Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

2 hours ago, Ratamahatta said:

Imao sam kartu za to, kupila mi devojkinja ali sam tad bio casual fan, znao tipa 5 hitova glavnih. Gladni zedni studentski casual fan, i refundiram kartu da ne bi umro. Zapravo imao sam kartu za Black Sabbath, pa su otkazali i onda se moglo s tom kartom na Belgrade Calling koji su organizovali tako na brzaka da kompenzuju. Mesec dana pre toga bila Metalika, djubre od koncerta. Ali se secam da je karta bila 3300 za njih, Machine Head i Gojiru (zbog koje sam i isao)

Danas Vranjkovic kosta toliko 

Par meseci kasnije mi FNM postaju i ostaju omiljeni bend do dana danasnjeg, a devojkinja prestaje da mi bude devojkinja :laugh: 

Twist of fucking fate

Nju sam vido jos sto puta, FNM nijednom. Kupim kartu za Milano 2020. i zbog korone bude otkazano, refundujem opet i kad su trebali na turneju konacno, Patton se razboli od anksioznosti i opet otkazu. Valjda cu jednom stici i nanji, poslednje na bucket listi sto je ostalo. 

Kao kad mi je trebao Gaston Taument da popunim album Francuska '98 

 

 

:lolol: za bold.

 

Ume sudba da bude baš kleta, slično se meni desilo za Peperse, imao sam kartu za Budimpeštu i 10 dana pred koncert padnem sa motora. Onda godinu dana kasnije je trebalo da ih navatam na nekom festivalu u Firenci, ali korona sve ugasila. Ostaće mi jedino sećanje ona kataklizma u Inđiji.

 

Tada za Belgrade Calling je Tomi Iomiju otkriven rak i Ozzy je celu turneju preokestrirao u "Ozzy and friends", povukao Sleša, Zek Vajlda sa sobom. Dobra je to svirka bila, prvi put da vidim Ozija, hodajući leš, kao neki polu Golem polu Vlasta Velisavljević, smešan je ali i dosta gotivan na sceni, pridržava se za mikrofon non stop. Desi mu se da ga pusti i da ga ponese atmosfera, ali se brže-bolje vrati sekund kasnije.

FNM je iskidao taj koncert, generalno bendovi koji ti dođu na nastup bez da su objavili album u proteklih 10 godina će ili napraviti spektakl ili biti izviždani, srećom bilo je ovo prvo sa full-full set listom hitova. Sećam se da su imali problema sa tri prednja mikrofona, kad uštekaju sve u struju srednji (najbitniji) ne radi. Drndali su to tonci pre svirke i valjda krenuli sa svirkom bez levog. U pola neke pesme na binu uleće roadie klinac do tog levog i ubacuje ga u šteker, što znači da Paton prestaje da se čuje u pola stiha :lol: i klinac ne konta šta je uradio, ovaj mu dolazi s leđa i ošajdari ga po glavi. Posle ga jurio do kraja pesme i najebavao mu se majke (bar što se moglo zaključiti iz gestikulacije) na bini. Ne znam šta bi sa tim momkom posle, cenim da nije više bio deo tour ekipe, ali bilo mi ga žao. 

U jednom trenutku Paton posvećuje sledeću pesmu predsedniku Srbije (Tomi Grobaru) i kreće "Digging the grave", upišali smo se od smeha. 

Btw. telefon mi od tada i dan danas zvoni sa Epic.

 

I ceo festival je bio opak, Sisters of Mercy, Cult je svirao, Paradise Lost, Public Enemy je bio prvi dan valjda (taj sam propustio zbog nekih obaveza). Usrali bismo se od sreće da nas sad zadesi nešto slično.

 

2 hours ago, Ratamahatta said:

Zao mi mnogo sto nisam uhvatio Soundgarden i original Panteru i AIC nikada, jebiga. 

Oh well, youth well spent :D

Sad samo sednem na tribine/balkone, narucim jugo koktu, usnimim pokoji klip da nerviram dusmane i natenane. Bole me vise kurac da pazim oce me neko sutnuti uglavu

Mozda bih od vecih imena isao jos na NIN, Massive Attack, Primus ili Santanu, ali nije must i mrzi me sad vec da pomeram zivot zbog toga


NiN je mnooooogooo dobar uživo. Ja sam casual fan, uhvatio sam ih na nekom festivalu, kad ukopčaš taj njihov zvuk u metalsko ozvučenje, majko mila...možda i najglasniji koncert na kom sam bio u životu, a bio sam ih na mnogo i svi su bili glasni.

AiC sam isto gledao jednom na festivalu, dosta su bili dobri i ja gotivim Duvala, mada kontam da si ti mislio da originalnu postavu.

