Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

danas sam postao ponosni vlasnik penzionerske bus plus karte.naumio sam da se vozikam celodnevno za 10€ mesečno. mogao bih da budem i specijalni izvestilac PPP iz beogradskih autobusa. za početak, koja je najogavnija linija i u koje vreme? samo, nemojte da me terate da idem u 6 ujutro u neku vukojebinu i sedam na prvi autobus do centra. meni sada, gledajući s trotoara, sve izgleda dosta dobro. da vidim iznutra, suštinu.

Link to comment
bus 46 ume da bude velicanstven. ne toliko zbog guzve, koliko zbog kvaliteta vozila na liniji
+1znate, ja se doduse ne vozim gsp-om, jer ne zivim u Beogradu, ali mislim da prevoz funkcionise odlicno.
Link to comment
reshenje je nadjeno! molim zatvarajte metro! http://www.b92.net/b...0&nav_id=650364
meni se dopao ovaj komentar
Kako ce to super da bude za ove iz Bus Plus-a i Komunalnu policiju - nece da tuku veseli narod nego ce da nas izbacuju iznad Save i Dunava sa pristojne visine.....ako budemo imali srece podavicemo se odmah..... :)(Dejchik, 10. oktobar 2012 13:54)
možda ne bi bilo loše kao turistička atrakcija ono što je neko iz komentara predložio: kalemegdan - ratno ostrvo - gardoš
Link to comment
50 isto ima prestižan kvalitet vozila, preporučujem vožnju u špicu.
Ali isključivo u prvom vozilu koje dolazi posle pola sata čekanja, ostala 2 ili 3 koji idu za njim prazni u koloni ne dočaravaju potpun ugođaj. Edited by El Guapo
Link to comment

Krajem prošle godine sam jedno vreme svakodnevno koristio liniju 59. Interval u špicu je ~20 minuta, a više puta se desilo da bus stoji na stanici oko 5 minuta jer je protok putnika jednostavno nemoguć - nemoguće je probiti se kroz gužvu i izaći, a spolja se ne može ući.Pala mi je na pamet teorija zavere da se takvo stanje održava da bi minibus koji ide na toj liniji imao više putnika, budući da sam i ja posle jednog zamalo onesvešćivanja u prepunom (mada ta reč ne opisuje adekvatno datu situaciju) busu prešao na minibus.

Link to comment
Ali isključivo u prvom vozilu koje dolazi posle pola sata čekanja, ostala 2 ili 3 koji idu za njim prazni u koloni ne dočaravaju potpun ugođaj.
Vrlo zanimljiv fenomen. Redovno se desava i na liniji 33. Doduse, ujutru je situacija jos zanimljivija. Okretnica je potpuno prazna. Nema ni jednog busa na istoj. Odjednom munjevito "dolecu" dva GSPovca, okrecu se, parkiraju jedan pored drugog i oba otvore vrata. Svi su u :huh: fazonu. Udjemo u prvi, drugi pored njega odjuri ispred i tako se trkaju celim putem. Iza naidje privatnik, posle 20tak minuta za svoj redovan termin i...eto haosa.
Link to comment
Vrlo zanimljiv fenomen. Redovno se desava i na liniji 33. Doduse, ujutru je situacija jos zanimljivija. Okretnica je potpuno prazna. Nema ni jednog busa na istoj. Odjednom munjevito "dolecu" dva GSPovca, okrecu se, parkiraju jedan pored drugog i oba otvore vrata. Svi su u :huh: fazonu. Udjemo u prvi, drugi pored njega odjuri ispred i tako se trkaju celim putem. Iza naidje privatnik, posle 20tak minuta za svoj redovan termin i...eto haosa.
mora da se popije i neka kava, a uvek je najbolje piti u društvu...
Link to comment
reshenje je nadjeno! molim zatvarajte metro! http://www.b92.net/b...0&nav_id=650364
bubo, imaš na beobildu temu od pre jedno pet godina o toj žičari. Bile i animacije. Od bloka 44 do Košutnjaka. Zna se trasa, izgled kabina, radno vreme, broj stubova, izgled stanica. Samo nema para :( Ne sećam se tačno argumenata, ali Kalemegdan - Zemun je teško ostvarivo. btw. gledao prilog o Đilasu u Čikagu i kako se nenormalno nacerio kada je rekao da tamo postoje samo dvoje vrata na busevima i da se na jedna ulazi a na druga izlazi. On je dovoljno lud da preporuči GSP-u da zavare sva vrata sem prednjih i zadnjih.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...