Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Iskreno, pored načina na koji funkcioniše prevoz, i odnosa koji vozači imaju prema putnicima, mene čudi da se ovako nešto ne događa češće. Prošle nedelje sam prisustvovao sceni u Požeškoj, kada je žena srednjih godina, pokušavajući da stigne autobus, pala, udarila glavom u pločnik i ostala da leži tik ispred zadnjeg desnog točka. Srećom, vozač je bio priseban, i najmanji trzaj vozila bi bio koban.

Link to comment

MUP objavio da vozac nije bio pijan. Vau, u 8h ujutru trezni vozaci, ima nade...

Bogami, neko ko se solidno nacvrca uveče, ujutru može da naduva preko 0,5.

 

Pre desetak godina unutrašnja kontrola GSP-a imala običaj da bane u neki pogon u 5 ujutru i da provera vozače. Bunili se vozači, a onda da ne bude ljutnje vršili provere pristustva alkohola random metodom ostalim zaposlenima u pogonu, čak bili jednom ujutro u direkciji u Goce Delčeva, pa navatali nekog šefa sektora. Šef koji inače "radi posao" sa decenijskim iskustvom morao u prevremenu penziju, a generalni direktor popizdeo što ostao praktički bez pravog kadra koji vuče posao.  Kasnije ovi iz unutrašnje kontrole smanjili zanos, pa se fokusirali na vozače.

Link to comment

Vozaci autobusa su se vrlo opustili sto se tice koriscenja mobilnih telefona u voznji. Ja sam par puta pokusao da pozovem nadlezne na onaj broj naveden u (ponekom) autobusu ali se niko nije javljao. 

 

Sta drugo moze da se uradi po ovom pitanju? 

Link to comment

:lolol:

 

E, da, ono sto me dodatno nervira je kada autobusi voze izvan žute trake. Ovo naročito rade u Bulevaru oslobođenja, u delu of Franša do Slavije. 

 

Štede gume i amortizere - delimično razumem rezon - jer je deo ograđen za javni prevoz skroz izrovan jer se neko ugradio u javne radove postavljanja šina. 

 

Ali ipak, baš usporavaju automobile, a i sami mnogo sporije prolaze jer je žuta traka po pravilu prazna.

 

Isto su počeli da rade i na pojasu od sajma do Ade, u delu nakon uključenja sa novog mosta.Sva sreća, tu postoji više traka.

 

Da li autobusi imaju obavezu da voze žutom trakom (osim kada pretiču druge iz žute trake)?

Link to comment

Isto su počeli da rade i na pojasu od sajma do Ade, u delu nakon uključenja sa novog mosta.Sva sreća, tu postoji više traka.

 

 

Oni koji ne staju na Adi i se ne penju na Banovo brdo (nego idu dalje ka Padini, Sremčici...) moraju da voze tako, zbog isključenja na nadvožnjak ka Banovom brdu.

Edited by Frile
Link to comment

iskreno, stariji sugrađani se veoma često ponašaju mentolski.

 

apsolutno. da l' nisu svesni da ne mogu neke stvari brzo da odrade ili ih baš briga, ali hiljadu puta se krstim™ kada vidim kako prelaze ulice i kako uopšte ne reaguju na boje na semaforu, prvenstva, udaljenost automobila i slične gluposti.

Link to comment

Pre neki dan bio u privatnoj 73-ci primetio sam kad sam ulazio da vozač razgovara telefonom. Posle 2 stanice bum-tras ukoči i blago udari u bus ispred sebe, ljudi poleteše po busu cika vriska. Vozač pogleda nazad kad su svi ustali i jedna žena jedva, kao da je povređena, krenuo da se prestrojava da nastavi dalje...

Ali skoči momak, tek tada sam video da je policajac : Alooo gde ćeš ti? Zovi patrolu da izađe, gde si krenuo!

Okrenuo se ka putnicima:

Gospodo, napustite vozilo neće dalje. Gospođo zvao sam Dom Zdravlja sad će da dođu, blizu su...

Ovaj vozač počeo da gunđa, ovaj ga "smirio" vrlo brzo....

 

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

iskreno, stariji sugrađani se veoma često ponašaju mentolski.

 

Nisu samo stariji. Raskrsnica kod pijace u bloku 44 svake godine usmrti bar jednog pešaka. Babe i dede koje se jedva mrdaju i sa štapovima i hodalicama pokušavaju da pretrčavaju na crveno su redovna pojava. Nije mi samo jasno gde žure. Njih da neko ko izlazi iz raskrsnice i ne vidi ih od tramvajske stanice udari brzinom od 30-40km/h bili bi pokojni. Da ne pričam o devojkama od oko 25 godina koje sa bebom pretrčavaju van pešačkog i onda preskaču ogradu da bi stigle na tramvaj iako je regularni pešački prelaz 10 (i slovima: deset) metara dalje. Tu stvarno da odmah zoveš socijalnu službu da im oduzme decu. Ne zna se ko je luđi. Tri puta u poslednjih 5-6 godina mi se dešavalo da u prolazu vidim nekog kako leži prekriven ćebetom. 

Link to comment

Nisu samo stariji. Raskrsnica kod pijace u bloku 44 svake godine usmrti bar jednog pešaka. Babe i dede koje se jedva mrdaju i sa štapovima i hodalicama pokušavaju da pretrčavaju na crveno su redovna pojava. Nije mi samo jasno gde žure. Njih da neko ko izlazi iz raskrsnice i ne vidi ih od tramvajske stanice udari brzinom od 30-40km/h bili bi pokojni. Da ne pričam o devojkama od oko 25 godina koje sa bebom pretrčavaju van pešačkog i onda preskaču ogradu da bi stigle na tramvaj iako je regularni pešački prelaz 10 (i slovima: deset) metara dalje. Tu stvarno da odmah zoveš socijalnu službu da im oduzme decu. Ne zna se ko je luđi. Tri puta u poslednjih 5-6 godina mi se dešavalo da u prolazu vidim nekog kako leži prekriven ćebetom. 

 

đe si komšija, na ovu raskrsnicu sam i ja mislio kada sam opisivao starije sugrađane i njihovo ponašanje na pešačkom.

Link to comment

lenj sam da trazim jucerasnje vesti, da li je moguce da se stetocine™ i ovakvim podvalama bave?
 

U jucerasnjem sudaru buseva na Zelenom vencu, zvanicnici isticu da je to moderan bus i isticu da je u sudaru bio Solaris poljski bus. Ovde na slici vidimo sa je to Ikarbusov bus koji je iako najmoderniji eto dobio turazu i zakucao se u poljski. Tako se lepo stiti losa domaca firma na konto bolje strane.

12369004_10153421486098031_2669477650635

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...