 

Meni žao što nikad nisam video System of a Down, i njih je trebalo da uhvatim 2020, ali fckin pandemija. Verovatno neću ni imati neku priliku, odnosno i ako je bude biće upitno na šta će to da liči, njihova muzika ima prebrz tempo za matorce, Serž u 6 banki to nema šanse da izgura.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

polu Golem polu Vlasta Velisavljević,

 

 

:lolol::lolol:

 

2005. u sofiji je jos uvek polivao kofama vode ljude oko sebe, konkretno lika iz obezbedjenja, mucenik

  • Haha 1
Link to comment

Jao da, ovde je imao neki šmrk sa penom, pa malo sebe, malo publiku, malo obezbeđenje, pa opet sebe i tako u krug. Likovi iz obezbeđenja vidno pizdeli.

 

Golum je trebalo da piše :( 

Link to comment
6 hours ago, goofs said:

NiN je mnooooogooo dobar uživo. Ja sam casual fan, uhvatio sam ih na nekom festivalu, kad ukopčaš taj njihov zvuk u metalsko ozvučenje, majko mila...možda i najglasniji koncert na kom sam bio u životu, a bio sam ih na mnogo i svi su bili glasni.

AiC sam isto gledao jednom na festivalu, dosta su bili dobri i ja gotivim Duvala, mada kontam da si ti mislio da originalnu postavu.

 

Meni žao što nikad nisam video System of a Down, i njih je trebalo da uhvatim 2020, ali fckin pandemija. Verovatno neću ni imati neku priliku, odnosno i ako je bude biće upitno na šta će to da liči, njihova muzika ima prebrz tempo za matorce, Serž u 6 banki to nema šanse da izgura.


SOAD sam isto kupio kartu za Milano, i isto refund :D Ali sad ne bih isao vise, voleo bih samo Aerials i ATWA da cujem, ostalo me je smorilo, slicna prica i sa RATM

Duval je do jaja, muzicki gledano je to najbolji koncert na kom sam bio, fantastican bend u svakom smislu. Unpopular opinion: Black Gives Way to Blue mi je omiljeni album.

Kad su cijepali Stone i Man in the Box imao sam i goosebumps i boner i skoro pa napad panike kad su usli u Them Bones :ziga:

E da, voleo bih da uhvatim i Porcupine Tree negde nekada. To mi prija poslednjih pola decenije vrlo, nisam hteo tokom pandemije da se drkam i rizikujem, svirali su u Becu

Fun fact: mnoge koncerte na Exitu je uvelicala i ucinila boljim kisa. Doprinosi atmosferi na jako dobar nacin, evo s mosta kad smo isli na Cure, no filter 

 

Spoiler

IMG_20190704_202215.jpg

 

Edited by Ratamahatta
  • +1 3
Link to comment

Volim sve koncerte na kojima sam bio, nije bilo puno, ali ni na jednom se nisam lose proveo, svi su bili vrhunski u smislu da su bendovi/muzicari bili do jaja. Ima i nekih slatkih momenata, tipa kad saznas da je Kejv navodno bio bolestan na koncertu 2008. u Areni, a odradio onakvu svirku. Jos se ceo koncert mucio sa gitarom, nesto nije htela da radi. To mi je bio i prvi veliki koncert nekog stranog izvodjaca, sto bi rekle babe. 

 

Najdrazi? Pa verovatno Queens of the Stone Age u NS na tvrdjavi, ali pre Exita. Bese to 2017? Odvojio se malo od drustva i kuvao sam kao da ne postoji sutra. Dzos nam slao poljupce, grlio nas, bio pravi dzindzer Elvis. 

 

Uz taj, svakako Alice in Chains u Budimpesti 2018. Neprejebivo sve. Stojimo ispred bine, blizu, u sredini, podugo jer smo usli odmah cim su pustili. Oko nas sve suvi Madjari, ne cujes ni rec engleskog, kamoli nekog drugog. Napuni se, guzva dobra, svi se stisli. Dvojica drugara razmatraju poslednji odlazak u wc, jer locu pivo satima, koncert samo sto nije krenuo. Jedan kaze 'ja ne idem sad do wca makar se sad ovde ispisao po ovom liku i ovoj likinji ispred'. Ona se okrece i kaze, 'jao, nemoj brate, mooolim teee!' sa ocima u strahu. On kaze 'ma kakvi, taman posla'. Izdrzao do kraja. Posle smo tu noc celu cekali na granici da udjemo u Srbiju, svi Turci iz Nemacke i Holandije krenuli kuci na odmor. Stigli kuci ujutru u 8, 9.

 

Onda, sva cetiri Laneganova koncerta. Mnogo mi je drago sto je bio toliko i sto sam isao na sve. 

 

Police na uscu, Dilan, Klepton i Vinvud, Kejv drugi put u Areni, sve je bilo super.

 

Voleo bih NIN isto da vidim. Zao mi je sto Soundgarden nismo docekali, a nadao sam se bas, sigurno bi bilo prilike. Voleo bih ih Makartnija da vidim, nekako mi nije zao sto nisam isao na Stonse onda (mada bih sad otisao i trebalo je i onda da idem, bio sam jos klinac tad doduse), a ovo mi je zao sto verovatno necu imati prilike. Ali nikad se ne zna. 

 

Od ovih na koje je realno bilo da idem, zao mi je sto sam propustio Muse 2007. i ZZ Top kad je bio. Pa i Depeche Mode, mada ih tad nisam slusao :D sad bih isao rado. 

