Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ide i sada, 34 l, uzasno dugacka ruta inace, od prokopa do Dragise Misovica.
Vidim da sam i ja posenilio :) LM, nekad davno je 34 išao od Dunav stanice do Glavne železničke, pa su ga onda produžili do Prokopa (dolazio je odozdo sa autoputa i okretao iznad BIP-a i ispod stanice u Prokopu, pa je onda išao od Gepratove do "nove" okretnice pored Prokopa, pa onda od Gepratove do Mišovića)... Učinilo mi se da su ga pre godinu-dve u jednom času načisto ukinuli jer nije bilo putnika.
Link to comment

Nadam se da će da ubrzo zamene ove stare trmavaje ovim novim i bržim. Muka mi je više od ovih tramvaja koji mile tako sporo da bi maltene brže stigla peške. Najgore je tokom dana između 11 i 16-17 h, kad nastane gužva u gradu i treba sat vremena da se pređe 5-6 stanica. Još kad krenu automobili da prolaze ispred tramvaja koji onda ne može da se makne (jesu polagali ti ikada vozački?)...Nije mi jasno i zašto autobusi koji idu retko kao 24 i 44, koji bi navodno trebalo da idu valjda na 20 minuta, idu često još ređe i ponekad ih nema po 40 - 45 minuta.Što se tiče noćnog prevoza, on se mnogo poboljšao u prošlih par godina i sad uglavnom ide redovno i zna se otprlike kad će da stigne autobus, a ne ono kao nekad da nemaš pojma da l će da naiđu ili neće... Ali ipak ima još stvari koje me nerviraju:1) Manje-više sve linije idu negde samo do 2 i nešto - tako da, ako ti pobegne, recimo, bus 33 na Trgu u 2.10, možeš da se slikaš i ili da ideš peške, uzimaš taksi, ili da ostaneš u gradu bar do 4, 4.30, 4.45, kada već polazi dnevni saobraćaj na toj liniji.2) Na Novom Beogradu kod Arene nema, koliko mi je poznato, nikakvih autobusa posle ponoći, i svaki put kad je neki veliki koncert koji se završi posle ponoći, što se često dešava, nastaje potpuna katastrofa. Bilo bi gužva sve i da ima autobusa, pa bi idealno bilo da se organizuje neki poseban prevoz posle takvih događaja. Ali ovako je još gore - gomila ljudi čeka, a nailaze samo taksiji, a čak i njih je teško uhvatiti pošto ima previše ljudi, pa taksiji stižu samo na poziv. A da ne pričam o cenama taksija i tome kako moraš da juriš nekog ko ide u tvom pravcu da podelite cenu. Sve dok na kraju ne shvatiš da od toga nema ništa, a i u međuvremenu postaje jasno da je uopšte uhvatiti taksi u toj situaciji muka živa, pa u fazonu daj šta daš, samo da se nekako vratim kući ma koliko koštalo.Doduše, ne znam da li se po ovom poslednjem pitanju nešto popravilo, pošto nisam već neko vreme bila na nekom većem događaju u Areni.

Link to comment

Ovih dana se klepeće o klima urađajima u busevima. A je l' se pronašao "tehnološki" način da - pre nego što krenu na klimu - iskjluče grejanje u autobusima na plus milion stepeni? 31, 83, 17 na primer, usred leta kao da imaju po tri furune.

Link to comment

Uskoro se zavrsava moje desetodnevno bivstvovanje u Beogradu, pa da sumiram utiske:- za razliku od pre dve godine (ili vec 3?) klima ne postoji vise ni u jednom prevozu. Mozda su ih prebacili u autobuse za elitnije lokacije od onih koji spajaju Cukaricu, ali cisto sumnjam- zureci nesto do Dorcola, usao u dvojku kod Brankovog mosta. Zapricavsi se, trebalo mi je par minuta da shvatim da smo vec kod one okretnice nakon pristanista stali. I da stojimo. Posto sam zurio, nasekirah se razmisljajuci sta se sad zbiva - srecom, moji strahovi da je neki kvar su brzo otklonjeni, jer videh vozaca (vozacicu zapravo, ali ne da je bitno) kako laganim korakom sa soljom kafe koraca nazad ka tramvaju- podsecanje na dvadesetominutni interval autobusa 89 me je, nakon jos jednog 35-minutnog cekanja, i ovaj put ... razgalio i oraspolozio- nekontrolisano divljanje vozaca i ocigledno efikasne sluzbe odrzavanja su ucinile da sam konacno mogao, na neko vreme bar, da odmorim od zvocanja zene, posto je komunikacija bila apsolutno nemoguca, svaki put. Hvala im.Sve skupa, lepo je videti da su podizanja cene i pojacane kontrole, koje bi trebalo da rezultiraju poboljsanjem gradskog prevoza, adekvatno ispracene od ovog svetionika efikasnih i gradjanima usluznih javnih komunalnih preduzeca. Tako da sam otisao korak dalje od Zabalujeva i licno isao i smarao svakog putnika koji nije otkucao kartu, te parazite i srz problema.

