Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

I još jednom o Bambijima...Gun Club - ne osećam se opušteno u tom prostoru - ko zna ko je tu ranije vežbao da puca i na kome. Privikavanju sigurno nije doprinela ni tirada na ulazu (Tonijev post). Kako se u Bgd-u obično svira na jednom mestu po sezoni, verovatno ću još neki put tamo :(Zvuk - sada već poslovično očajan u tom prostoru. Od tutnja basa se ništa ne čuje. Gledao My Boody Moose, A. Williamsa i sinoć Bambije. Najbolji zvuk bio na MyBMoose, jer smo se svi komotno smestili u prvoj trećini sale.Bambi M. - sada već poslovično odlični. Da li je neko video njihov koncert na kome fušare, glume, ne uživaju?Hajlajt od sinoć: razulareni Dinko (onaj ćelavi čika).Klavijature - po prvi put gledam Bambije u postavi sa klavijaturama (gost iz MyBoodyMoose). Ako ih je neko, u moru belosvetskih usranaca primetio na prošlom Exitu, neka kaže da li su i tamo imali klavijature na sceni?Klavijature su upotrebljene na poslednjem albumu i pretpostavljam da su novost na ovoj turneji, na kojoj i promovišu As The Dark... Sinoć su funkcionisale na nivou dodavanja onih sci-fi treš zvukova, koji se obično vezuju za žanr (surf) i nisu od ključne važnosti za Bambi zvuk. Najbolji primer je baš naslovna pesma sa posl. albuma koja je jezivo dobro zvučala (i bez klavijatura) na prethodnom njihovom Bgd konc (nov 2009.) u malom klubu SKCa i zvučala je tada još moćnije nego sinoć i zbog toga što se zvuk u Gun Clubu prostire samo prema napred i u uskom 'levku', odnosno nema širinu (izostaje sinemaskop, ili panoramski efekat neophodan da se ova pesma doživi u punoj lepoti).Mnogo toga je od zvuka sinoć progutala crna rupa od Gun Cluba. Jedna od očiglednih žrtava bila je Siboney - klasik, maestralno odsviran na ATDWS.U teoriji, Bambi zvuk je jednostavan - bas i bubanj kao moćna podloga za gitarsko nadigravanje. U praksi izgleda problematično, kako sinoć, tako i na As The Dark Wave Swells. Negde se u procesu pripreme albuma (snimanja, masteringa...) izgubila ta energija basa i bubnja, pa na albumu ta dva instrumenta zvuče pomalo kilavo. Na sreću, gitare su dobro usnimljene (izvučene u prvi plan).Repertoar od sinoć - malo prilagođen izvesnom hajpu koji je (čini se) pratio ovaj koncert i Bambiji su ga (repertoar) blago prilagodili. Zbog toga smo imali i obradu koju je spomenu Toni (išla na drugi bis), Daliborovo češće pevanje, a to što su svirali veći broj pesama sa zadnjeg albuma je sasvim prirodno - u najavi stoji da ga promovišu, a može li neko da se požali na to kako su sinoć zvučale Wrong Turn, ili Crimson Sunset? Te pesme izrastaju u monster songove, u klasično rok zakucavanje.Očaran sam i izvođenjem (ličnog favorita) Lazy Girls Hangout, te popodnevne morikoeneovske klackalice.Latinia, već na albumu iskorišćenja kao podloga za sviračko raspucavanje (zatvara Intensity!), briljantno je svirana i u DNK, gde je potcrtan njen erotski karakter (neko će se već setiti plesa koje je dvoje posetilaca izvelo penjući se na binu), sinoć je zahvaljujući maestralnom bendu odvedenaa još dalje (svirana na prvi bis). Acid - RADIJATOR ga spominje - o, da!Nisam ga bio svestan, a sinoć mi je jedan prijatelj tako okarektirisao Bambije: acid-surf.I još je rekao da u njihovoj muzici čuje odjeke sisačke željezare (iz tih krajeva je čovek, mogu da mu verujem na reč).No, to je sve koncert, događaj koji uzima u obzir mesto i vreme i neponovljiv je. Sinoć je bilo dobro, a najbolje, i dalje, bilo je u Rupi pre tačno 3 godine.To ne znači da neki sledeći put neće biti još i bolje.Rekao sam već (i ponoviću) - za mentalno zdravlje, odlazak na koncert Bambija jednom godišnje je obavezno!

Link to comment
Meni je isto koncert na Akademiji bio najbolji. Samo je i tad bilo dosta pevanja, cini mi se da na ostalim koncertima nisu toliko svirali stvari sa prvog albuma.
Pevala publika :)Moguće da se nešto i pozaboravljalo u međuvremenu.
Link to comment