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 2
Link to comment

Steve Wynn u Liiving Roomu (SKC) 2008.

 

Prisetio sam se ovog njegovog gostovanja nakon što sam poslednjih par dana preslušavao novi album, uzgred - jako dobar. SW je svirao bez benda, samo uz pratnju druge gitare (Robert Lloyd), a u komentarima na linkovani tekst može se naći i set lista. Pamtim da su ljudi došli puni entuzijazma, a da je Wynn, onako okružen baš bio raspoložen za komunikaciju. Najvažnije, otišao sam sa koncerta taaaako zaljubljen, mislim da pre te večeri toga nisam bio svestan.

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, Sludge Factory said:

 

 

Od ovih na koje je realno bilo da idem, zao mi je sto sam propustio Muse 2007

 

Ma jok, bilo je sranje, sterilno ko plocu da su pustili. Bili su neki domaci kao predgrupa, al evo ne mogu da se setim. Jedan od najgorih certova u areni, i oni kajzer cifs isto

Link to comment
20 minutes ago, MocaVukotic said:

Ma jok, bilo je sranje, sterilno ko plocu da su pustili. Bili su neki domaci kao predgrupa, al evo ne mogu da se setim. Jedan od najgorih certova u areni, i oni kajzer cifs isto

 

Znam da je bilo jako malo ljudi i da atmosfera nije bila bog zna sta, to se secam da se pricalo tad. Mada se jedan moj drug dobro proveo, ali je aktivno slusao bend tada, tako da mi je valjda bilo dovoljno.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Meni žao što sam propustio Big 4 u Bugarskoj 2010. godine. Išla cela moja ekipa, al ja sam se tih godina više ložio na navijanje i hteo da idem na neko evropsko gostovanje s Partizanom, a pošto sam bio student, nije bilo para za sve. Naravno, na žrebu smo izvukli neke Jermenije i Finske, pa nije bilo šanse da finansiram takve poduhvate i izduvao sam i za koncert i za utakmice.

 

Svi kažu da je bilo do jaja, nije jebeni Mastejn uspeo ništa da upropasti svojim kompleksima. :D

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
25 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Znam da je bilo jako malo ljudi i da atmosfera nije bila bog zna sta, to se secam da se pricalo tad. Mada se jedan moj drug dobro proveo, ali je aktivno slusao bend tada, tako da mi je valjda bilo dovoljno.

 

Pazi, nisu oni nista lose uradili, secam se da je zvuk bio kristalno cist, laseri, cuda, sve ko da sviraju na vembliju, al nekako je bilo mnogo sterilno, veliki promet mala zarada. Valjda su takav bend sta znam

Link to comment
44 minutes ago, MocaVukotic said:

Pazi, nisu oni nista lose uradili, secam se da je zvuk bio kristalno cist, laseri, cuda, sve ko da sviraju na vembliju, al nekako je bilo mnogo sterilno, veliki promet mala zarada. Valjda su takav bend sta znam

 

Mozda, mada ne deluju tako na snimcima sa koncerata. I uopste sa lajv nastupa, pa i u studiju. Ali da, nije isto snimak i sala. 

 

Oni su tad bili jos relativno u povoju, u nekom klasivnom smislu, probijali se u zemljama istoka recimo. Tek su kasnije eksplodirali u mejnstrim bas. Pitam se kako bi sad prosao koncert. Doduse, sad mi deluje da su u padu, mozda opet nije trenutak.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Sludge Factory said:

Voleo bih NIN isto da vidim. Zao mi je sto Soundgarden nismo docekali, a nadao sam se bas, sigurno bi bilo prilike. Voleo bih ih Makartnija da vidim, nekako mi nije zao sto nisam isao na Stonse onda (mada bih sad otisao i trebalo je i onda da idem, bio sam jos klinac tad doduse), a ovo mi je zao sto verovatno necu imati prilike. Ali nikad se ne zna. 

 

Od ovih na koje je realno bilo da idem, zao mi je sto sam propustio Muse 2007. i ZZ Top kad je bio. Pa i Depeche Mode, mada ih tad nisam slusao :D sad bih isao rado. 

 

 

meni je Prince vazda bio zelja, na kraju umro prerano, a sa tim i svaka moja nada :sad:

 

Muse sam videla dva puta: prvi put u Budimpesti (mislim da je bila 2011. ili 2012.) i onda 2013. u maju, u Londonu, deo UK stadium tour (tad sam bila u fazi jakog lozenja na njihovog bubnjara :wub:). Oba puta su bili odlicni, ali stadion je ipak stadion, tako da mi je taj drugi ostao zabelezen kao 1 spektakl. Bilo mi je jedino bezveze jer sam na taj isla sama, nije to to.

 

edit: setih se nastupa koji sam sam zeljno iscekivala, i koji me je razocarao, verovatno jer je bio festivalski nastup, trajao jedva sat vremena, atmosfera je bila nekako meh: Belle and Sebastian, u nekoj pripizdini u Holandiji, recimo 2015. ili 2016.

Edited by Quince
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...