Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Ne znam koliko se na ppp prate vole i slušaju stariji domaći bendovi iz perioda devedesetih, ali juče sam bio na jednodnevnoj eksurziji u Nišu koja je kuliminirala koncertom Ritma Nereda. Slušam ih stvarno dugo, praktično od prvog albuma iako sam tada bio tek osnovac, neretko i uživo. Jedno vreme sam ih zapostavio (ili su oni bili manje aktivni), da bi ih ponovo čuo kao jednu od predgrupa pred Peperse u Inđiji, zvučali su bolje nego ikad, a sinoć, opet bolje nego ikad... Ljudi kidaju, toliko sam adrenalina i energije izlučio da će mi trebati par meseci da nadoknadim.

Kao dodatni kvalitet samo činjenica da takav bend opstaje u Srbiji 30 godina gde je praktično oduvek alternativna scena jedva postojeća ili praktično nepostojaća od devedesetih i turbo folka koji je krenuo da zatire sve što je bilo kvalitetno pre toga. Pri tom očigledno stalno evoluiraju i napreduju sa kvalitetom zvuka i performansa. 

 

Sve u svemu, vratio sam se u mladost i oduševio svirkom i još bolje se proveo, morao sam negde da podelim utiske. :)

Sviraju opet na beer festu, i am there.

Link to comment

bend koji toleriše otvoreno zighajlovanje na svojim koncertima ne treba ni da živi 

 

U jednom momentu je lik skinuo majicu na kojoj piše white power i popeo se na binu i stajao je tako okrenuvši je ka publici i hteo sam da ga neko ubije od batina ili barem skine sa jebene bine, ali kontam da je teško očekivati taj nivo svesti na takvom heppeningu gde je barem pola ljudi drogirano ili odvaljeno od alkohola.

 

Što se tiče zighajlovanja, ne znam šta očekuješ, da prekinu koncert i zovu obezbeđenje da tog nekog izbaci napolje? Right. Osim ako "otvoreno podržavaju" ne znači da je neko rekao "podržavamo otvoreno zighajlovanje na koncertima". To bi im i sam uzeo za zlo.

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

pa ono, da, to očekujem, nije to sad nešto ni tolko teško ni nezamislivo.

 

Cenim da bi svirali 30 minuta a 45 izbacivali i ubrzo ostali bez publike te se ugasili kao bend. 

 

Niko srećniji od mene da to može tako i da takvih imbecila ne postoji, ali teško da je to izvodljivo u praksi sa tim profilom ljudi i njihovom publikom.

Edit: I teško da se ignorisanje toga može nazvati "otvorenim podržavanjem". 

Edited by Mil@n
Link to comment

2w2h4lk.jpg

 

I ja bih od benda ciji omot albuma ovako izgleda, ocekivao da prekinu svirku, pozovu policiju i dignu revoluciju zbog zighajlianja.

Inace, zbog ovog albuma zamalo 1991 da zaglavim kod bezbednjaka. Bio sam na karauli na Rumunskoj granici kada je bio pretres stvari. Kaseta SCH im nije bila sumnjiva, ali Ritam Nereda, au. Bilo je dva puta ispiranje mozga. Posle albuma Nikog nema, sve ostalo za zaborav.

Link to comment

U jednom momentu je lik skinuo majicu na kojoj piše white power i popeo se na binu i stajao je tako okrenuvši je ka publici i hteo sam da ga neko ubije od batina ili barem skine sa jebene bine, ali kontam da je teško očekivati taj nivo svesti na takvom heppeningu gde je barem pola ljudi drogirano ili odvaljeno od alkohola.

 

Što se tiče zighajlovanja, ne znam šta očekuješ, da prekinu koncert i zovu obezbeđenje da tog nekog izbaci napolje? Right. Osim ako "otvoreno podržavaju" ne znači da je neko rekao "podržavamo otvoreno zighajlovanje na koncertima". To bi im i sam uzeo za zlo.

 

 

Što se više izvlačiš sve se više zaplićeš. Kaži lepo, išao sam na svirku benda koji sam slušao kao klinac, nije mi smetalo tada  a ne smeta mi ni sada što im fašisti dolaze na koncert, jer da ti smeta ti ne bi išao na njihov koncert i davao pare za takvo dešavanje. 

Link to comment

Što se više izvlačiš sve se više zaplićeš. Kaži lepo, išao sam na svirku benda koji sam slušao kao klinac, nije mi smetalo tada a ne smeta mi ni sada što im fašisti dolaze na koncert, jer da ti smeta ti ne bi išao na njihov koncert i davao pare za takvo dešavanje.

Zar se to ne podrazumeva? Smaraju me epski i debili koji su ožderani da jedva stoje i polivaju masu pivom pa kada i zbog njih ne bih išao na koncerte ostala bi mi verovatno samo filharmonija.

 

Moje nepojavljivanje na 3 certa ritma u poslednjih 10 godina od čega jedno slučajno na RHCP teško da bi umanjilo snagu white power pokreta i iskorenilo naciste sa koncerata.

Link to comment

U jednom momentu je lik skinuo majicu na kojoj piše white power i popeo se na binu i stajao je tako okrenuvši je ka publici i hteo sam da ga neko ubije od batina ili barem skine sa jebene bine, ali kontam da je teško očekivati taj nivo svesti na takvom heppeningu gde je barem pola ljudi drogirano ili odvaljeno od alkohola.

 

Što se tiče zighajlovanja, ne znam šta očekuješ, da prekinu koncert i zovu obezbeđenje da tog nekog izbaci napolje? Right. Osim ako "otvoreno podržavaju" ne znači da je neko rekao "podržavamo otvoreno zighajlovanje na koncertima". To bi im i sam uzeo za zlo.

 

 

boldovano bi bilo najmanje sto mogu da urade.

ako su vec tolike picke da mu se sami ne najebu svega po spisku. ili i sami nacosi.

Link to comment

Zar se to ne podrazumeva? Smaraju me epski i debili koji su ožderani da jedva stoje i polivaju masu pivom pa kada i zbog njih ne bih išao na koncerte ostala bi mi verovatno samo filharmonija.

 

Moje nepojavljivanje na 3 certa ritma u poslednjih 10 godina od čega jedno slučajno na RHCP teško da bi umanjilo snagu white power pokreta i iskorenilo naciste sa koncerata.

Kako god hoćeš, ja u životu nisam bio na koncertu Ritma Nereda zbog publike, muzički mi je to blisko ali ne mogu. Jednom sam otišao na koncert Direktora da vidim da li mogu da pomirim to što mi muzika odgovara a tekstovi uglavnom ne+zighajlovanje. Bilo mi je baš strašno, mučno za gledati. Nikad neću otići na Gobline, sars...sve da je džabe i preko puta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...