Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

3 minutes ago, Indy said:

Pogledacu, a ova Baba Zula mi baš legla (u stvari to je totalno King Gizzard & the Lizard Wizard :laugh:)

 

Ovo je iz vremena dok su jos imali trbusne plesacice i ovu slatku Japanku. :wub: Gledaj odmah

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Mick Harvey, Melbourne 12. Dec. 2020.

 

500-20201212-221831.jpg

 

Prvi post-lockdown koncert. Uklopili smo se u limit od 40 persona/sali (vrlo maloj sali, istina). Koncert je išao u 2 ture - od 8 i od 10 uveče (bio sam u drugoj grupi.)

 

Bilo je OK... muzika standardna (ima Mick svoje omiljene stvari koje skoro uvek izvodi uživo.) Njegova priča između pesama je glavni događaj, sarkastične doskočice među članovima benda i sl. Familijarna atmosfera, pola ljudi se međusobno zna... 

 

Mana toga što sam bio u drugoj grupi je što su se ploče sa štanda dotle uglavnom prodale... Morao sam da se utešim sa Harveyjevim skorašnjim soundtrackom. Nije nešto što bih inače kupio, al' eto... sa ovim sam dobio i autogram pride (i Mickovo objašnjenje "to je soundtrack, znaš... uživaj!"), a i zasad mi je to jedini providni vinil u kolekciji.

 

Uz ulaznicu je sledio i password za live stream (snimljen/streamovan u prvoj turi koncerta)... To je u stvari običan vimeo video sa lozinkom, tako da koga zanima podeliću to preko imboksta™...

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Indy said:

Njegova priča između pesama

Jedna od tih bila je kako je njegova pesma Out of Time Man poznata mnogima širom sveta, a i dalje pojma nemaju ko je Mick Harvey. :D

 

 

Link to comment

Počinje za 3 sata (mora da se gleda live, nema re-watchinga):) - ispalo je zgodno da je po našem vremenu ovde od 1-3 popodne u Australiji (po istočno-američkom vremenu to je 16 sati iza, tj. događa se juče u 8 uveče, lol... a u 3 ujutro po balkanskom vremenu, pa ako ne možete da spavate...)

 

Quote

Dec 31 · PATTI SMITH AND HER BAND: A LIVE BIRTHDAY PERFORMANCE

 

Na https://pattismith.veeps.com/

Edited by Indy
Link to comment
Quote

Dec 31 · PATTI SMITH AND HER BAND: A LIVE BIRTHDAY PERFORMANCE

Ispalo je odlično, možda jedino malo kratko (sat i nekoliko minuta.)

 

Bile su pesme koje su obično tražene od nje (tako su napravili setlistu), i moja omiljena Dancing Barefoot u stelarnoj izvedbi. Ako išta, zvuči bolje nego kad je bila mlada.

 

Bila je i rođendanska torta, za nju i za Lenny Kaye-a, kome je rođendan bio pre 3 dana. I gašenje 3 svećice lepezom (da se ne bi duvalo, kontra je anti-kovid pravilima, a iz istog razloga nije bilo tradicionalnog pljuvanja na pod, a i muzičari su bili udaljeni na par metara minimum...) 

 

Njen sin (potpuno maskiran sa maskom + kačketom) je ostavio jako dobar utisak na svom Gretschu, jedan jako solidan fingerstyle gitarista.

 

Ćerka na klaviru, a ostatak benda su seniori (the Patti Smith Band).

 

Zvuk odličan. Jedno 2-3x je na kraće vreme bio zaglavljen stream (nije samo kod mene, video sam komentare da su to i drugi iskusili), ali ništa čudno obzirom da je bilo ko zna koliko ljudi nakačeno (ne znam koliko, samo znam da su komentari u chat boxu leteli toliko brzo da jedva da su mogli da se čitaju pre nego što odlete sa ekrana.)

 

Mislim, 10 baka za to je stvarno simbolični "ufur"... Nosio sam se mišlju da capture-jem stream, ali bio sam lenj iskreno rečeno i nisam hteo da se mlatim sa time, već da uživam što i jesam. 

 

Odrecitovala je jednu svoju pesmu koju je posvetila dolazećoj 2021. i zaista je bila sjajna....

 

 

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...