Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Nick Cave & The Bad Seeds / Live@ Uber Arena Berlin / 29.09.2004 

 

Koncert je trajao dva i po sata, sa dva bisa, u maltene punoj areni. Predgrupa na evropskoj turneji su Dry Cleaning. Slušao sam ih pre par godina i sada već recikliraju formulu sa prvog albuma. Nadam se da će pevaljka da zapeva u budućnosti.

 

Nik dobro raspoložen, čak je uz malo negodovanja dao i jedan autotogram. Što se sastava tiče, bas svira basista iz Radiohead (pročitao sam da je Martin bolestan), ostali su manje-više standardni unazad par godina. Meni je prvi put da ih gledam sa pratećim vokalima i ponekad deluje komično - on vrišti neki stih iz "From Her to Eternity", a oni se njišu kao na crkvenoj misi, ali svakako daju pomalo gospel prizvuk aranžmanima. Svirali su skoro ceo "Wild God" i kolko vidim, a video sam celu arenu sa zadnjeg nivoa, dobro je prihvaćen. Sa pomenutog albuma pesma "O Wow O Wow (How Wonderful She Is)" je posvećena Aniti Lejn i u toku izvođenja na video-bimu idu njeni snimci. Takođe su odsvirali i "Palaces of Montezuma" od Grinderman, gde je ulogu bubnjara preuzeo Jim Sclavunos. Čini mi se da je ta pesma, uz "Jubilee Street" već postala standardni deo repertoara. 

Poslednja pesma na koncertu "The Weeping Song" sa sve pljeskanjem. Snimak je sa YT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...