Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

2 minutes ago, mustang said:

 

da te malo informisemO aaaaaa

 

https://www.aclu.org/blog/free-speech/employee-speech-and-whistleblowers/chelsea-manning-case-timeline

 

da skratim...

March 2012 — The United Nations Special Rapporteur on Torture Juan Mendez formally rules that the U.S. government’s treatment of Chelsea was cruel, inhuman, and degrading. The Pentagon refuses to allow Mendez to meet with Chelsea.

 

 

 

 

Znam da je za tebe to previse komplikovano ali ako kliknes na rules dobijas jos informacija gde bukvalno kazu ono sto sam ja gore napisao.

Link to comment
15 hours ago, Eraserhead said:

To naravno da nema veze s mozgom. Obama je executive orderom zabranio mucenje 2009 i ubaceno je u National Defense Authorization Act koji zabranjuje tehnike koje nisu zvanicno u pravilniku 2015.

 

E sad imamo Trampa koji je dobio podrsku maloumnika sirom sveta od rusije preko Srbije PPPa do Amerike. Coveka koji smatra da su i porodice terorista legitimne mete. Tako da sad uzivajte.

 i jel zatvorio? i da li mislis da je uspeo sa potprisom da zabranjuje odredjenje tehnike ujedno spreci? 

Link to comment
On 1/27/2018 at 4:23 PM, Eraserhead said:

 

Opet ne znas. Celzi nije bio mucen u smislu u kom su bili muceni osumnjiceni za terorizam, ali se njegov tretman smatra nedopustivim jer je proveo godinu dana u samici. Na kraju ga je upravo Obama i pomilovao. Treba podsetiti da mnoga GOPna i Trampovi puleni to nazvali izdajom.

Iz potrebe da odgovoriš Tičeru na očigledna preterivanja i retoriku koja više pristaje Dinesh D Souzi, sam minimizuješ odgovornost Obame za celokupan tretman Meninga.

 

To "smatra nedopustivim" može samo da se posmatra u kontekstu međunarodnih akata o torturi. Pored toga, n je držan u pre trial detention tri godine, od čega jedno značajno vreme u solitary confinement. Izvršna grana vlasti kojom je rukovodio Obama je imala kontrolu nad takvim tretmanom.

 

 

Ovo za pre trial je zapravo poseban problem, imajući u vidu USAID aktivnosti širom sveta koje su usmerene ka tome da se ova mera ograniči samo na nužne slučajeve u ograničenom vremenskom periodu. Slično zaži i za prevenciju i borbu protiv torture. Sve vreme je zapravo Amerika zagovarala da se u drugim zemljama primenjuju mere koje je u Maningovom slučaju grubo pogazila. 

 

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

Iz potrebe da odgovoriš Tičeru na očigledna preterivanja i retoriku koja više pristaje Dinesh D Souzi, sam minimizuješ odgovornost Obame za celokupan tretman Meninga.

...

 

Ako pricamo o preterivanjima, onda je jedino veliko i kompletno suludo preterivanje da se Obama zigose kao najgori zlocinac pored zivog GW-ja ili sada Trampa. 

Cejni, GW i kompanija kao i sta vec radi/planira Tramp se ne mogu objetivno poredjivati sa Klintonom ili Obamom. 

No, to preterivanje ocigledno ne smeta tako da ja mislim da su razlozi za brigu oko Meninga ne neka ljudska prava ili slicno nego sasvim druge prirode - otvoreni racuni.

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

 

Ako pricamo o preterivanjima, onda je jedino veliko i kompletno suludo preterivanje da se Obama zigose kao najgori zlocinac pored zivog GW-ja ili sada Trampa. 

Cejni, GW i kompanija kao i sta vec radi/planira Tramp se ne mogu objetivno poredjivati sa Klintonom ili Obamom. 

No, to preterivanje ocigledno ne smeta tako da ja mislim da su razlozi za brigu oko Meninga ne neka ljudska prava ili slicno nego sasvim druge prirode - otvoreni racuni.

 

body count obame >>> body count trampa

kršenja ljudskih prava obamine adm >>> kršenja ljudskih prava trampovih klovnova

 

Link to comment
1 minute ago, pacey defender said:

8:1

 

naravno, ima vremena, evo tramp pojačao obamin zločinački program ubijanja dronovima, plus su demokrate masovno glasale za proširanje budžeta najamne vojske petrodolar armije, tako da ne očekujem manje od trampa do kraja 8. godine njegovog mandata

Link to comment

Obama - ukidanje mucenja i smanjenje broja zatvorenih u Gvantanamu.

