Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Preksinoć Greta Van Fleet u Enmore Theatre - ne skida mi se kez od uveta do uveta. Kako pršte ovi momci, posebno blizanac gitarista i ortak bubnjar, blizanac vrištavac oduševljen  publikom (a publika u transu, meni neverovatan miks za ovako mlade momke na sceni, od  18 do 70 i od šarenih do metalnih crnih), mogao bih svakog dana ovako da ih slušam.

 

Šta ti je melting pot - samo tri dana pre GVF (svirali su u utorak 29. i u sredu 30. 1.) u istom prostoru je nastupala Lepa Brena ...

 

SaE

Link to comment
14 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Šta ti je melting pot - samo tri dana pre GVF (svirali su u utorak 29. i u sredu 30. 1.) u istom prostoru je nastupala Lepa Brena ...

 

kad sam videla onaj ogromni poster prvi put, mislila sam da mi se prividja :D ne znam kako je bilo gore kod vas ali je melburn bio oblepljen njenim plakatima (zapravo, lepa brena & son - je l se to i on obreo u pevacke vode ili samo kupi lovu na mamin racun?)

Link to comment
3 hours ago, roksi said:

kad sam videla onaj ogromni poster prvi put, mislila sam da mi se prividja :D ne znam kako je bilo gore kod vas ali je melburn bio oblepljen njenim plakatima (zapravo, lepa brena & son - je l se to i on obreo u pevacke vode ili samo kupi lovu na mamin racun?)

Nisam video poster mada živim u blizini i često prolazim pored ove sale, verovatno je tih postera ovde bilo u Liverpulu i Ferfildu/Benkstaunu. Ja sam za njen koncert znao iz mejla sa budućim programom koji dobijam od Enmora.

 

Sinoć izguglam u novinama iz majčice naslove o koncertu, kažu da je bila "u najvećim dvoranama" u Australiji - masno lažu ali šta sad, po meni je veći paradoks da je nastupila u Enmoru nego da je bila u četiri puta većem ICC gde bi ona cenim više pripadala (a gde su odatle nastupali Two Cellos ili Bregović, prvi zato što su popularni i među svim Australijancima a drugi privlači više "našeg" sveta od Lepe Brene), ili osam puta većoj Qudos areni (Superdome) gde nastupaju takvi zabavljači što pevaju na engleskom ...

 

SaE

Link to comment

u Pertu je svirala u Astor teatru. nije najveci prostor, ali je prilicno veliki. naravno da ce takvi koncerti da se naduvaju po domacoj stampi, ali nazalost na kraju stoji da je ona zaradila pare, a mi opet ostali kratki za nastup nekog naseg dobrog benda/izvodjaca... doduse, neocekivano se desio koncert Vlatka Stefanovskog koji je bio odlican, osim kada je svirao "hitove"...

Link to comment
8 hours ago, Gojko & Stojko said:

Nisam video poster mada živim u blizini i često prolazim pored ove sale, verovatno je tih postera ovde bilo u Liverpulu i Ferfildu/Benkstaunu. Ja sam za njen koncert znao iz mejla sa budućim programom koji dobijam od Enmora.

 

Sinoć izguglam u novinama iz majčice naslove o koncertu, kažu da je bila "u najvećim dvoranama" u Australiji - masno lažu ali šta sad, po meni je veći paradoks da je nastupila u Enmoru nego da je bila u četiri puta većem ICC gde bi ona cenim više pripadala (a gde su odatle nastupali Two Cellos ili Bregović, prvi zato što su popularni i među svim Australijancima a drugi privlači više "našeg" sveta od Lepe Brene), ili osam puta većoj Qudos areni (Superdome) gde nastupaju takvi zabavljači što pevaju na engleskom ...

 

SaE

 

izgleda da su u melburnu promoteri onda radili punom parom jer su u carltonu, brunswicku, fitzroyu (pa i cbd-u) posteri bili prilicno uocljivi (iako samo pisano, nista slike :D) , a to bas i nisu ocigledna target mesta za brenu, tj. fanove joj. meni je svaki put kad bih naletela na isti bilo bas cudno. ma nadrealno :D

 

 

52 minutes ago, Nikola Kiric said:

u Pertu je svirala u Astor teatru. nije najveci prostor, ali je prilicno veliki. naravno da ce takvi koncerti da se naduvaju po domacoj stampi, ali nazalost na kraju stoji da je ona zaradila pare, a mi opet ostali kratki za nastup nekog naseg dobrog benda/izvodjaca... doduse, neocekivano se desio koncert Vlatka Stefanovskog koji je bio odlican, osim kada je svirao "hitove"...

 

e i ja sam gledala/slusala stefanovskog. par drugara mi nametnuli. mene iskreno nije bas zanimalo jer nikada nisam ni slusala njegovu muziku pa me nije nista vuklo ka tome. ali jeste, iako not my cup of tea, slazem se, minus "hitovi" neosporivo je dobar i prilicno virtuozan muzicar. respect truly, even though 'still not my cuppa. 

 

i to sto kazes u vezi uskracenosti - bilo bi super kada bi najzad ugovorili sa nekim od nasih zaista dobrih bendova i izvodjaca, gde najverovatnije target publika ni ne bi bila gro nase dijaspore vec znatizeljni oziji i saka nas. verujem da bi bilo dovoljno interesovanja da im se isplati dolazak.

Edited by roksi
Link to comment

ja volim prva tri albuma Leb i sol, mada realno nije svirao mnogo sa njih. jeste bilo solaza na sva tri instrumenta, ali nisu previse gnjavili. 

ovi sto dovode Lepe Brene su navodno pricali sa Partibrejkersima (sto mislim da bi se svima isplatilo), ali Cane nece da putuje. 

Link to comment

bas je sisa :D koale, kenguri... sta bi mu falilo :D 

 

za stefanovskog, dobre su solaze bile, zaista iskrene. nisu muzli na tehniku (a barataju instrumentima opasno). a i stefanovski bese mega dostojanstven buduci na bratovljevu smrt. ni na tren se nije skliznulo u patetiku, svaka mu cast na tome. inace suskalo se da ce koncert biti otkazan ali eto, odradio ga je stvarno majstorski. 

Link to comment

da, sve stoji. Stefanovski je jedan od retkih nasih 70s muzicara koji je odmah priznao punk i to sam mu napomenuo kada sam ga upoznao pred svirku ovde. rekao je da je gledao the Clash i the Jam u LOndonu u to vreme i odmah prepoznao energiju.

ritam sekcija su super ljudi i odlicno smo se ispricali vece nakon svirke.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...