Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ali tramvaj od Zarkova do Mirijeva. ajde sto ce to da bude na svetog nikad, ali koliko je ideja linije megalomanska. bilo bi kao sa  sedmicom - sledeci tramvaj je na 18 stanica.

 

Duh rahmetli Radoja Stefanovića opet pobeđuje! S druge strane, za mučenog Branu Jovina iz studija ide "19th Nervous Breakdown" :)

Link to comment

Kad  život i plata i meni postanu kao u sns bajci tj kad se ne budem više švercovala ja ću imati značajno poboljšanje,  spavaću  od kuće do posla i natrag , 2 sata min dnevno bez presedanja , malo li je . Elem , naselje Višbanja je kažnjeno, očekujem revoluciju. 35 je nekako išao na 10 do 15 minuta radnim danom, sad će haos da bude. a djaka puk ceo ide u škole odavde

 

Imate 202, šta će vam više :fantom:

Link to comment

Svakog jutra putujem na relaciji Cukaricka padina - centar. 56L mi je idealno odgovarao jer krece iz naselja pa je prazan. E sad, verovatno su ga ugasili zato sto je isao prazan celom duzinom  :D

 

Koliko sam uspeo da primetim, problem sa #52, #53 i #56 je u tome sto je guzva do sajma. Posle do Zelenog venca su relativno prazni ili polovicno popunjeni. Ne secam se da sam u 15 do devet imao guzvu u nekom od tih autobusa kada prolazi kroz Sarajevsku ulicu. 

 

Znatno su vece guzve u #23, #37 i #58 kada od sajma nastave kroz Kneza Milosa. Na toj relaciji se i saobracaj sporije odvija, zbog petlje i ukljucenja u Kneza Milosa.

 

Ako premeste #58 da ide kroz Padinu i malo joj pojacaju internzitet, mozda ubiju oba problema jednim udarcem. 

Link to comment

Pa dobro, to je i logicno, jer se Sarajevska nalazi izmedju dve ulice koje i daju i primaju :Jova: I Savska/Zeleznicka i Kneza Milosa spajaju veci broj linija i veca su cvorista, ako moze da se upotrebi taj termin. A do krajnje stanice od prve u Sarajevskoj ima koliko - cetiri ili pet? Jesam vezan za njih i koristim ih redovno do centra grada, ali ne vidim logiku u njihovom ukidanju pre krupnih - i pozitivnih, jel - promena, da ne kazemo pre uvodjenja metroa, gde bi onda mogle da se tumbaju sadasnje linije. Svako ko ide do centra ce pre uci u 52, 53 ili 56, jer im od Sajma do Zelenjaka treba desetak minuta. Dok se 23 i 37 popnu od Mostara do, recimo, Londona... mogao bi covek i pesaka da proba. Skoro sam zakasnio na nesto vrlo vazno u samom centru grada, jer mi je naisla 37, pa rekoh ajd, ionako me vozi do tamo, ne moram da se pentram uzbrdo... kad ne lezi vraze.

Link to comment

Pa dobro, to je i logicno, jer se Sarajevska nalazi izmedju dve ulice koje i daju i primaju :Jova: I Savska/Zeleznicka i Kneza Milosa spajaju veci broj linija i veca su cvorista, ako moze da se upotrebi taj termin. A do krajnje stanice od prve u Sarajevskoj ima koliko - cetiri ili pet? Jesam vezan za njih i koristim ih redovno do centra grada, ali ne vidim logiku u njihovom ukidanju pre krupnih - i pozitivnih, jel - promena, da ne kazemo pre uvodjenja metroa, gde bi onda mogle da se tumbaju sadasnje linije. Svako ko ide do centra ce pre uci u 52, 53 ili 56, jer im od Sajma do Zelenjaka treba desetak minuta. Dok se 23 i 37 popnu od Mostara do, recimo, Londona... mogao bi covek i pesaka da proba. Skoro sam zakasnio na nesto vrlo vazno u samom centru grada, jer mi je naisla 37, pa rekoh ajd, ionako me vozi do tamo, ne moram da se pentram uzbrdo... kad ne lezi vraze.

Od prve u Sarajevskoj ima 4 do Zelenog venca. Uvek poluprazni ili prazni busevi, uvek prazna Sarajevska i uvek se stigne za oko 6 minuta :) Do sad nije bilo cekanja, jer 52, 53, 56 idu cesto.

Link to comment

Nije bas sest, mislim da ide do desetak ako majstor udje u seriju crvenih na semaforu (a ako zakaci prvi, kaci sve do kraja), ali sustina je ista - u pitanju su linije kojima se najbrze/najsigurnije stize do centra grada.

 

Za one sa Padine nije losa opcija ni ulazak u 87, koji bi za pet minuta odveo do Brda, a odatle opet ima linija na sve strane.

Link to comment

6 veruju mi :) Plafon 7. Uvek treba 10 min od stana do Zelenog venca. Sto podrazumeva odlazak do stanice od 2 min i cekanje minut dva plus put - okruglo 10. Nema nigde guzve. Saceka malo na jednom semaforu u Sarajevskoj i jos jednom na uglu sa Balkanskom.

Edited by Timmy
Link to comment

Sada vidim da one plastične bus plus kartice imaju rok trajanja od četiri godine. Šta se posle dešava, ukisele se? 

:fur:

najlepshe je shto ce sad plus minus svima da se ukisele u januaru, pa cemo da pajamo malo po shalterima. olosh more <_<

Link to comment

Odbornici u Skupštini Beograda odobrili su nacrt ugovora o javno-privatnom partnerstvu za gradski prevoz sa konzorcijumom nemačke firme Arriva litas.

 

Direktor Direkcije za javni prevoz Uglješa Mitrović rekao je na sednici Skupštine Beograda da je projekat fokusiran na to da postoji jedan privatni partner, umesto 23, koliko ih je bilo ranije.

 

"Privatnog partnera napravio je konzorcijum, čiji je nosilac nemačka firma Arriva litas, koja je okupila sve zainteresovane privatne prevoznike u Beogradu", kazao je Mitrović.

 

On je naveo da je reč o prvom javno-privatnom partnerstvu grada, te da je ceo proces uspešno završen za rekordnih šest meseci. "Uradili smo sve što je trebalo, projekat je usvojila Skupština grada, bili smo i na republičkoj komisiji i dobili pozitivno rešenje, a potom smo krenuli u izradu projekta koji je uspešno okončan", rekao je Mitrović.

 

Prema njegovim rečima usvajanje ugovora neophodno kako bi se potpisalo javno-privatno partnerstvo za narednih deset godina.

 

"Suština našeg poduhvata jeste da dobijemo kvalitetnija vozila i jeftiniji prevoz nego ranije. Privatni partner će dobijati oko 500 miliona dinara godišnje manje nego što je imao ranije, dok nismo završili ovaj projekat", rekao je Mitrović.

nemačka medecina™

Link to comment

Arriva dala kes kome treba, kako to i zavrsavaju velike firme u bananama, i sada ce po vrlo povoljnim cenama pokupovati ostale privatne prevoznika u konzorcijumu. Profit!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...