Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Takodje nije ocrnjen i upljuvan kao neki izdajnik itsl, nego svi iole krshten iljudi znaju da je stradao jer se borio za ispravne principe.

Link to comment
41 minutes ago, Ivo Petović said:

A i ako je gest dnevno-političke borbe (što verovatno jeste), to ipak znači da neka vrsta pritiska i dalje radi. Treba znati i prepoznati pobede, ma kako malo bile.

 

 

 

Mislim da pratim uglavnom sve relevantne izvore vezano za njega i imam utisak da su ga oslobodili sada, kada je pritisak bio najmanji. Čak je i Diem25 proredio insistiranje na njemu. 

 

Ne vidim nijedan drugi motiv nagodbe, osim hendlovanja Trampove najave da će da ga pomiluje i zato sve ovo ostavlja utisak pirove pobede i teško je radovati joj se (ako izuzmemo komponentu saosećanja sa izmučenim ljudskim bićem).

Edited by kralj
  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, kralj said:

Ne vidim nijedan drugi motiv nagodbe, osim hendlovanja Trampove najave da će da ga pomiluje

 

Imao je 4 godine da ga pomiluje.

 

Link to comment
32 minutes ago, ObiW said:

 

Imao je 4 godine da ga pomiluje.

 

 

Stvarno mi ne pada na pamet da, što se ovoga tiče zauzimam stranu. Napisao sam već da je bruka kao takva. I jednih i drugih. Kao što je Tramp imao 4 godine, tako su imali i ovi, al su eto ekspresno reagovali tek kad je Tramp pre 20 dana nagovestio pomilovanje.

  • +1 2
Link to comment

Iz objave Vikiliksa:

 

Quote

a long period of negotiations with the US Department of Justice

Link to comment

Ma nema veze Tramp, kad bi reagovali na sve što on najavljuje, ko zna gde bi nas to odvelo (verovatno na neko mnogo dobro mesto)

 

Ali jeste dnevno-politički tj probaju da vrate deo ljudi koji je pobegao od njih zbog Gaze. Sumnjam da će im uspeti.

 

Link to comment

Dobio je deal da prizna krivicu po jednoj tacki optuznice u zamenu za time served, to je cela prica

Link to comment
20 minutes ago, 3opge said:

Btw optuznicu protiv Asanza je podigao trump a ne obama

 

Nije Tramp licno. Tramp ga je cak hvalio kada je Wikiliks objavio e-mejlove Klinton skandala, tako da je tuzilastvo krenulo zbog toga (tuzilastvo je bilo vecinski demokratske partije cini mi se...)

 

Obama je posle sedam godina zatvora aminovao Meninga koji je bio osudjen na 35...

 

A Tramp je u zadnjim izjavama tokom kampanje rekao da ce aminovati Asanza ako postane predsednik....

 

Bilo kako bilo, najbitnije da je na slobodi, i ostane ziv....

Link to comment
2 hours ago, 3opge said:

Btw optuznicu protiv Asanza je podigao trump a ne obama

u doba obamine administracije su gledali kako da mu naprave optuznicu i jedino sto ih je sprecavalo/usporavalo je da nisu hteli da optuze i sve US izdavacke kuce koje su podelile sadrzaj sa wikiliksa, sto je potrajalo do trampove administracije.

a dok su radili na optuznici, vec 2010te su aktivno pritiskali svoje saveznike po svetu da oni kriminalno gone asanza. 

(izvor: snowdenow leak)

 

sto se kaze - mace male mile na braniku demokratije i slobode govora :heart:

  • +1 5
Link to comment
×
×
  • Create New...