Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

najava:Parov Stelar 17.09. Beogradl_08600bf5af324619bf80c31d76f9b083.jpggradmapa.jpgKarte će se naći u pretprodaji od 4. septembra u Kulturnom centru GRAD.Karte u pretprodaji 750 din, na ulazu 900 din...Broj karata je ograničen.Koncert će biti na otvorenom, u bašti kulturnog centra.PAROV STELARSa nepogrešivim spojem Jazz-a, Swing-a i elektronske muzike, Parov Stelar je u veoma kratkom vremenu osigurao sebi jedinstvenu poziciju u muzičkom svetu. Njegova muzika se u isto vreme odlično uklapa u klubovima, ali i na kućnim uređajima.Nakon objavljivanja više izdanja pod raznim pseudonimima, ali i pod pravim imenom, Marcus Fureder osniva Etage Noir Recordings 2003. godine i od tog momenta objavljuje kao Parov Stelar. Redjaju se albumi Rough Cuts, Seven and Storm i Shine, brojni singlovi, remixi, koji otvaraju vrata klubova, velikih i malih festivala i donose status jednog od najpopularnijih autora mešavine žanrova (Rainer Truby je jednom prilikom muziku koju prave PS opisao kao Minimal Jazz House). Još jedna od specifičnosti koje važe za PS jeste da je svoju veliku popularnost stekao uz neveliku podršku medija („ne znaju ih mediji, ali ih dobro zna publika“) što samo dodatno potvrđuje kvalitet ovog sastava.http://www.parovstelar.comhttp://www.myspace.com/stelar1

Link to comment

...ovaj cert upravo przi, a ja na antibiosima gledam van dama na foxu...parov mi je u top tri benda je koja sam prizeljkivao da cujem u bgu...dajte feedback kako je bilo...

Edited by BigLebowsky
Link to comment

Nije mi se islo bez ekipe, jbga! Svi su bili ili bolesni ili kriza ili ih zabole za Stelara. Da mi je bas, bas, onako bas jako stalo, otiso bih sam. Ipak mi je krivo sto nisam bio. U svakom slucaju sigurno je bilo bolje nego pre neko leto kad je bio predgrupa Koop-u. Tad je nastupio kao Marcus Fureder, kolko se secam. Samo gramofon i saksofon. I to nije bilo lose, vise zezancija nego neki ozbiljan nastup.

Edited by C žeton
Link to comment

Subota, 26. septembar, Novi Sad @ Crna kuća:Eichmann Family (Zagreb) + Concrete Worms (Beograd)l_62b3df55d00d4609a47232c2a9b66818.jpghttp://www.myspace.com/eichmannfamilyl_7b8328bd72f953ccda7e5e02389f2df7.jpghttp://www.myspace.com/concretewormspočetak: 22hupad: 200 din.

Trio iz Zagreba drugi put u Srbiji (nakon ovogodišnjeg Garage Fire festivala u Beogradu) Na okupu od 2008.god., novi band frontmena nekad malo poznatijih, a danas oplakanih The Babies-a, te kultnih zagrebačkih WCIF (www.myspace.com/wcinflames) zajedno s disfunkcionalnom obitelji Eichmann (Dodo Eichmann-vokal, gitara, Ed Eichmann-kontrabas, Karlos Eichmann-bubnjevi, povremeno i Al/Almir Eichmann-bubnjevi)Iako imaju kontrabas, a bome, neki od njih i lijepe frizure i znaju se obuć (svi osim Karlosa), sami za sebe kažu da NISU psychobilly, još manje rockabilly, a ni garaža. Nešto između, tj. uzeli su najgore od svega pomalo. U svakom slučaju, htjeli bi, kažu, zvučati kao Sting Rays, ali, priznaju: nesposobni su za to. Šta su smislili, provjerite uživo. Ili ostanite kod kuće i kopajte nos uz TV. Dan prije, u petak 25.06., Eichmanni nastupaju i u beogradskom SKC u sklopu psychobilly festivala Bombshellfest.
Edited by bad music for bad people
Link to comment
plakatheirsbeogradresize.gifwww.myspace.com/ananeverwww.myspace.com/heirsmusic* * *Heirs ambient/progressive-doom metal/post-rock/ kako-god-već bend iz Australije, koji je ove godine koncertno izuzetno aktivan, u okviru njihove grandiozne turneje Australija-Japan-Evropa (koja obuhvata više od 50 koncerata). Nastupa i u Srbiji i to sa dve koncertne večeri / u Bačkoj Topoli (3.10. - subota / cafe Morisson / ulaz:150din) i u Beogradu (4.10. - nedelja / SKC LivingRoom / ulaz:300din), na oba koncerta njihovi domaćini su bend Ana Never.Ana Never je po svim dogovorima i planovima trebala da bude support artist i na koncertima u Mađarskoj (Budimpešti i Segedinu)/kao i na koncertima u državama EU u okruženju, ali pošto mađarski konzulat nije odobrio vize članovima benda, Ana Never je “prinuđena da se zadovolji” sa ova dva zajedničaka koncerta - i potrudiće se da na istim koncertima propisno izgara…U svakom slučaju pozivamo sve ljude koji su željni da slušaju i gledaju dva koncertno upečatljiva instrumentalna benda, da dođu na koncert(e) i svojim prisustvom oplemene ceo događaj, kao i svoje subotnje/nedeljno veče.Dobro došli
Link to comment

