Jump to content

Nashi StreLci


LeBron

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    337

  • Feindouno

    313

  • John Coltrane

    175

  • MocaVukotic

    121

jel je cenjen perke tamo?vidim da postize dosta golova, da li su mozda najjaci klubovi mls-a zainteresovani za njega?ili tamo stvari funkcionisu po nekom drugom sistemu sto se tice transfera..

Link to comment

Perovic je dobar i cenjen. Igra drugacije nego u Zvezdi; kao ofanzivni centralni vezni (10-ka). Upravo igrac kakav nedostaje Zvezdi. NE Revolucija se vodi kao bolji klub, mada ove godine njihovi rezultati nisu dobri. MLS je drugacija sto se tice transfera iz kluba u klub nego u ostatku sveta. Perke nije spektakularan igrac, medjutim kreativan je i ubitacan iz prekida. Njegovi korneri su pola gola; odlicno izvodi slobodnjake; sutira iz trka; dobro uposljava saigrace. Buduci da nasa reprezentacija nema takvog igraca, mozda ne bi bilo lose da ga isprobaju. On je jos relativno mlad (26) i mogao bi da igra bar jos 4 godine a MLS liga je kvalitetnija od domace (srpske).

Edited by Dimitrije
Link to comment

Zna li se koliku on platu tamo ima? jer mislim da mu je bilo rano sa 25,26 godina da ode tamomada ako ga ova dobra forma dovede do povratka u evropu naredne sezone onda ok

Link to comment
Zna li se koliku on platu tamo ima? jer mislim da mu je bilo rano sa 25,26 godina da ode tamomada ako ga ova dobra forma dovede do povratka u evropu naredne sezone onda ok
Ne znam kolika mu je plata, to mene mnogo ne zanima pa se ne interesujem. Mislim da prosecna primanja igarca u MLS nisu velika ali da su varijacije od kluba do kluba velike. Negde sam procitao da su Njujork Red Bulls potrosio ok $16 miliona za plate igraca (ukljucujuci tu Anrijevu platu od $5 miliona) dok je San Hoze potrosio $2.5 miliona. U mnogome zavisi da li klub koristi opciju da dovede Designated Player (svetsku fudbalsku zvezdu) kao so su Bekam, Anri, Ljunberg, Blanko ili ne. Ovi kji imaju zvezde, daju im plate koje su prilicno velike. NE Revolucija ima politiku da ne kupuje zvezde vec manje-vise anonimuse kao Perovic i igrace iz Afrike. Evo tabele koja pokazuje koliko klubovi trose godisnje na plate, kolika je srednja (median) plata i koliko igraca imaju koji primaju ispod $100 000 godisnje. Sve cene su u US$ Moja odokativna procena je da Parke prima negde izmedju $100k i $200k godisnje.Total Median <100k New York 15.7m 97k 13 Los Angeles 11m 99k 12 Chicago 5.7m 100k 13 Toronto 5.2m 93k 12 Kansas City 2.9m 110k 15 Dallas 2.9m 80k 14 Columbus 2.9m 112k 12 DC 2.9m 81k 11 Seattle 2.9m 73k 9 New England 2.9m 71k 9 Philadelphia 2.7m 119k 13 Colorado 2.7m 80k 10 Salt Lake 2.6m 90k 12 San Jose 2.5m 95k 11 Houston 2.5m 96k 11 Chivas USA 2.5m 68k 7 Edited by Dimitrije
Link to comment

da, pretpostavio sam, pošto se obično tu kod vas sve to izražava u iznosu koji se tek kasnije oporezuje. imajući to u vidu, zarade fudbalera zaista nisu bog zna šta, kada se uporedi sa evropom.sa druge strane, u mnogim evropskim državama klub može da ti obeća sve i svašta, pa da na kraju ne vidiš ni trećinu toga. u americi to jedna briga manje.

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...