније (са избацивањем ајфона или ајпеда, када нико други није имао нешто тог типа) и да их је конкуренција стигла, сви праве смартфоне и сви праве таблете, па се тако рецимо и нфц или лте појави на неком андроиду пре него на ајфону
Apple jako retko izbacuje (u smislu lansira nesto novo) na trziste. Apple mnogo cesce izbacuje suvisne features iz proizvoda koji godinama postoje kod konkurencije i sve to prati odlicnim marketngom. iPhone je najbolji primer za to. U eri smartphonea napravili su telefon koji je:- nije imao tastaturu- nije imao precizno crtanje po ekranu (stilusom), te nije imao ni prepoznavanje rukopisa- nije mogao da se programira ni na koji nacin, osim preko HTML5 sa jako velikim ogranicenjima (nikakav pristup funkcijama telefona i hardeveru)- nije imao pristup MS Exchange-u- nije imao nikakve igrice (planirano da se radi preko HTML5)Zapravo iPhone nije po tadasnjim (a ni po sadasnjim kriterijumima) uopste bio smartphone. To je tek postao u verzioji iOS 2.0.Jos drasticnije izbacivanje (u smislu eliminisanja) uradjeno je na iPad-u. Pogledajte tablete pre njega. Trebala je ludacka hrabrost i vera u svoj koncept, pa izbaciti racunar sa osakacenim operativnim sistemom pravljenim za telefone.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...