Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa tako rade u poslednje vreme, prozuje kroz bus, ko ima kartu super, ko nema, kazu mu da bi trebalo da ima i to je to. naravno stvar se menja iz korena ako nalete na nemocnu stariju osobu koja prizna da nema busplus karticu, onda ide psihofizicko izivljavanje.svoju busplus karticu sam bacio, dosta bilo brate.

Link to comment

nisam imao vremena za sisanje, išao sam na posao... a i šef me je već čekao.trafike nema u blizini osim ako ne pođeš niže 100 metra i pređeš (prometnu) ulicu.za šofera mi nije palo na pamet, ali u početku uvođenja bus+a sam u 90% slučajeva dobijao odgovore 'nemam sitno' ili 'ne radi mi aparat'.vidiš i zaboravio sam na tu opciju.

Link to comment

Ima ih na Slaviji. Poznam ih tek kad masa putnika odjednom krene da izlazi. Nisam video da se iživljavaju nad nekim, uglavnom pomirljivo govore "Otkucajte kartu"; "Siđite na sledećoj", "Morate imati kartu" i sl. Valjda i oni skapirali...

Link to comment
Voelo bih da vidim prihode javnog prevoza u bgd pre i posle uvodjenja busplusa.
pre busplusa, novac za prevoz sam dobijao na ruke što je meni i gomili kolega odgovaralo jer nam je posao blizu... od kada je uveden busplus plaćaju nam markicu, ako je tako i u drugim firmama onda kapiram da su dobri...
Link to comment

kolik osam primeetio zaista blokiraju validatore kada udju ali je cela ta stvar presmesna jer u 99% slucajeva kada neko pridje blokiranom validatoru oni uz fine manire sa sve "Samo sekund" i "Izvol'te" odblokiraju validator da bi se neko sa nepersonalizovanom kartom validirao. Nikog ne gnjave, muske osobe od 16 do 50 najcesce preskoce (mene iskulirali iako sam imao kartu :( ) a najdalje dokle su dobacili do nekog cimanja je bilo to sto je jedna kontrolorka vikala na neke klince da kad vec nemaju kartu da bar ustanu nekom starijem coveku koji je imao kartu.Vozaci su i dalje u svom svetu gde ne postoji kusur za kartu a ako imas tacno koliko treba onda ne postoji karta.

Link to comment

A to blokiranje "validatora" kako to izgleda? Je "validatori" samo odbijaju saradnju ili se pojavljuje neka poruka "neće-moći-ove-noći"?Pošto u par autobusa, prineseš kartu i ništa se ne dešava, je to ta blokada ili jesnostavno ne rade?

Link to comment
A to blokiranje "validatora" kako to izgleda?Je "validatori" samo odbijaju saradnju ili se pojavljuje neka poruka "neće-moći-ove-noći"?Pošto u par autobusa, prineseš kartu i ništa se ne dešava, je to ta blokada ili jesnostavno ne rade?
Ja sam bas zagledao onomad- umesto plave ekran bude u crvenoj nijansi i pise "Kontrola"
Link to comment

Deset novih zglobnih autobusa koje je "Ikarbus" isporučio GSP "Beograd" od danas saobraćaju na linijama 17, 23, 31, 45, 72, 73, 78 i 96. Preostala 22 vozila ove firme stići će do kraja marta u vozni park najvećeg gradskog prevoznika.Novi autobusi su žute boje, niskopodni, klimatizovani i imaju unutrašnji video nadzor sa četiri kamere. Kapacitet svakog vozila je 155 putnika, a ima ukupno 48 sedišta. Na drugim vratima nalazi se automatska rampa za ulazak osoba sa invaliditetom, a u vozilu postoji i poseban prostor za njihov smeštaj.- Isporuka novih autobusa trebalo je da bude završena krajem prošle godine, ali je zbog administrativnih problema “Ikarbus” zatražio produženje isporuke. Danas su stigli prvi autobusi, a nadamo se da ce sva ostala vozila stići u narednih dvadesetak dana. GSP "Beograd" ovim započinje veliki ciklus obnove celog autobuskog voznog parka. Iza nas je teška zima u kojoj vremenske prilike i nisu bile tako strašne, ali vozila koja su saobraćala ulicama su stara i sugrađani su primetili sve nedostatke na autobusima. Nadamo se da ce sledeće zime situacija biti mnogo bolja - kaže Nebojša Ćeran, v.d. generalnog direktora GSP "Beograd", koji je apelovao na sugrađane da redovno plaćaju karte u prevozu.Cestitamo srecnim dobitnicima sa gore pomenutih linija.

Link to comment

Pre neko veče, u 20:45 u tramvaju broj 2 bio je kontrolor u civilu. Dakle, obična jakna, a sokoćalo u nekoj civilnoj torbi.Napisao je kaznu nekom liku i to tako što mu je ovaj dao ličnu kartu, a ovaj ukucao na sokoćalu, te je sokoćalo izbacilo parče papira za koju verujem da je kazna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...