Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ovo je smer od Novog Beograda (?), teoretski bi novi autobus iz garaže mogao da dođe za 10 minuta.

Da li se ikada desilo da je vozač zvao nekoga, rekao mu " pokvario mi se bus na zajebanom mestu" i da taj neko pošalje drugi bus da pokupi putnike ?

Link to comment

Pošto su Tango i Cash regulisali i reorganizovali ovaj beogracki javni prevoz, pa sve puca kolko je dobro, vreme je za ekspanziju i širenje tog uspešnog modela u okruženju! Pančevci, spremte se, oniTM dolaze po vas  :fantom:

 

BTW, Mali se 'zaprepastio' nekim novostima, nije znao do sad  :isuse:  
 

BG širi javni prevoz i na Pančevo?
Beograd i Pančevo mogli bi da imaju jedinstven sistem javnog prevoza i biciklističku stazu preko Pančevačkog mosta, najavili su gradonačelnici dva grada.


Gradonačelnik Beograda Siniša Mali je novinarima rekao da će dva grada raditi na objedinjavanju sistema javnog prevoza, jer taj sistem, kako je naveo, nije dobro definisan, a veliki broj ljudi iz Pančeva radi u Beogradu.

U planu je, dodao je Mali, produženje linije 108, sređivanje stajališta duž Pančevačkog puta, kao i rešavanje problema nelegalnog prevoza.

On je naveo i da će se Beograd potruditi da se kroz izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja uvede jedna biciklistička staza na Pančevačkom mostu, kako bi se biciklistima izašlo u susret, da se, i na taj način, povežu dva grada.

Podsećajući da je Beograd osnovao nedavno dve slobodne zone, u Obrenovcu i na Paliluli, Mali je istakao da će se grad potruditi da privuče investitore na Palilulu, što će značiti građanima Pančeva.

"Zaprepašćen sam podatkom da je u prethodnih 12 godina u Pančevu ugašeno 12 fabrika, a posao izgubilo više od 50.000 ljudi i zato ćemo se potruditi da privučemo investitore i u Pančevo", rekao je Mali.

 

Edited by akibono
Link to comment

Pošto su Tango i Cash regulisali i reorganizovali ovaj beogracki javni prevoz, pa sve puca kolko je dobro, vreme je za ekspanziju i širenje tog uspešnog modela u okruženju! Pančevci, spremte se, oniTM dolaze po vas  :fantom:

 

BTW, Mali se 'zaprepastio' nekim novostima, nije znao do sad  :isuse:  

 

jakako, samo da proshire most, za kojim ce se pojaviti potreba chim presele stanicu, shto ce se desiti kad sazidaju beograd na vodi, shto ce uslediti odmah po zavrshetku promenade, nakon shto probushe tunel ispod zelenog venca. shto ce biti neophodno odmah nakon shto pretvore centar u peshachku zonu, chim naprave garazu sa osamstopesto hiljada mesta ispod nechega. jedva chekam.

 

 

edip. ali prvo metro -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

jakako, samo da proshire most, za kojim ce se pojaviti potreba chim presele stanicu, shto ce se desiti kad sazidaju beograd na vodi, shto ce uslediti odmah po zavrshetku promenade, nakon shto probushe tunel ispod zelenog venca. shto ce biti neophodno odmah nakon shto pretvore centar u peshachku zonu, chim naprave garazu sa osamstopesto hiljada mesta ispod nechega. jedva chekam.

 

 

edip. ali prvo metro -_-

rece gospodin sto planira gad da ce garaza biti ispod studenskog trga. 

 

bilo bi lepo ovo sve notirati, srediti mape i takoto uz instrukcije unucima da slikaju i ponesu kad im dodje vreme za rastanak s ovim svetom. pa ako ima neki drugi i ako nas u tom drugom nadju, da nam pokazu, da i mi ispratimo tu lepotu i divotu. 

 

do tad - menscini da je pokojni parking na trgu pokojnog marksa i engelsa ispred doma sindikata najbolje radio poso, bar koliko ja znam. 

Link to comment

Čekajući 94 svakog dana kod buvljaka, ne mogu da se načudim Koliko ima tramvaja! Na svaki minut prođe neki a još češće po 2 i 3, s tim uvezi, kako nikom nije palo na pamet da uvede libiju od NBG za Rakovicu

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Link to comment

Čekajući 94 svakog dana kod buvljaka, ne mogu da se načudim Koliko ima tramvaja! Na svaki minut prođe neki a još češće po 2 i 3, s tim uvezi, kako nikom nije palo na pamet da uvede libiju od NBG za Rakovicu

 

 

tramvajsku ili autobusku liniju?

Link to comment

rece gospodin sto planira gad da ce garaza biti ispod studenskog trga. 

 

bilo bi lepo ovo sve notirati, srediti mape i takoto uz instrukcije unucima da slikaju i ponesu kad im dodje vreme za rastanak s ovim svetom. pa ako ima neki drugi i ako nas u tom drugom nadju, da nam pokazu, da i mi ispratimo tu lepotu i divotu. 

 

do tad - menscini da je pokojni parking na trgu pokojnog marksa i engelsa ispred doma sindikata najbolje radio poso, bar koliko ja znam. 

nije problem sa tim mapama, malo ce teze bit arheolozima ako krenu da porede mape i stanje na terenu. al ni to valjda nece biti prvi put. bice pripisano meteoru. ili povratku komunizma. ili oba :p

Link to comment

Pošto su Tango i Cash regulisali i reorganizovali ovaj beogracki javni prevoz, pa sve puca kolko je dobro, vreme je za ekspanziju i širenje tog uspešnog modela u okruženju! Pančevci, spremte se, oniTM dolaze po vas  :fantom:

 

BTW, Mali se 'zaprepastio' nekim novostima, nije znao do sad  :isuse:  

 

 

Pančevo je i u nekom ranijem trenutku (ja mislim 80tih) bilo integrisano u sistem beogradskog prevoza. U Beogradu su bile 2 (ili 3) zone a Pančevo je bio treća (ili četvrta).

 

 

Kao što rekoh, ovi samo svakih 10 dana izvade iz fioke neki plan od pre 20, 30, 40 godina, malo ga prešminkaju, urade novu grafiku ili render i onda to predstave kao svoju genijalnu ideju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...