Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Nisam pomenuo jednu bitnu stvar u vezi sa Slejerom na Egzitu 2005. godine. Tog dana je padala jako gadna kiša u Novom Sadu, a koncert je počinjao u 19 ili 20h i na tvrđavu se nije peo niko osim nas metalaca. Stižemo gore, nigde žive duše, samo je na jednoj bini pored koje se prolazi na putu do Mejna  pevao Luis. Ispred njega je stajao zagrljen par, ispod kišobrana, u blatu do članaka. Luisov nastup je izgledao kao da peva pred 20.000 ljudi.

 

Slejer je tog dana sašio sve živo i mrtvo i, kao što rekoh, to mi je jedan od dva omiljena koncerta u životu, ali mi je taj kratki deo Luisovog nastupa ostao u sećanju tako da ga nikada neću zaboraviti.

Edited by napadaj
  • +1 7
Link to comment

Jedini put kada sam na trgu čekao NG, to je bilo za novu 2006, kada je svirao Luis. I tu je padala kiša, ali je bila fenomenalna atmosfera, još mi se poklopilo super društvo, najbolji doček ikad.

Link to comment
7 minutes ago, napadaj said:

 pevao Luis

 

Bio na tom Luisu nehotice, došao na klopu, kiša tek stala - mislim da je to zapravo bio rock stage :)

 

Nisam bio taj par :laugh:

  • Haha 4
Link to comment

:lolol:

taj ceo exit 2005. je bio pljusak za pljuskom. sem poslednjeg dana kad si svirali white stripesi.

valjda je drugog dana isto bio potop? znam da smo mi u kampu izginuli potpuno

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, giuseppe said:

Exit: Manicsi, Atoms for Peace (nenadano, došao nako), Faith No More, Garbage, Ian Brown, Arcade Fire.

 

 

2005. Trebo je da pocnu u ponoc al padala kisa pa se nije znalo hocel biti ili nece, na kraju izasli, super su bili :heart:

 

1 hour ago, autsajder said:

vrlo vrijedno pomena:

 

Kraftwerk na raspalom Tašu - u kontrastu sa audio-vizuelnom tehnokratijom.

 

Odlican! Nedelju dana nakon, ako se dobro secam, bio je Jamiroquai na sajmu.

Link to comment
6 minutes ago, giuseppe said:

 

Bio na tom Luisu nehotice, došao na klopu, kiša tek stala - mislim da je to zapravo bio rock stage :)

 

Mislim da je ovo bilo na početku koncerta, još je bio dan.

 

A što se tiče Slejera, prvi minut ovog snimka je apsolutna esencija svega :D

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ja volim manje koncerte u manjim prostorima gde se okupi probrana publika a ne kuso i repato, stoga bih izdvojio Blind Guardian u bašti SKC leta 2007. Šteta što SKC više nije u funkciji, tamo je bilo bezbroj dobrih koncerata, što unutra što u bašti. 

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Quince said:

padala kisa

 

Bio ispod jedinog drveta, ispred miksete. Prvo Shirley, a posle njih Ian Brown sa mislim 3 ili 4 The Stone Roses pesama u setu - pamtim 'This is The One' i 'Made of Stone', reko sad mogu d'umrem.

 

3 minutes ago, napadaj said:

još je bio dan

 

Definitivno, to je to. Uostalom, od narodnjaka su na EXIT-u bili Luis i Zvonko Bogdan, mislim par godina kasnije.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, papapavle said:

Singing Loins

 

Ahahah, pročitam ti post i posle 10 minuta navrnem na FB, kad ono 'spontana' BMBP reklama za Loins koncert u Foxtrotu :rolleyes:

 

Ako je đabe, roba smo mi...

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

Ja volim manje koncerte u manjim prostorima gde se okupi probrana publika a ne kuso i repato, stoga bih izdvojio Blind Guardian u bašti SKC leta 2007. Šteta što SKC više nije u funkciji, tamo je bilo bezbroj dobrih koncerata, što unutra što u bašti. 


Predobra svirka, bilo je odokativnih 49C u hladu, Hansi je otvorio koncert sa “Into the Storm” i odmah rekao “e sad pauza” :lolol:izvadio neku vodu da pije.

 

Baš fali SKC, više od samog prostora mi fali taj osećaj da zablejiš sa ekipom u parku pre koncerta i onda peške posle kući. Sad sve neki avioni/kamioni ili klackanje do jbne Budimpešte.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:


Predobra svirka, bilo je odokativnih 49C u hladu, Hansi je otvorio koncert sa “Into the Storm” i odmah rekao “e sad pauza” :lolol:izvadio neku vodu da pije.

 

Baš fali SKC, više od samog prostora mi fali taj osećaj da zablejiš sa ekipom u parku pre koncerta i onda peške posle kući. Sad sve neki avioni/kamioni ili klackanje do jbne Budimpešte.

 

Taj jul 2007. je bio gori nego ovo leto, svaki dan preko 40.

Da, mnogo fali SKC, mada je sada Dom Omladine pokupio dosta od tog programa, ali nije to isto. Fenomenalan program je imao SKC, masa dobrih metal koncerata. Čak je i Megadeth bio u bašti SKC leta 2005, mada mi je to bio nešto mlak koncert. Pride počeo je u po belog dana.

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Tsai said:

:lolol:

taj ceo exit 2005. je bio pljusak za pljuskom. sem poslednjeg dana kad si svirali white stripesi.

valjda je drugog dana isto bio potop? znam da smo mi u kampu izginuli potpuno

da da... izlazi jan braun na mejn stejdž i kreće armagedon

bili smo mokri do gole kože pa na to do grla u blatu

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Najkraci koncert u zivotu su Partibrejkersi na Kustendorfu. Izasli na binu i kaze Cane, ljudi znaci mrtav sam bolestan znaci gripcina me ubija, moracu malo laganijim tempom. Krene prva pesma i posle 45 sekundi on prekine i kaze ljudi ne mogu, prastajte, dugujem vam nastup, i odoshe :lolol:

  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...