Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li autobusi imaju obavezu da voze žutom trakom (osim kada pretiču druge iz žute trake)?

 

Mislim da nemaju, ti kao ne-autobus javnog prevoza ili kao ne-taksista nemaš pravo da ideš u žutu traku, a on može ja mislim 'de oće.

 

Inače taj deo bulevara od Franša do Slavije je generalno katastrofa kada je špic, tu za početak fali jedna traka (uvek je gužva u onom smeru u kom ide samo jedna traka), mislim da tu ne doprinose krkljancu nešto mnogo autobusi, jednostavno je to usko grlo i to ti je. Da nema tih buseva samo bi se još više automobila tu nakrkalo. I onako masa vozača sama ne poštuje žutu traku nego vozi po šinama, kada je špic koliko sam ja video niko to ne ferma.

Link to comment

Moze da se zove dezurna inspekcija na 011 3227 000 , ja sam sinoc zvao da prijavim nepolazak busa, javili se, uzeli podatke, videcemo sta ce biti. Menjali su nam raspored, i sada 534 ide na 26 min umesto na ranijih 50, ali slepci ne mogu da postignu taj raspored sa tri autobusa, i rednovno vec dve nedelje kasne opasno uvece. I onda se neko smrzava nocu po 20 min, pola sata cekajuci 

Link to comment

Nisu samo stariji. Raskrsnica kod pijace u bloku 44 svake godine usmrti bar jednog pešaka. Babe i dede koje se jedva mrdaju i sa štapovima i hodalicama pokušavaju da pretrčavaju na crveno su redovna pojava. Nije mi samo jasno gde žure. Njih da neko ko izlazi iz raskrsnice i ne vidi ih od tramvajske stanice udari brzinom od 30-40km/h bili bi pokojni. Da ne pričam o devojkama od oko 25 godina koje sa bebom pretrčavaju van pešačkog i onda preskaču ogradu da bi stigle na tramvaj iako je regularni pešački prelaz 10 (i slovima: deset) metara dalje. Tu stvarno da odmah zoveš socijalnu službu da im oduzme decu. Ne zna se ko je luđi. Tri puta u poslednjih 5-6 godina mi se dešavalo da u prolazu vidim nekog kako leži prekriven ćebetom. 

 

Mene od te raskrsnice jeza uhvati.Realno samo zahvaljujuci vozacima nema vise udarenih....I nisu samo matori, i ljudi srednjih godina koji bi valjda trebalo da budu "bistriji"...

Link to comment

Pazi, najveci problem nije redak polazak, bio je godinama na 50 min, a i ovako svi zivimo ko bubasvabe :D . Kap koja je prelila casu opasno je nepridrzavanje polazaka jer se mi orjentisemo po njemu, kad cu krenuti od devojke ili ortaka recimo, jer moram kad da krenem da bi stigao na polazak. A inace mi se cini da je gsp sve gori i gori, nenormalne su guzve i na okretnicama, mozda mi se samo pricinjava

Link to comment

Ne pričinjava ti se.

 

 

Prošlog vikenda u 4 vožnje u 16 i 23 su bile neverovatne gužve i to i neko ne-špic vreme (10, 11, 13, 14č), u 16icu kod Džoržda Vašingtona 10ak ljudi nije moglo da uđe koliko je bila puna.

 

Sutradan kod stare okretnice na Karaburmi čekam 25icu više od pola sata, a interval za nedelju je 17 minuta, i pri tome nijedna nije prošla u suprotnom smeru nego je to vozilo stajalo na polaznoj stanici duplo duže od predviđenog intervala.

Link to comment

Mene od te raskrsnice jeza uhvati.Realno samo zahvaljujuci vozacima nema vise udarenih....I nisu samo matori, i ljudi srednjih godina koji bi valjda trebalo da budu "bistriji"...

 

Realno kada god sam bio u saobraćaju u Beogradu ponavljao sam da ne se stvarno ne zna ko je gori i ko su veće budale, da l' pešaci, da l' vozači. Niko nije normalan i niko se ne pridržava nekih pravila i zdravog razuma koliko treba. Mislim, imam uvek veće simpatije prema pešacima jer jesu realno u podređenom položaju (često im je zbog parkiranih automobila ostavljena samo ulica kao prostor npr.), i jer imaju daleko manju odgovornost jer u suštini mogu samo sebe da ubiju, ali majko mila koliko dijabola ima. Najjače mi je bilo kada sam stao na sred Bulevara da pustim čoveka sa ženom i dvoje ili troje sitne dece koji prelazi na ,,divlje" i ako je pešački bio ne deset, nego jedno 7-8 metara odatle možda. A malo napred je bio sledeći na nekih 20ak metara. Srećom pa u Beogradu biciklisti u saobraćaju nisu masovna pojava, ne želim da zamišljam na šta bi onda to ličilo.