Link to comment
- zureci nesto do Dorcola, usao u dvojku kod Brankovog mosta. Zapricavsi se, trebalo mi je par minuta da shvatim da smo vec kod one okretnice nakon pristanista stali. I da stojimo. Posto sam zurio, nasekirah se razmisljajuci sta se sad zbiva - srecom, moji strahovi da je neki kvar su brzo otklonjeni, jer videh vozaca (vozacicu zapravo, ali ne da je bitno) kako laganim korakom sa soljom kafe koraca nazad ka tramvaju
to je odgovor na nepostavljeno pitanje. da, dvojka ima poslednju/početnu stanicu.poz
Link to comment

podstakuta ovim razgovorima, juche sam malo posmatrala pochetnu/krajnju osamdeset osmicu, u trajanju od 2x preko pola sata. nije da sam bash zelela, ali nije bilo druge zabave. te moram da izrazim jedno fantastichno nerazumevanje. znachi, oni stizu, iz kucice izlece (usporeno izlece, koliko je to moguce) baja koji viche - de si bre do sada, kasnish 40 minuta, 30 minuta, de si ceo sat, kako koji stize. i oni uredno parkiraju, sva trojica, izlaze i caskaju narednih pola sata, dok ne stigne chetvrti, koji valjda jadan jedini stize na vreme, i on mora odmah da nastavi dalje, po redu voznje, naravno, takav je red voznje. narod, u velichini ona 3 parkirana autobusa, obamro od vrucine i chekanja, ali svi su oni sami sebi krivi sto po pijachnom danu idu na pijace. i leti na adu, naravno...

Edited by thermal bug
Link to comment
Uskoro se zavrsava moje desetodnevno bivstvovanje u Beogradu, pa da sumiram utiske:- zureci nesto do Dorcola, usao u dvojku kod Brankovog mosta. Zapricavsi se, trebalo mi je par minuta da shvatim da smo vec kod one okretnice nakon pristanista stali. I da stojimo. Posto sam zurio, nasekirah se razmisljajuci sta se sad zbiva - srecom, moji strahovi da je neki kvar su brzo otklonjeni, jer videh vozaca (vozacicu zapravo, ali ne da je bitno) kako laganim korakom sa soljom kafe koraca nazad ka tramvaju
Дирљиво. :ss1: Ово је синопси за филм Живојина Павловића.Зурио си у нешто (забленуо си се) док си пио кока-колу до Двора, па си се зетелебао у неку девојку која је 'тела да скочи с Бранковог моста. Запрцали сте се, јер је љубав хтела своје у конзумацији исте, и ти схватиш да ти је живот на прекретници - жена деца дугови пелене, итд. Даш јој стоју за доктора. Зуриш (опет се забленеш), ваљда у регистрације са 6 цифара. Кренеш да разматраш опцију да секиром решиш проблем, али и размишљаш, ниси ти Савин деда и - срце од девојке, она ти отклони страхове да је кварна, није тражила удају. Видео си шоферку како диже цице и меша и носи кафу, онако соло, нико јој не помаже, а она гола иде у трамвај. :s_dj: Edited by kud_genijalci
Link to comment
- za razliku od pre dve godine (ili vec 3?) klima ne postoji vise ni u jednom prevozu. Mozda su ih prebacili u autobuse za elitnije lokacije od onih koji spajaju Cukaricu, ali cisto sumnjam
postoji u novim autobusima na linijama 52 i 56, mislim da ih ima i na liniji 53, i koriste se, za divno cudo.
Link to comment

Rade i na žutoj 82 kada se majstor smiluje da upali... Ali babe razjebu kad pootvaraju prozore, pa majstor kad to izvali ugasi. Tipična gerijatrijska linija.

Link to comment

Taj problem s prozorima je bio i tad, tj. kreteni otvore prozor i onda vozac ugasi (sto je ok). Nisam pogodio nijedan izgleda, a isao sam svakodnevno, ponekad i vise puta. Moze biti da sam o tome razmisljao samo poslednjih dana kad je bio pakao.

to je odgovor na nepostavljeno pitanje. da, dvojka ima poslednju/početnu stanicu.poz
Heh, isao sam u srednju na Dorcolu, ali to je ocigledno bilo davno, pa sam izlapeo, ili su promenili.
Link to comment
Sve skupa, lepo je videti da su podizanja cene i pojacane kontrole, koje bi trebalo da rezultiraju poboljsanjem gradskog prevoza, adekvatno ispracene od ovog svetionika efikasnih i gradjanima usluznih javnih komunalnih preduzeca. Tako da sam otisao korak dalje od Zabalujeva i licno isao i smarao svakog putnika koji nije otkucao kartu, te parazite i srz problema.
Načinio si korak u pravom smeru. Angažovanje građana je itekako potrebno da bi se podigao kvalitet javnog prevoza. Da se voziš ovim gradom svaki dan, gde bi nam kraj bio. Najbolji uvek odlaze. Come back, Shane!:(
Link to comment
Načinio si korak u pravom smeru. Angažovanje građana je itekako potrebno da bi se podigao kvalitet javnog prevoza. Da se voziš ovim gradom svaki dan, gde bi nam kraj bio. Najbolji uvek odlaze. Come back, Shane!:(
Ne znam sta bih ti rekao. Mozda da su ovakve tupe prozivke jedino sto i ocekujem od srpske fensi elite.
Link to comment

Zabalujev je ko Buck, dok nije diplomirao bio najgrđi anarhista i anti drekavac, čim kapnulo malo para postao srpski domaćin od 100+ kila koji buši deci lopte :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...