Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Otkinuo Otis, jos sam pod utiskom, i pored problema sa zvukom. Pravi soumen, u jednom trenutku je uz "chugging" na usnoj harmonici vodio "vozic" kroz auditorijum,

Jako je dobra ova saradnja Vlade Pejaka i Miksera.

 

214xzbn.jpg

Link to comment

U pocetku stajali kod miksete. Ispostavilo se da je pozadi zvuk bio katastrofa. Prisli blize i posle par pesama tonac je odradio posao koliko je to bilo moguce. Za moje pojmove, a nisam cepidlaka, ozvucenje uzas. Niti primereno prostoru, a ni muzici. Prostor veliki, ozvucenje za elektro zurke. Otis je skroz o.k. lik, mada su muzicari koje je izabrao sumnjivog kvaliteta. To se najbolje videlo na poslednjoj pesmi bisa kada je on "uzeo gitaru u svoje ruke" tj. poceo da solira. Meni to bio najbolji deo. Matori ima mnogo iskustva, sto prosto izlazi iz njega, oseca muziku. Muzicari oko njega, svako za sebe. Kao da su dosli na probu. Bubnjar lupa po svom, gitarista Jimi Hendrix i basista blagi uzas. Niko ne moze da ga isprati, ali to bas i nije lako. Kao da je pokupio dezurnu slobodnu ekipu koja se nikako nije uklapala u ono sto on radi. Ako su ono muzicari koji su svirali ranije u blues bendovima, voleo bih da cujem kako to zvuci. Poprilicno sam razocaran. Osim par sjajnih delova (napisao Vasa), ostatak za zaborav. Zadnjih par minuta bisa matori odvalio. Moje misljenje. Vidim da je bilo i onih koji su se sjajno proveli sto mi je drago. Voleo bih da sam i ja.

 

Diskovi su prodavani po 2500 din. i prodao je par komada koliko sam video. Nisam ni imao nameru da kupim novi album koji mi nije legao, pa sam doneo White african na potpis. Pogledao me ispod oka.

 

Sinoc je bilo pomena da je vec svirao u Beogradu pa je dosta ljudi bilo odusevljeno tim koncertom i zbog toga su sinoc dosli na koncet. Ako neko zna nesto o toj svirci neka napise. Lepo sto je onoliki broj ljudi dosao sinoc. Nadam se da ce to Pejaku dati podsticaj za neke naredne koncerte.

 

Da li je neko gledao predgrupe. Prevideo sam sa su LVC'z Zikicev bend.

 

Dosta ljudi je sinoc slikalo, a bila je prisutna i ozbiljna kamera.

 

21bgu8.jpg

 

EDIT: Jos slika

 

http://balkanrock.com/otis-taylor-band-18-03-2015/

https://www.facebook.com/mikser.belgrade/photos/pb.122705904473660.-2207520000.1426775967./799440523466858/?type=1&theater

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

 

Diskovi su prodavani po 2500 din. i prodao je par komada koliko sam video. 

 

 

 

Pa jesu mu od zlata ti diskovi? :isuse:

Kakvo odsustvo svesti o tome gde je dojahao, fascinantno...

Link to comment

evo i misljenja sa drugog foruma postovanog pre 40-ak minuta:

 

bio neko odavde na otis tayloru sinoc? posle prve dve pesme mislila sam kakva milina od muzike, mogla bih da slušam ovo večno. uz beskrajnu frustraciju zbog očajnog zvuka koji nikako da grune do kraja i očajne mikser publike koja il toroče il slika celo vreme. posle me je malo njegov kreni-stani tempo izgubio, a i cirkus atmosfera (vozić, ajmo ruke gore, eeeo i sl.) dodatno smorio. onih par pesama kada je samo svirao bez prekida ili šuplje priče je bilo predobro, ali to stalno seckanje me je dodatno frustriralo. klinac metalac presladak iako i su i on i bubnjar u par navrata falširali, sve mu se oprašta zbog godina. basista izgledao kao naše gore list i kao da je pod užasnim stresom, mislila sam na kraju da će da ga strefi srčka ako mučenje potraje još malo. sve u svemu, utisci su mi podeljeni.

Link to comment

iznajmiće nino neko ozvučenje. objasnio mi da tako mora uvek da se radi i nije jeftina varijanta, ali bez iste biće kao na wooden ambulance - krš.

 

drago mi je da se dogovorio sa drugarom iz skoplja. prvobitna ideja je bila da se uradi sa pejakom u mikseru, ali mi je u subotu ujutro rekao da je tamo sve bukirano u aprilu (a mizar su upali potpuno nenadano) i onda se uveče nađem sa ninom da besedimo kako da napravimo isto veče rosetta i king khan koncerte, a najverovatnije i na istom mestu (kc grad). i sad da me neko ubije ako smo se išta dogovorili s tim u vezi, no makar sam mu reko da imam ponudu za mizar, da nisam tu i da bih voleo da to uradi neko normalan tj. on. nino cimne božidarac, ovi pomere već zakazanu converse promociju i eto koncerta :)

 

a jel zna neko kad su poslednji put svirali u beogradu? nadam se da ne onomad na akademiji, jebem li ga, ima 10 godina možda

Link to comment

pa, to nic ne valja poslednjih 25 godina.

evo poslednje svirke, Arena:

Hm, niti bih tako olako mogla da sudim, niti nastup u Areni dobar primer za donošenje suda. Tada poslednji album "Deteto i beloto more" su radili sa ovim horom i valjda otud ovakav nastup. A plus Arena, plus ceo kontekst (M.Menson)... Najblaže rečeno, specifična situacija.

 

Poslednja svirka (pre ovoga) bila je 2006. ako se ne varam, na Samhain festivalu u SKC-u. Nikad ih nisam slušala pre toga i bez ikakvih očekivanja su me potpuno oduševili. Mada da budem iskrena, mislim da je bar 60% atmosfere nosio Tanevski koji se tad sveže vratio u bend...

 

Ko im sada peva uopšte?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...