Link to comment

Realno kada god sam bio u saobraćaju u Beogradu ponavljao sam da ne se stvarno ne zna ko je gori i ko su veće budale, da l' pešaci, da l' vozači. Niko nije normalan i niko se ne pridržava nekih pravila i zdravog razuma koliko treba. Mislim, imam uvek veće simpatije prema pešacima jer jesu realno u podređenom položaju (često im je zbog parkiranih automobila ostavljena samo ulica kao prostor npr.), i jer imaju daleko manju odgovornost jer u suštini mogu samo sebe da ubiju, ali majko mila koliko dijabola ima. Najjače mi je bilo kada sam stao na sred Bulevara da pustim čoveka sa ženom i dvoje ili troje sitne dece koji prelazi na ,,divlje" i ako je pešački bio ne deset, nego jedno 7-8 metara odatle možda. A malo napred je bio sledeći na nekih 20ak metara. Srećom pa u Beogradu biciklisti u saobraćaju nisu masovna pojava, ne želim da zamišljam na šta bi onda to ličilo.

cuti molimte, ovih poslednjih par maglovitih vecheri, shto je gushca magla, to se ornije bacaju iz mraka da predju gde im mesto nije. i ti posle objasni nisam video :(

Link to comment

Realno kada god sam bio u saobraćaju u Beogradu ponavljao sam da ne se stvarno ne zna ko je gori i ko su veće budale, da l' pešaci, da l' vozači. Niko nije normalan i niko se ne pridržava nekih pravila i zdravog razuma koliko treba. Mislim, imam uvek veće simpatije prema pešacima jer jesu realno u podređenom položaju (često im je zbog parkiranih automobila ostavljena samo ulica kao prostor npr.), i jer imaju daleko manju odgovornost jer u suštini mogu samo sebe da ubiju, ali majko mila koliko dijabola ima. Najjače mi je bilo kada sam stao na sred Bulevara da pustim čoveka sa ženom i dvoje ili troje sitne dece koji prelazi na ,,divlje" i ako je pešački bio ne deset, nego jedno 7-8 metara odatle možda. A malo napred je bio sledeći na nekih 20ak metara. Srećom pa u Beogradu biciklisti u saobraćaju nisu masovna pojava, ne želim da zamišljam na šta bi onda to ličilo.

 

Tacno je to , ali ovde kod pijace je sve siroko, a da ne pricam da ljudi prelaze ko livadom da prolaze...Najbolji primer je da su morali one resetke da stave izmedju sina tramvajskih...

Link to comment

Pa ovde se odavno priča da se ,,reforma" GSP svodi na rezanje troškova. Men'se čini da će samo gore da bude

 

I to na odrzavanju sigurno. Onda motor "dobije turazu", jelte. Inace, samo cekam prvi sneg. Jedno jedino GSP vozilo nema krstene pneumatike. E sad, fora je sto zbog rezanja troskova i strucnih kadrova ni vozila za ciscenje snega nemaju nista bolje pneumatike. Prvi sneg...ljudi kakav ce to spektakl biti. Samo cekam.

Link to comment

prošle godine je GSP imao subvencije 120 milijarde , duplo više u odnosu na Đilasovo vreme (60). Ove godine još veće.

Da za vreme istog tog Đilasa nismo kupili Solarise i španske tramvaje, nemam pojma kako bi GSP funkcionisao. Ako nastave ovako sa smanjenjem broja vozila, završićemo kao u vreme čestitog Spasoja i 150 vozila. Eno na Beobuild-u čitam da je ovaj autobus sa Z.Venca prijavljen sa kvarom u 1. smeni, ali da su ga ostavili u saobraćaju.

Edited by barrcode
Link to comment

Ne pričinjava ti se.

 

 

Prošlog vikenda u 4 vožnje u 16 i 23 su bile neverovatne gužve i to i neko ne-špic vreme (10, 11, 13, 14č), u 16icu kod Džoržda Vašingtona 10ak ljudi nije moglo da uđe koliko je bila puna.

 

Uvijek je postojao problem sa 16-icom i 95-com na potezu od Cvijićeve do Skadarlije, bez obzira koliko one bile frekventne, zato što su to jedine linije koje ne završavaju kod Doma Vojske. Taj mi se terminus čini potpuno besmislen - dovoljno bi bilo bar još dvije linije koje voze kroz 29-ti, a koje su tu uglavnom praznjikave, prebaciti da se okreću na Zelenjaku. Bar će po novom redu vožnje tu ići 84, ako ništa.

Link to comment

Pa ovde se odavno priča da se ,,reforma" GSP svodi na rezanje troškova. Men'se čini da će samo gore da bude

Kao i u svemu sto je ova bagra uzela pod svoje. A uskoro ce sve da uzmu i pokvare.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...