Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Ne znam sad koliko su karte, ali u startu su bile jeftinije nego karte za cece, prijovicke i slicne ili tu negde sa njima. 

Link to comment

Mislim da su oni opet rok end rol.:occ_pope3:

 

Ali stvarno, ovo je svake godine sve slabije. I pivare propale...

 

Link to comment
4 hours ago, ragasto said:

Izašao program Bir festa, ovo je mnogo loše.

Jarboli na main stage-u :lolol:

 

https://belgradebeerfest.com/en/

Ovde će samo Bojan Ristić da razbije. Taj trougao, Surdulica-Vladičin Han-Vranje, čista magija.

Link to comment
1 hour ago, wayfaring stranger said:

Ovde će samo Bojan Ristić da razbije. Taj trougao, Surdulica-Vladičin Han-Vranje, čista magija.

Nedavno sam u Knezu naišao na trubače koji su baš divlje svirali inače ofucani Đurđevdan. Bili su u prolazu, raštrkani među svetom a ne u organizovanoj formaciji i to na delu gde se ulica sužava, neposredno pre česme, na mestu gde okolne zgrade gotovo da tvore zidove klisure. Verujem da je jačina zvuka otišla debelo preko 90 dB. Taj adrenalinski udar i ovo tvoje sada akcentovanje me podseti da trubače odavno nisam slušao i da bih to mogao sebi da priuštim u skorije vreme.

Edited by Ras
Link to comment
On 11. 6. 2024. at 16:41, Ras said:

Sramim se priznati, idem.

Prijatelj mi dolazi, a na toliko smo koncerata išli zajedno da mi je bilo glupo da ne odem sa njim.

Ne slušam ni matični bend, a ni ovu skraćenu varijantu.

 

 

Dobih dž ufur, govno sam, ići ću. 

 

Pljujte me, zaslužujem.

  • Haha 5
Link to comment
12 hours ago, wayfaring stranger said:

Ovde će samo Bojan Ristić da razbije. Taj trougao, Surdulica-Vladičin Han-Vranje, čista magija.

Pre sam za Ortodoks keltse, ali to je izgleda davno prošlo vreme.:dry:

Link to comment
11 hours ago, Ras said:

 Taj adrenalinski udar i ovo tvoje sada akcentovanje me podseti da trubače odavno nisam slušao i da bih to mogao sebi da priuštim u skorije vreme.

spacer.png

 

Treba obnavljati to gradivo. Pazi gde su se uglavili Fanfare.


26.04.24 Denis Katanec, Kvaka 22
11.05.24 Fanfare Ciocarlia, Nurnberg
15.05.24 LAIBACH, Frankfurt

 

Mislio sam da će biti komercijala prilagodjena publici, no kako se koncert približavao kraju sve više su zakuvavali. Što je našima Mesečina, to je Fanfarama Born to be wild.

A što se trubača tiče, Bojan je među najboljima. Ima tu opasnog materijala. Može da priča ko sta hoće, crni trubači sviraju čist bluz na džez način. I to je bolje od 90% onoga što se postuje u Now playing.

 

Edit: krećem na koncert King Automatic. Nema veze sa ovim gore bas kao i Ragastov komentar na Bojana Ristica.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
Link to comment

To su trubači koji su prilagođeni stranom tržištu, zato i zvuče tako. Svakako treba overiti na netu, možda se nekome i svidi.

Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

To su trubači koji su prilagođeni stranom tržištu, zato i zvuče tako. Svakako treba overiti na netu, možda se nekome i svidi.

Taraf De Haidouks i Fanfare Ciocarlia su dva najpoznatija Rumunska world music benda. Ko nije do sada na njih naleteo, verovatno nije ni trebalo.

  • +1 3
Link to comment

spacer.png

 

12.06.24 King automatic, Zentralkafe, Nürnberg

 

Ne znam kakav je bio Beogradski koncert prošle godine, ali lik je sinoć odvalio. Nisam ljubitelj one man bandova. Reverend beat man nije ostavio neki utisak, zato je KA sinoć sve ispeglao. Na žalost samo 20-ak ljudi u publici raspoređenih tako da sve i da ste hteli da dodirnete susednu osobu to nije bilo moguće. Svih 20 se ludo zabavilo, a on je svirao kao da je ispred njega 10K ljudi. Čak je i bis produžio. Retki su koncerti na kojima sam od prvih do poslednjih taktova uživao. Od kako je najavio folk pesmu iz Düsseldorfa (Model - Kraftwerk) do kompletnog petominutnog voodoo ludila The Cowboy Of Tschernobyl koja je predstavljala najbolje od Suicide, The Cramps i Billy Childisha. Sve je bilo savršeno, i zvuk i nastup i repertoar. Najbolje od početka godine.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...