 

Oko toga smo se sporili a ne oko toga da li je on apsolutno dobro. Sve da neko od nas sa foruma postane predsednik amerike (ili Rusije) ne bi bili apsolutno dobro. Samo treba biti realan

 

Eto npr Celzi Mening. Obama se o nju ogresio ali je na kraju ucinio dobru stvar. Bush i Tramp je smatraju izdajnikom a da je to uradila u rusiji ratni zlocinac iz kremlja bi je otrovao polonijumom

Edited by Eraserhead
Link to comment
5 hours ago, pacey defender said:

"očigledno ne smeta"... kome?

 

Pa teacheru, ocigledno.

 

5 hours ago, teacher said:

 

naravno, ima vremena, evo tramp pojačao obamin zločinački program ubijanja dronovima, plus su demokrate masovno glasale za proširanje budžeta najamne vojske petrodolar armije, tako da ne očekujem manje od trampa do kraja 8. godine njegovog mandata

 

Ako vec poredis, onda ne poredi 8 godina naspram jedne. Plus, Obami je sve ratove neko i ostavio. Ali, znamo vec - svejetoisto. Nista kontekst, nista hronologija. Obama jeste zlocinac (kao uostalom i svi drzavnici koji su ikada vodili ratove), ali daleko od ova dva druga.

 

3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Procitaj bar sto je tamo napisano. Ovde poredimo GWB, Obamu i Trampa a ne forumase i Obamu ili Trampa. Osim ako se ljudi ovde nisu toliko identifikovali sa nekim od ovih likova da ne vide vise razliku.

 

"Rhetoricians generally consider it to be a form of tu quoque, which means "you too" in Latin and involves charging your accuser"

 

Ne, ovde je nesto drugo po sredi - lazni absolutni moralizam.  

Link to comment
34 minutes ago, Anduril said:

 

Ako vec poredis, onda ne poredi 8 godina naspram jedne. Plus, Obami je sve ratove neko i ostavio. Ali, znamo vec - svejetoisto. Nista kontekst, nista hronologija. Obama jeste zlocinac (kao uostalom i svi drzavnici koji su ikada vodili ratove), ali daleko od ova dva druga.

 

 

nije mu sve ratove neko ostavio, već je on sam nastavio da vodi besmislene ratove, a bogami da promoviše i par novih ratova. takođe, uveo je koncept ubijanja civila preko dronova programom koji je on potpisao, ali ok. što kaže eras, bar je smanjio broj mučenja u guantanamu :lol: 

samo nastavite da mu polirate nobelovu nagradu.

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

Procitaj bar sto je tamo napisano. Ovde poredimo GWB, Obamu i Trampa a ne forumase i Obamu ili Trampa. Osim ako se ljudi ovde nisu toliko identifikovali sa nekim od ovih likova da ne vide vise razliku.

 

"Rhetoricians generally consider it to be a form of tu quoque, which means "you too" in Latin and involves charging your accuser"

 

Budalaština, kao da prvi put u životu nailaziš na fenomen političkih projekcija na sagovornike. Razmena teacher-obiW sa prošle strane ide:

- Obamin deep state is the WOAT.

- Pa bar nije kao deep state tvog Vučića!

- Pa bar Vučić nikog nije mučio i zatvarao, kao neki!

itd

Link to comment
1 hour ago, teacher said:

 

nije mu sve ratove neko ostavio, već je on sam nastavio da vodi besmislene ratove, a bogami da promoviše i par novih ratova. takođe, uveo je koncept ubijanja civila preko dronova programom koji je on potpisao, ali ok. što kaže eras, bar je smanjio broj mučenja u guantanamu :lol: 

samo nastavite da mu polirate nobelovu nagradu.

 

Pa ne vidim da je bas imao mnogo izbora. Ratove u Iraku i Avganistanu je nasledio i povlacenje bi dovelo do veceg haosa kao sto smo videli sa ISISom u Iraku. Sto se dodatnih ratova tice ne vidim da se tu bas nesto pokazao. Vise je reagovao na dogadjaje nego sto ih je izazivao. I to je reklo bi se u nekim slucajevima reagovao nedovoljno, kao npr u Siriji. To nereagovanje je dovelo do dugotrajnog rata i daleko veceg broja poginulih. Plus je dalo prostora raznim diktatorima poput Erdogana i Putina da se razmasu i naprave dodatni haos. Tako da izgleda sta god da uradi bice za nekoga kriv.

 

Na kraju je plan koji je Obamina administracija zacrtala doveo do oslobadjanja Mosula i Rake.

 

Za dronove cemo se sloziti. Na puno nivoa pogresna i kontraproduktivna strategija.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...