Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Mnijem da je mapa loša, nema šanse da su okretnice 16, 23 i 25 na Karaburmi van zone 1. Ovde se i ne navode, a između tačaka 3 (Mirijevski bulevar, kod pogona GSP na Karaburmi) i 4 (Vitezova KZ) nema ništa kao "granično" stajalište, a uopšte tačke 3, 4 i 5 na mapi nemaju veze sa realnošću jer se sama mapa završava  pre Mirijevskog bulevara a kamoli Vitezova KZ.

Link to comment

po ovome ispada da je okretnica tramvaja na brdu u drugoj zoni?

 

Biće da granice na mapi nisu precizne. Linije koje se nigde ne spominju (na primer 12) su cele u prvoj zoni. Okretnica je naravno u prvoj zoni. Maršala Tolbuhina i Požeška su u prvoj zoni, a Trgovačka je u drugoj.

Link to comment

Vitezova Karađorđeve zvezde (20, 25P, 27, 27E, 46, 74, 79)

 

 

ovo su tri istoimena stajališta (raskrsnica kod Jovanke Radaković 27, 46, 27E, potom Mirijevski bulevar 74 i 25P, i gore ispod "udovica", 79 i 20)

Link to comment

jel to bitno samo za markicu ili će se menjati i cena pojedinačnih karata?

 

pa po ovom cenovniku pojedinačne karte vrede i u zoni 1 i 2... valjda je dozvoljen neprekinut prelaz iz jedne u drugu, mada... :D

 

124.png

 

...

Nego koliki je sada PDV na gradski prevoz, i jel ovo znači da će da pojeftini  :fantom:

 

Poreska stopa PDV-a, kojom se oporezuje prevoz putnika u gradskom i prigradskom saobraćaju, biće izjednačene sa poreskom stopom PDV-a, kojom se sada oporezuje promet usluga prevoza putnika i u međumesnom i u međunarodnom saobraćaju i iznosiće deset odsto.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/593371/Vujovic-Izmene-Zakona-o-PDV--uskladjivanje-sa-propisima-EU

Link to comment

isprovocirala me ova "sjajna" mapa i ceo koncept zoniranja koji veze s vezom nema.

dobro, barem sam ostao u prvoj zoni, ali za dlaku.

 

To što je neko sada ,,prebačen" u drugu zonu ne znači da će plaćati više nego ranije:

 

 

Mesečna karta za zaposlene u prvoj zoni pojeftiniće za 285 dinara i koštaće 2.990 dinara, za one koji putuju do druge zone nema promena, radnici u trećoj će plaćati 3.890 dinara, a oni iz četvrte 4.990, odnosno 2.750 dinara jeftiniju kartu. Povlašćene kategorije će za mesečnu kartu izdvajati od 30 do 1.170 dinara manje u zavisnosti od zone.

 

I kao što smo videli po onom cenovniku pojedinačnih karata, vremenske karte za zonu 1 i 2 ostaju jedinstvene i po istoj ceni. Ko živi u novoj zoni 2, za njega se ništa nije promenilo*, ko živi u novoj zoni 1, plaća markicu 285 din. manje, a ako ne kupuje markicu*, opet se ništa nije promenilo*.

 

* - ovo je pod pretpostavkom da se žitelj zone 2 vozi samo u zonama 1 i 2 a žitelj zone 1 samo u zoni 1 sa markicom ili samo u zoni 1 i 2 bez markice

 

Mislim da je prilično transparentno sada ono o čemu se i ranije pričalo, da je glavni cilj novog zoniranja drastično pojeftinjenje prigradskog prevoza, čime gradska vlast pokušava da se dodvori stanovništvu među kojim postoji najveći procenat SNS glasača, svaka čast Vučiću. E sad, ja mislim da su oni uveli ove zone 1 i 2 da ne bi uspalo da samo podilaze prigradskom stanovništvu na štetu ostalih, pa su izmislili to simbolično pojeftinjenje od 285 din za zonu 1.

 

Kako god, novim tarifnim sistemom niko nije oštećen u odnosu na pređašnje stanje - neko plaća mnogo manje (zone 3 i 4), neko plaća malo manje (zona 1) a neko plaća isto (zona 2). Usput, s obzirom na kvalitet prigradskog prevoza, cena koja je plaćana za isti jeste bila skandalozno visoka. Tako da, štagod.

 

Kada bih dalje nagađao, rekao bih da su verovatno i razmišljali o nekoj mnogo manjoj zoni 1 (po ranijim Malijevim i Vesićevim izjavama, verovatno do Slavije i Vuka) i sa drastično različitim cenama za zone 1 i 2, ali su na kraju shvatili da to neće imati prođu.

Link to comment

dobro, barem sam ostao u prvoj zoni, ali za dlaku.

ostala sam ful u prvoj zoni, i ja i cela moja parohija :D

 

i sad snajka dvesta i kusur dindzi udjep svakog meseca -_-

Link to comment

eh, osećam se prevarenim.... render je bio drugačiji  :cry:

 

ovu lepotu su nam obećali!

650509nove-stanice-foto-.jpg

 

ali je realizacija nešto drugačija...

671893_tabla1_f.jpg

tabla.jpg

 

:lolol:

Edited by akibono
Link to comment

 

pa po ovom cenovniku pojedinačne karte vrede i u zoni 1 i 2... valjda je dozvoljen neprekinut prelaz iz jedne u drugu, mada... :D

 

124.png

 

...

Nego koliki je sada PDV na gradski prevoz, i jel ovo znači da će da pojeftini  :fantom:

 

Ne, gradski i međumesni su i ranije bili 10%, a sad će za međugradski i međunarodni stopa PDV sa 20%  na 10%. Trebalo bi da snize cene za međugradski i međunarodni ali ne mora da znači, jer u strukturi cene mogu da povećaju svoje troškove i tako zadrže staru cenu.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...