GYASS BAND LIVE u bašti pivnice Gusan, Zmaj Jovina 4, nedelja 27. septembar, početak u 21h!!!

gyasscopyfroweb.jpg

O GYASS-u:Robi LakatošPotičem iz poznate familije Lakatoš. Sa pet godina sam počeo da učim violinu. Prvi profesor mi je bio otac, koji je inače bio vrstan i priynati violinista. Uz rad sa njim sam zavoleo muziku i instrument violinu. Da bih i ozvaničio stečeno znanje od oca, sa sedam godina sam krenuo u Muzičku školu u Subotici.U toku svoje muzičke karijere sam imao priliku da sviram sa vrsnim umetnicima i orkestrima. Na ovaj način sam upoznao i druge muzičke stilove. Pošto smatram da je muzika najuniverzalniji način komunikacije, tako sam prihvatao i elemente stilske muzike sa kojima sam se sretao u toku svoje karijere. Trudio sam se da svakoj stilskoj muzici pristupim studiozno, i da je kroz moju interpretaciju slušalac prepozna i uživa u njoj.Pored nacionalne muzike našeg regiona, interesovanje mi je privlačio i jazz i svetska muzika. Do svoje 20-te godine sam veoma mnogo slušao najboljeg jazz violinistu, Stefana Grapelija, Helmut Zaharijasa, a takođe i Jehudin Menjuhina... Ova tri vrsna violinista sviraju svojim autentičnim stilom. Pored njih sam slušao i druge violiniste. Težio sam da sublimiram postojeće stilove, ali da im i dodam elemente nacionalne muzike koja se neguje na Balkanu.Pre izvesnog vremena sam čuo za violinistu Robi Lakatoša iz Budimpešte koji je svirao stil muzike za kojim sam ja težio. On je na mene ostavio najveći uticaj.Od 2004. godine se okupila grupa muzičara koji imaju slično mišljenje o muzici kao i ja, i taj taj stil muziciranja smo nazvali GYASS.Zajedno smo imali uspešne nastupe po klubovima u Subotici, Beogradu, Novom Sadu, festivalima EXIT, etno festival u Novom Sadu, Pepsi Siget u Budimpešti. Michael Kurina rođen 12.08.1974 u Stadthagenu stvara novu jedinstvenu atmosferu na cimbalu i gitari. Rado primenjuje u svom stilu i zabavnu, pop, etno jazz, džipsi muziku i komponuje muziku cimbala XXI veka. Svirajući sa mnogobrojnim orkestrima, muzičarima, obišao je ceo svet i ostavio tragove svoje muzike u Portugaliji, Italiji, Nemačkoj, Japanu, Francuskoj, itd. Janoš Kurina rođen 27.12.1975 u Subotici potiče iz poznate muzičke familije. Počeo je svirati klavir sa dvanaest godina. Svirao je više vrsta muzike sve do svoje šesnaeste godine. Posvećuje se klaviru u svojoj dvadesetdevetoj godini i od tad svira samo đas. Svoju prvu kompoziciju “Kolo presto” je posvetio i snimio sa Gyass bendom. Ferenc Kurina rođen 15.04.1977. u Subotici potiče iz muzičke porodice. Počeo je da svira bubnjeve, a sa deset godina se upisao u muzičku školu da prouči kontrabas. Svirao je više vrsta muzike. 1994-te se upoznao sa Lajko Felixem. Imao je mnogobrojne koncerte po celom svetu. Snimio je više vrsta ploča. Sve što je tražio u prethodnim godinama je pronašao i Gyass-u. Ambruš Robert rođen 02.09.1963. u Bečeju, potiče iz muzičke porodice. Otac mu je bio violinista, a majka pevačica. Počeo je da svira klarinet sa sedam godina. U osmoj godini je zavoleo zvuke bubnjeva, i od tada svira ludi ritam. Svirajući sa mnogobrojnim orkestrima obišao je ceo svet.www.facebook.com/pivnicagusanwww.myspace.com/pivnicagusanhttp://gyass-band.com

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...