@Ras

Hajlajt od sinoć: razulareni Dinko (onaj ćelavi čika).
Cika ima 45 godina i poceo je da svira gitaru sa 34.... ;)
Klavijature su upotrebljene na poslednjem albumu i pretpostavljam da su novost na ovoj turneji, na kojoj i promovišu As The Dark... Sinoć su funkcionisale na nivou dodavanja onih sci-fi treš zvukova, koji se obično vezuju za žanr (surf) i nisu od ključne važnosti za Bambi zvuk. Najbolji primer je baš naslovna pesma sa posl. albuma koja je jezivo dobro zvučala (i bez klavijatura) na prethodnom njihovom Bgd konc (nov 2009.) u malom klubu SKCa i zvučala je tada još moćnije nego sinoć i zbog toga što se zvuk u Gun Clubu prostire samo prema napred i u uskom 'levku', odnosno nema širinu (izostaje sinemaskop, ili panoramski efekat neophodan da se ova pesma doživi u punoj lepoti).
Verujem da su klavijature, iako nisu bitne za njihov zvuk, veoma inteligentno upotrebljene ne bi li povezale ritam sekciju sa gitarama u tom smislu da kao slagvurt najavljuju nadigravanja u gitarama, ili ako nije to u pitanju samo efektno daju feeling echoa sto je jedna od prepoznatljivih karakteristika stila koji neguju. Mogu da kazem i unapredjuju.
U teoriji, Bambi zvuk je jednostavan - bas i bubanj kao moćna podloga za gitarsko nadigravanje. U praksi izgleda problematično, kako sinoć, tako i na As The Dark Wave Swells. Negde se u procesu pripreme albuma (snimanja, masteringa...) izgubila ta energija basa i bubnja, pa na albumu ta dva instrumenta zvuče pomalo kilavo. Na sreću, gitare su dobro usnimljene (izvučene u prvi plan).
Meni u Gunu nije zvucalo kilavo, cak mi da je taj (pumpanje /udaranje) basa i bubnjasegment dozivljaja zvuka bio najbolji.Dobro si opisao repertoar. Bogami sam na momente otplovio....
Acid - RADIJATOR ga spominje - o, da!Nisam ga bio svestan, a sinoć mi je jedan prijatelj tako okarektirisao Bambije: acid-surf.I još je rekao da u njihovoj muzici čuje odjeke sisačke željezare (iz tih krajeva je čovek, mogu da mu verujem na reč).
Zaboravih gore da napisem, ali cini mi se da su klavijature doprinele tom smeku.
Rekao sam već (i ponoviću) - za mentalno zdravlje, odlazak na koncert Bambija jednom godišnje je obavezno!
Potvrdjujem i takodje preporucujem cool.gif Edited by RADIJATOR
Link to comment
CONFIRMED ARTISTS San Miguel Primavera Sound 2011: Aias, Ainara LeGardon, The Album Leaf, Animal Collective, The Annuals, Ariel Pink's Haunted Graffiti, Arto Lindsay, Autolux, Avi Buffalo, Baths, Battles, Belle & Sebastian, Berlinetta, Big Boi, The Black Angels, Blank Dogs, BMX Bandits, Caribou, Carte Blanche, Caspa, Cloud Nothings, Comet Gain, Connan Mockasin, Cults, Cuzo + Damo Suzuki, Dan Melchior und Das Menace, Darkstar, Das Racist, Deakin, Dean Wareham plays Galaxie 500, Del Rey, DJ Shadow, DM Stith, Ducktails, Dúo Cobra, Echo & The Bunnymen performing Heaven Up Here & Crocodiles, Einstürzende Neubauten, El Guincho, El Mató A Un Policía Motorizado, Emeralds, Explosions In The Sky, Factory Floor, Field Music, The Fiery Furnaces, The Flaming Lips, Fleet Foxes, The Fresh & Onlys, Games, Gang Gang Dance, Girl Talk, Glasser, Glenn Branca Ensemble, Gold Panda, Gonjasufi, Grinderman, Half Japanese, Holy Ghost!, Incarnations, Interpol, Islet, James Blake, Jamie XX, John Cale & Band + Orchestra perform PARIS 1919 live, John Talabot, The Jon Spencer Blues Explosion, Julia Kent, Julian Lynch, Kode9 And The Space Ape + Kode9 Burial Set, Kokoshca, Kurt Vile & The Violators, La Célula Durmiente, Las Robertas, Les Aus, Lichens, Lindstrom, Low, Lüger, M. Ward, Male Bonding, Matthew Dear Live, Me And The Bees, Mercury Rev perform Deserter's Songs, Mogwai, Money Mark, The Monochrome Set, My Teenage Stride, The National, Nisennenmondai, Nosoträsh "Popemas", Odd Future, Of Montreal, Oneohtrix Point Never, Ornamento Y Delito, P.I.L. (Public Image Limited), Papas Fritas, Pere Ubu plays "The Annotated Modern Dance", Perfume Genius, Phosphorescent, Pissed Jeans, PJ Harvey, Pulp, Rubik, Salem, Seefeel, Shellac, Simian Mobile Disco, The Soft Moon, Sonny & The Sunsets, Sufjan Stevens, Suicide, The Suicide Of Western Culture, Suuns, Swans, The Tallest Man On Earth, Tennis, Thelematicos, Toundra, Triángulo De Amor Bizarro, tUnE-yArDs, Twin Shadow, Ty Segall, The Vaccines, The Walkmen, Warpaint, Wolf People, Yuck.
Link to comment
Visoki, je l ides na Primaveru?
Black Angels, Dan Melchior und Das Menace, Einstürzende Neubauten, The Fiery Furnaces, The Flaming Lips, Glenn Branca Ensemble, Gonjasufi, Grinderman, Half Japanese, The Jon Spencer Blues Explosion, Low, Mercury Rev, Pere Ubu, Phosphorescent, PJ Harvey, Shellac, Suicide, Swans, Ty Segall, Suzuki, Kawasaki...oces s mene?¿ 170 evra komplet.
Link to comment
Dakako, veliki covece. Pa da zajedno ganjamo cice.
Dogovoreno, pazi sta si rekao. Cekaj, ko ce da ih vata dok ih mi ganjamo?¿
(ako gospodja cita, samo sam se salio)
Ne propusta tvoje postove, kaze da ona ima vece sanse da uvati neku cicu :(
Link to comment

to je prošlogodišnji program... ali pošto su među dva od tri prvonajavljena imena za 2011. dave douglas i mostly other people do the killing (

), računam da će opet da razvale. Edited by johnnioza
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...